Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Fitness



powrót

Jak zlikwidowac tzw. bryczesy na udach

kama500




Dołączyła: 15.04.2011
Posty: 1

Witam.
Mam 32 lata 163 cm. wzrostu ważę (po zimie) 59 kg. Ogólnie jestem raczej szczupłą osobą niestety mam delikatną figurę gruszki. Przez jakiś czas stosowałam dietę Dukana ale zauważyłam że pogorszył mi się stan cery i włosów więc przestałam ją stosować.
Postanowiłam zmienić swoje nawyki żywieniowe. Zapoznałam się z na temat zdrowego żywienia. Zaczęłam jeść więcej warzyw Jeśli wybieram makaron to razowy lub orkiszowy. Jem chudy nabiał, chudy drób, czasem ryby, bardzo lubię zieloną i czerwoną herbatę, grejpfruty pomarańcze i jabłka (czasem bo słodkie). Używam zdrowych tłuszczów oliwa z oliwek avokado . Bardzo lubie soczewice i soję, orzechy, pestki itp. Wypijam jedna kawę dziennie, pije duże ilości wody mineralnej. Nie słodzę nigdy tez nie przepadałam za tzw. niedozwolonymi przekąskami, białym pieczywem. Czasem „zgrzeszę „ wypijając 1-2 lampki czerwonego wytrawnego wina lub piwo pszeniczne. Ogólni mój jadłospis wygląda na zdrowy a w ciągu dnia zjadam jakieś 4 posiłki.
Od jakiegoś tygodnia staram się regularnie ćwiczyć : około 40 minut na rowerku stacjonarnym na lekki obciążeniu później (ściągnęłam z netu) 8 minut buns. Jestem całkiem aktywną osobą chodzę na długie spacery do których mobilizuje mnie psiak, czasem jeżdżę na rolkach.
Problem !!! polega na tym że chudnę na górze niedługo żebra będą mi wystać. Natomiast nic „nie ruszyło się „ na dole Uda przede wszystkim tzw. bryczesy na górnej stronie ud ZMORA !!!! przez które moje nogi i pupa wyglądają na znacznie większe. Czy źle cwiczę ???
Jak się ich pozbyć, co robie źle jeśli chodzi o dietę ??? Zdaje sobie sprawę, ze efekty nie pojawią się po tygodniu czy dwóch.
bardzo prośz o jakies rady. Chciałabym chociaż raz wyjśc na plażę bez kompleksów

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Estrogen sprzyja odkładaniu tkanki tłuszczowej,a wspo­mnia­ne wcze­śniej re­cep­to­ry spra­wia­ją, że ak­tyw­ne hor­mo­ny od­po­wie­dzial­ne za spa­la­nie tłusz­czu, mają pro­ble­my z do­tar­ciem do tych czę­ści ciała. Do­brze zbi­lan­so­wa­na dieta to fun­da­ment w sku­tecz­nym kształ­to­wa­niu syl­wet­ki. Jed­nak kiedy mó­wi­my o "opor­nych re­jo­nach ciała", sama dieta zde­cy­do­wa­nie nie wy­star­czy. Nie­zbęd­ny jest rów­nież wła­ści­wy wy­si­łek fi­zycz­ny. Naj­waż­niej­sze jed­nak, że tre­ning nie musi być spe­cjal­nie wy­szu­ka­ny, wy­star­czy zwy­kły… spa­cer!
cofnąć się by wziąć rozbieg

Manastazja




Dołączył: 19.11.2014
Posty: 10


Kontynuuj zdrową dietę, i nie odpuszczaj ćwiczeniom- poszukaj też takich, które szczególnie będą wpływać na chudnięcie w miejscach, które są dla Ciebie kłopotliwe. W internecie można znaleźć wiele poradników i planów treningowych, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie, co Ci pomoże :) trzymam kciuki.

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Odkładający się na biodrach tłuszcz zmienia łagodne kobiece kształty w figurę przypominającą gruszkę. Sylwetki w kształcie gruszki nie da się do końca zlikwidować ani dietą ani ćwiczeniami, ale da się wiele poprawić. Dlaczego tak trudno odchudzić bryczesy? Miejsca te są słabo ukrwione przez co proces utleniania tłuszczu podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych przebiega powoli. Bryczesy mogą wskazywać także na obrzęk tłuszczowy, czyli wrodzone zaburzenia odkładania się tkanki tłuszczowej. 
cofnąć się by wziąć rozbieg