Dzisiaj jest: Wtorek, 24.10.2017 Imieniny: Rafała i Marcina

Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5780

Forum dyskusyjne

Forum - Zdrowe i smaczne przepisy kulinarne

powrót

Cuda z cukini!

fitMeeg

Dziewczyny oszalejecie dla frytek z cukinii! Możemy też w sprytny sposób przemycić warzywo! Dzieciaki zwariują! 

Obieramy cukinie, wykrajamy pestki ze środka i roimy na cienkie frytki (albo takie jak lubimy).  W jednej misce mieszamy mąkę (jaką lubicie, ja daje mąkę z ciecierzycy albo kukurydzianą) mieszamy ciasto z wodą, papryką, pieprzem, solą, czosnkiem i cebulą w proszku. W drugiej gniotę płatki kukurydziane (są też bezglutenowe) dodajemy swoje ulubione przyprawy: zioła. 

Cukinię, mieszamy w cieście, później w płatkach i do piekarnika na 180 stopni. Trzymamy 20-25 minut! Smacznego!!

Żyj zdrowo! Jesteś tym co jesz!

marianka

Ja z cukinii najbardziej lubię zupę krem, moje dzieci też ją bardzo lubią ) 

cukinia, marchewka, pietruszka, seler - wszystko kroję w kostkę i zalewam wodą tak aby przykryć lekko wszystkie warzywa, dosypują odrobinę Jarzynki albo Kucharka (co kto woli) i gotuję, jak wszystko będzie miekkie blenduję na gładką masę, doprawiam pieprzem, solą i majerankiem. Mniam, coś wspaniałego ) Polecam 

Aromatika

Ja w zasadzie znam dwa przepisy nadania z cukinii, jeden to wspomniana zupa krem, a drugi to placki smażone z cukinii, najlepiej na oleju kokosowym :) Naprawdę pycha!