Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Zdrowe i smaczne przepisy kulinarne



powrót

Cuda z cukini!

fitMeeg




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 10.10.2017
Posty: 6

Dziewczyny oszalejecie dla frytek z cukinii! Możemy też w sprytny sposób przemycić warzywo! Dzieciaki zwariują! 

Obieramy cukinie, wykrajamy pestki ze środka i roimy na cienkie frytki (albo takie jak lubimy).  W jednej misce mieszamy mąkę (jaką lubicie, ja daje mąkę z ciecierzycy albo kukurydzianą) mieszamy ciasto z wodą, papryką, pieprzem, solą, czosnkiem i cebulą w proszku. W drugiej gniotę płatki kukurydziane (są też bezglutenowe) dodajemy swoje ulubione przyprawy: zioła. 

Cukinię, mieszamy w cieście, później w płatkach i do piekarnika na 180 stopni. Trzymamy 20-25 minut! Smacznego!!

Żyj zdrowo! Jesteś tym co jesz!

marianka




Dołączył: 23.10.2017
Posty: 3

Ja z cukinii najbardziej lubię zupę krem, moje dzieci też ją bardzo lubią ) 

cukinia, marchewka, pietruszka, seler - wszystko kroję w kostkę i zalewam wodą tak aby przykryć lekko wszystkie warzywa, dosypują odrobinę Jarzynki albo Kucharka (co kto woli) i gotuję, jak wszystko będzie miekkie blenduję na gładką masę, doprawiam pieprzem, solą i majerankiem. Mniam, coś wspaniałego ) Polecam 

https://www.fotelespa.pl/

Aromatika




Dołączyła: 23.10.2017
Posty: 13


Ja w zasadzie znam dwa przepisy nadania z cukinii, jeden to wspomniana zupa krem, a drugi to placki smażone z cukinii, najlepiej na oleju kokosowym :) Naprawdę pycha!

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Placki smażone z cukinii również często robię, do tego jako dodatek naturalny jogurt! Jezu jakie pyszne :) Ostatnio czytałam tez o przepisie na lasagne z cukinii, czyli bez mięsa. Czy ktoś już robił i mógłby polecić?


Kalincia




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 8


A ja cukinię dodaję do wszystkiego, do kaszy, smażę też samą w plastrach albo wydrążonych łódkach, do sosów, np. do ryżu.

adzik




Dołączyła: 17.05.2018
Posty: 7


A ja też robiłam łódki z cukinii, ale nadziewane czymś, czyli po wydrążeniu pestek dawałam tam na przykład pieczarki, albo mięso mielone, można w sumie umieścić tam to, na co ma się ochotę ;)

Stefcja




Dołączyła: 25.04.2019
Posty: 4


Czipsy z cukinii to mój faworyt :D Pycha

kate




Dołączyła: 01.05.2019
Posty: 5


Z cukinii naprawdę można zrobić wiele. Ostatnio znalazłam przepis na ketchup z cukinii. Wyszedł pyszny. Sprawdza się idealnie jako sos do makaronów.

Yeliz




Dołączył: 07.06.2020
Posty: 3


kate napisał/a:

Z cukinii naprawdę można zrobić wiele. Ostatnio znalazłam przepis na ketchup z cukinii. Wyszedł pyszny. Sprawdza się idealnie jako sos do makaronów.

 

 Wow, świetny pomysł. Też jestem fanką cukinii także z pewnością wypróbuję. Ja bardzo lubię spaghetti z cukinii. Szybkie i proste do zrobienia. A pyszne. Doskonała alternatywa dla tradycyjnego makaronu.