Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


«   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |  

powrót

Lepszy błonnik z pożywienia czy suplementów ?

Barbarella




Skąd: Łomża
Dołączyła: 28.03.2009
Posty: 59

Przepisy: 2


Wiem że błonnik świetnie wpływa na organizm i pomaga schudnąć, ale "męczy" mnie pytanie czy lepszy jest dla naszych organizmów błonnik z pożywienia czy też z suplementów diety, a może nie ma znaczenia źródło ?

edyta84




Dołączyła: 06.04.2009
Posty: 1

Moim zdaniem zawsze lepiej jeść to co naturalne. Odkąd zaczęłam jeść otręby moja perystaltyka wróciła do normy, ale też nie należy przesadzać bo może to zadziałać w drugą stronę :-/ .
edd

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


cytat:

Moim zdaniem zawsze lepiej jeść to co naturalne


Zgadzam się z tym twierdzeniem całkowicie. Przyjmowanie suplementów "monotematycznych" jest nie do końca poznanym zjawiskiem. Być może również dla błonnika ważna jest też obecność w pożywieniu nie poznanych jeszcze przez nas "towarzyszy broni". W suplementach raczej ich nie ma.

kasia890922




Dołączyła: 21.11.2009
Posty: 1

ja myśle żę najlepiej jeść błonnik w suplementach ale i również naturalny. a w odchudzaniu moge pomóc. sama schudłam 6 cm w obwodach przez 3 tygodnie :super: :super:

kostka84




Dołączyła: 28.01.2010
Posty: 1

A ja jestem za naturalnym błonnikiem :-D duzo mi pomógł-zajadam sie suszonymi daktylami :-) a także musli zbożowym:)

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Każdy błonnik jest naturalny. Nie ma syntetycznych błonników...
Ten sprzedawany jako suplement też jest uzyskiwany w procesie sproszkowania ziaren, pestek itd, które błonnika zawierają sporo.
Kwestia wyżej wspomnianej synergii. Być może błonnik do prawidłowego działania potrzebuje szeregu innych składników, które dostarczane są wraz z błonnikiem w zwykłej żywności (np. daktylach)
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

margetach




Skąd: Krasnystaw
Dołączyła: 11.03.2010
Posty: 8

Błonnik to te części roślin których organizm nie trawi i w niewiele zmienionej postaci je wydala . Działanie jego można porównać do szczotki , która wymiata z przewodu pokarmowego zalegające , zbędne resztki pokarmu ( jest to błonnik nierozpuszczalny -znajdujący się w otrębach , płatkach , fasoli i innych warzywach ) oraz pobudza do pracy jelita i przyspiesza przemieszczanie się pokarmu w ukladzie trawiennym ( to błonnik rozpuszczalny - są to pektyny i żywice ). Jest więc niezbędny w naszej diecie .

malutka




Dołączyła: 18.03.2010
Posty: 15

Zdecydowanie wolę ten naturalny - suszony z jogurtem czy koktajlem mlecznym. Jakoś nie mam przekonania do tabletek.

mirabelle




Skąd: Szczecin
Dołączyła: 05.08.2009
Posty: 23

Przepisy: 4


Uważam, że błonnik nie jest składnikiem żywności który rzadko występuje w żywności, więc przy dobrym (zdrowym) odżywianiu nie powinno go zabraknąć, nie mam więc przekonania do potrzeby dodatkowej suplementacji w postaci stosowania tabletek, jeśli już to otręby.

krystyna




Dołączyła: 18.03.2010
Posty: 5

Zgadzam się. Błonnik mamy w tylu produktach, że zupełnie zbędne jest przyjmowanie go w tabletkach.

«   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |