Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Zdrowe i smaczne przepisy kulinarne



powrót

zupa z kostki rosołowej VS zupa z kurczaka

pszczola11




Dołączył: 08.03.2012
Posty: 4

Witam
Jak w temacie chciałbym się zapytać jakie są plusy i minusy używania kostki rosołowej a naturalnych składników.
Z tego co mi się obiło o uszy to kostka rosołowa ma konserwanty, jakieś E500 E200 i inne takie. Z drugiej strony rosół bądź pomidorówka z kurczaka jest bardzo tłusta ponoć. Poproszę o potwierdzenie tych faktów/mitów :)
Pozdrawiam!

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


Kostki rosołowe zazwyczaj nie mają konserwantów, te E to są zazwyczaj wzmacniacze smaku i zapachu takie jak np. glutaminian sodu, inozynian sodu, guanylan sodu oraz barwniki np. karmel. Oprócz tego należy wspomnieć, że jest to produkt wysoce przetworzony. Gotując na kościach to też nie są one pozbawione wad mają np. puryny. Jeśli miałabym wybierać - to gotowanie na kościach z dodatkiem naturalnych przypraw, ziół i warzyw.

Kamila87




Dołączyła: 27.02.2012
Posty: 5

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie zupy na kostce rosołowej, co nie oznacza, że jem zawsze tłusto. Swoją dietę staram się rownoważyć innymi składnikami np. warzywami czy rybą na parze. A do zupy polecam kurczaka od sprawdzonego lokalnego dostawcy (http://wiemcojem.pl/produkt/kurczak-cay-szt-925) lub od sprawdzonego rzeźnika :)

aresa




Dołączyła: 12.11.2012
Posty: 32

nie mam pojęcia jak smakuje taka zupa na kostce rosołowej,nigdy nie odważyłam się dodawać ich do czegokolwiek,to tylko sama sól i jakieś tam sztuczne aromaty.Nie mogłabym takiej sztucznej zupy dawać swojej rodzinie ,kojarzy mi się to z powolnym ich podtruwaniem,nie to nie dla mnie.
Szukasz hostessy ??

Jakub Krężel




Skąd: Szczecin
Dołączył: 13.01.2013
Posty: 5


faktycznie, kostka ma sporo chemii... ale gotowanie na kościach też nie jest zdrowe, bo w kościach zwierząt gromadzą się metale ciężkie, które podczas gotowania przedostają się do zupy...

najlepiej jest gotować na wywarze z warzyw, dodać przyprawy, ewentualnie samo mięsko bez kości. bardzo dobry smak zupom i innym daniom nadaje sos sojowy (np. tao tao jest bez konserwantów)


kika1985




Skąd: Gdańsk
Dołączyła: 28.09.2013
Posty: 35


Nigdy nie korzystam z przepisów, których autor "sugeruje" użycie kostki rosołowej, szukam tych, gdzie "zachęca" do ugotowania własnego rosołu (nie jestem specjalistką od gotowania rosołu, ale nie jestem zdecydowaną przeciwniczką kostek rosołowych).

Neo8




Dołączył: 09.07.2014
Posty: 13

Przepisy: 149





Jakub Krężel napisał/a:
najlepiej jest gotować na wywarze z warzyw, dodać przyprawy, ewentualnie samo mięsko bez kości. bardzo dobry smak zupom i innym daniom nadaje sos sojowy (np. tao tao jest bez konserwantów)
W pełni się z tobą zgadzam...Wywar warzywny to chyba najzdrowsza alternatywa.