Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Zdrowe i smaczne przepisy kulinarne



powrót

zdrowe przepisy

livingnatural




Dołączyła: 25.07.2012
Posty: 17

Witam,


zapraszam po smaczne i zdrowe przepisy na stronę podaną poniżej. Znajdziecie tam smaczne i zdrowe przepisy, które przygotujecie sami .....

podzielcie się swoimi uwagami

http://www.livingnatural.pl/index.php/arka-smaku/arka-smaku.html

pozdrawiam i życzę smacznego
LivingNatural

www.LivingNatural.pl to portal dla wszystkich, którzy szukają inspiracji i pomysłów jak zbliżyć się do natury i żyć w zgodzie z naturą

kika1985




Skąd: Gdańsk
Dołączyła: 28.09.2013
Posty: 35


Cieszy mnie, że powstaje coraz więcej stron "tego typu", być może już wkrótce wszyscy będziemy odżywiać się w zdrowy sposób (żeby jeszcze gotowe dania zniknęły z półek...)

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233


Zupa meksykańska pikantna

Składniki:
- 2 puszki pomidorów w puszce
- czosnek
- korpus z kurczaka
- włoszczyzna
- wołowina mielona – 30 dkg
- fasola czerwona
- 2 limonki
- 2 garście kaszy kuskus
- sos tabasco z papryczek jalapeno
- papryka chili
- przyprawy: pieprz, sól, papryka ostra, oregano, oliwa z oliwek
- koncentrat pomidorowy (mała puszka)
Przygotowanie:
Ugotować rosół na korpusie oraz włoszczyźnie (około 3-4 litry). Po ok. 40 min. dodać 2 garście kaszy kuskus. Na rozgrzanej oliwie usmażyć czosnek, cebulę oraz 2 puszki pomidorów z puszki (wcześniej można je rozgnieść widelcem). Połączyć pomidory z rosołem, wyjąć z niego pora i korpus i wszystko razem zmiksować na jednolitą masę. Do zupy dodać łyżeczkę oragano. W międzyczasie na patelni usmażyć mieloną wołowinę wraz z solą , pieprzem, papryką sypką, papryką chili (im bardziej ostre tym lepsze). Do zupy dodać mięso, sok z 1-2 limonek (do smaku, ok. 2 łyżek sosu jalapeno (zielone tabasco), koncentrat pomidorowy oraz czerwonej fasoli (może być z puszki). Można dodać rozgniecione 2-3 ząbki czosnku. Wszystko razem zagotować, doprawić do smaku, podawać z pieczywem. Zupa powinna mieć gęstą konsystencję. Podając na talerzu można posypać ostrym serem żółtym. Ozdobić świeżym oregano.

cofnąć się by wziąć rozbieg

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

ZUPA JARZYNOWA

Zupa jarzynowa przepis na idealną, przepyszną jarzynową zupę. Ja gotuję jarzynową na bulionie z włoszczyzny – nie dodaję mięsa, jarzynowa powinna być lekka i zdrowa. Mamy też rodzinny sekret tej wspaniałej zupy – jest nim cząber, dodany koniecznie pod sam koniec gotowania – to on dodaje głębi smaku i piękny zapach. Do podania warto posypać ją solidną szczyptą koperku, który doda świeżości.

Zupa jarzynowa składniki:

Dorodna włoszczyzna: marchew, por, seler, pietruszka

2 ziemniaki

szklanka zielonej fasolki

garść brukselki

1 mały kalafior (opcjonalnie mrożony)

sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, (opcjonalnie warzywna kostka rosołowa lub vegeta)

suszony cząber (sekret pysznej jarzynowej)

18% słodka śmietanka – do smaku

Zupa jarzynowa przepis przygotowanie:

Włoszczyznę umyć i obrać, następnie zalać zimną wodą z liściem laurowym i zielem angielskim. Po około 20 minutach dodać pokrojone w kostkę ziemniaki. Ugotować warzywa do miękkości, następnie posolić.

Ugotowane warzywa: marchew, seler, por i pietruszkę pokroić w kostkę.

W zależności od tego czy dysponujecie warzywami świeżymi czy mrożonymi zmienia się czas gotowania – te mrożone zazwyczaj są miękkie po 5-7 minutach gotowania świeże muszą gotować się nieco dłużej.

Dodać brukselkę, kalafiora i zieloną fasolkę. Pogotować około 5 minut.

Dodać sól, pieprz ewentualnie kostki rosołowe do smaku, następnie wsypać łyżeczkę suszonego cząbru. Gdy warzywa będą miękkie (błagam nie rozgotujcie ich) należy zdjąć zupę z ognia i doprawić śmietanką.

Wymieszać, solidnie oprószyć koprem i jeść z apetytem, gdyż zupa jarzynowa to witaminowa bomba. Jeśli chcecie przygotować pyszną jarzynową na szybko możecie użyć mieszanek mrożonych warzyw – ważne jest, żeby ich nie rozgotować i koniecznie dobrze doprawić.

cofnąć się by wziąć rozbieg

weronika23




Skąd: Katowice
Dołączyła: 21.10.2014
Posty: 26


Ja również staram się zdrowo odżywiać i korzystać z przepisów na zdrowe dania ). Jednym z moich ulubionych jest przepis na pastę z tuńczyka i wiejskiego twarożku. Znalazłam ten przepis na http://www.maxkuchnie.pl/przepisy/przystawki/pasta-z-tunczyka-i-wiejskiego-twarozku-762.html. Uwielbiam zarówno tuńczyka, jak i wiejski twarożek, dlatego takie połączenie dla mnie jest idealne. Według mnie to doskonały dodatek do ciemnego pieczywa lub do pieczywa chrupkiego ).

K-Katerina




Dołączył: 29.10.2014
Posty: 6



Ja też się staram zdrowo odżywiać, mimo że czasami nie wychodzi - wiadomo bywają czasem gorsze dni. Dziękuję za przepisy :) dzięki nim jeszcze łatwiej będzie mi stosować zdrową dietę.

leonard




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 02.11.2014
Posty: 35




weronika23 napisał/a:
Ja również staram się zdrowo odżywiać i korzystać z przepisów na zdrowe dania . Jednym z moich ulubionych jest przepis na pastę z tuńczyka i wiejskiego twarożku.

Ja tuńczyka za bardzo nie lubię, ale za to łososia uwielbiam :) Ostatnio zrobiłem łososia z masłem kokosowym i cykorią.

Zostawiam przepis, bo może Cię akurat zainspirować wkuchniizwedlem.wedel.pl :)