Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Zdrowe i smaczne przepisy kulinarne


«   | 1 | 2 |  

powrót

Przepisy na koktajle

Leila




Dołączyła: 15.02.2016
Posty: 10

 Podzielę się z wami kilkoma pysznymi przepisami jakie przygotowuje sobie sama w domku, może komuś się przydadzą! Często robię sobie gdy nachodzi mnie ogromna ochota na coś słodkiego a nie chce sięgać po niezdrowe rzeczy typu batony, chipsy. ;)

Koktajl z masłem orzechowym

2 łyżeczki masła orzechowego

1 banan

2 kulki lodów malaga lub waniliowych plus rodzynki suszone 

garść musli 

mleko 

 Jeśli dla kogoś jest zbyt kaloryczny można pozamieniać na jogurty naturalne i rodzynki zwykłe bez lodów, tez jest pyszny ;)

 

Koktajl orzeźwiający

świeżo wyciśniety sok pomarańczowy ok. 250 ml

świeżo wyciśnieta cytryna (lub jeśli ktoś lubi i może sorbet z cytryn, nawet domowej roboty nic trudnego a dużo zdrowsze!)

 trochę miodu, ok. 2 łyżki

pół szklanki mleka

 

Koktajl pożywny

2 suszone morele

1 suszona figa

garść ziaren słonecznika

musli lub otręby 

świeżo wyciśniety sok pomarańczowy

 

Życzę smaczego wypróbowania! ;) 


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Świetny jest ten koktajl pożywny. Morele nadają fajna nutkę smaku, a figi takiej tłustości :)
hardcorowo

CesarskiePrzepisy




Dołączyła: 01.08.2016
Posty: 2


Świetne przepisy. Orzeźwiający już gdzieś widziałam, muszę koniecznie spróbować. Od siebie polecam koktajl z mleka roślinnego oraz mango :) Proste przygotowanie w 15 minut i smakuje również wybornie :) Jakby ktoś był zainteresowany dokładnym przepisem to zapraszam do linku w sygnaturze.

Pozdrawiam gorąco :) 


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Szkoda, że nie bardzo przepadam za mango, bo taki koktajl tez musi być całkiem smaczny.
hardcorowo

CarboRade




Skąd: Łódź
Dołączył: 25.09.2016
Posty: 1


Koktajl z masłem orzechowym! szukałem tego przepisu... Dzieki!

Daniela




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 18.08.2014
Posty: 42


Mój ostatni numer jeden to mango, banan i awokado zblendowane z gazowaną wodą, jak dla mnie z Piwniczanką i pyszny, zdrowy koktajl gotowy :)

concordiatast




Dołączył: 14.10.2016
Posty: 1


Uwielbiam zmiksowane truskawki z mango z odrobiną miodu lub syropu klonowego lub na słodko-słono z małą ilością masła orzechowego. Gdyby ktoś chciał polecam spróbować. Świetny przepis tylko szkoda że z bananami :C


 


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Hmm koktajl z dodatkiem masła orzechowego? Ciekawe. Wiadome mi było, że wiele osób je chętnie kanapki z dżemem i masłem orzechowym (również bardzo lubię to masło), ale pierwsze słyszę o takiej mieszance. Chyba czas wypróbować. ;)
hardcorowo

zinio74




Dołączył: 01.12.2016
Posty: 14


Uwielbiam koktajle zwlaszcza z rana, pomarancz pietruszka kiwi! Bomba energetyczna
Jeśli człowiek szczerze chce wieść prawe życie, najpierw musi wyrzec się jedzenia żywności pochodzenia zwierzęcego.

~~ Lew Tołstoj

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Takie są najlepsze. Z pewnością jest to bardziej wartościowe niż szklanka kupnego soku - do nich bardzo często dodaje się dużo cukru.

hardcorowo

«   | 1 | 2 |