Dzisiaj jest: Wtorek, 19.03.2024 Imieniny: Józefa i Bogdana



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Kosmetyczka


«   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |  

powrót

olejek do włosów

kika75




Dołączyła: 14.05.2010
Posty: 67

Delikatny Olejek Rekonstruujący sanotint - Ochrona dla zmęczonych, suchych, łamliwych, farbowanych włosów (po kąpielach słonecznych, morskich i w chlorowanej wodzie), pozbawionych efektu oleistości sprawdza się rewelacyjnie włosy znowu wyglądają zdrowo a co wam pomaga????

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Ja słyszałam o zabiegach olejowania włosów, ale sama jeszcze nie próbowałam. Ponoć do olejowania można stosować nawet zwykłe, kuchenne oleje, także najtańszy, rzepakowy, bo też jest bogaty w wiele witamin - trzeba tylko znaleźć ten odpowiedni dla siebie. Korci mnie, żeby kiedyś spróbować :)

kika1985




Skąd: Gdańsk
Dołączyła: 28.09.2013
Posty: 35


Myślę, że to pomysł "warty rozważania", nie powinniśmy jednak przystępować do zabiegu dopóki nie zdobędziemy "specjalistycznej" diety, w innym wypadku zabieg może Nam zaszkodzić (np. wówczas, gdy sięgniemy po nieodpowiedni olej dla Naszej skóry, lub nałożymy go zbyt dużo)

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233


   Choć przetestowałam wiele sposobów, w tym olejowanie na sucho, na mokro, w misce, z dodatkiem maski czy odżywki, z wodą w sprayu itd, to najczęściej sięgam jednak po ten "tradycyjny" sposób, czyli olejowanie suchych włosów przed każdym myciem, czyli dwa razy w tygodniu. Oleje jakie sprawdzają się u mnie najlepiej to olej lniany i oliwa z oliwek a ostatnio olej Alverde, jednak lubię też wiele innych olejków, np. kokosowy (choć czasem powoduje puch na moich wysokoporowatych włosach), olejki Alterry czy olej z pestek malin. Olej nakładam na tyle czasu, na ile mogę sobie pozwolić, chociaż staram się, aby była to minimum godzina. Czasem zdarza mi się pozostawiać olej na kilka godzin, rzadziej na noc, chociaż osobiście nie widzę różnicy między olejowaniem całonocnym a kilkugodzinnym. Widzę jednak różnicę we włosach olejowanych 30 minut a 1,5 godziny :) Często do oleju dodaję także półprodukty, np. keratynę czy wyciąg z aloesu. Oleje zmywam jeden raz i szczerze mówiąc jeszcze nie trafiłam na szampon, który nie poradziłby sobie ze zmyciem oleju z moich włosów za pierwszym razem. Rzadko nakładam jednak oleje na sam skalp, ponieważ nie lubię efektu przyklapnięcia u nasady.
cofnąć się by wziąć rozbieg

Fernia




Dołączył: 02.10.2014
Posty: 1


najlepszy jest oczywiście olejek arganowy, ja robię regularnie focus zagęszczanie włosów  dlatego moje własne włosy są trochę zniszczone, a ten olejek robi z nimi cuda!

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Unikalne właściwości olejów docenianie były przez przedstawicieli wielu znanych kultur - babilońskiej, sumeryjskiej, staroegipskiej, wschodnioazjatyckiej, induskiej, cywilizacji zasiedlających Amerykę Południową jak i obszary północnej Europy. 

Czym są oleje?  To oleiste substancje ciekłe lub łatwo topniejące substancje stałe, nierozpuszczalne w wodzie, o bardzo różnej budowie chemicznej i zastosowaniach, za to o podobnych niektórych właściwościach fizycznych. Chemicznie są definiowane jako wszystkie substancje rozpuszczalne w danym rozpuszczalniku, zastosowanym przy ich wykrywaniu.

Oleje dzielą się na trzy kategorie:

  • schnące,
  • nieschnące,
  • półschnące.

Oleje ze względu na pochodzenie (co implikuje także ich skład) dzieli się zaś na:

  • mineralne,
  • roślinne,
  • zwierzęce,
  • syntetyczne.

Olejki nie są olejami w sensie podanej tu definicji. Olejki to skoncentrowane, ciekłe substancje posiadające określone własności np. zapach lub smak. Skupmy się jednak na olejach roślinnych uzyskiwanych z roślin oleistych.

Chemicznie oleje roślinne są mieszaninami estrów kwasów tłuszczowych (zarówno nienasyconych jak i nasyconych). Oleje roślinne, podobnie jak zwierzęce, zalicza się do tłuszczów. Nie wszystkie oleje roślinne są jadalne, niektóre mogą być nawet trujące. Oleje roślinne były i są nadal często i chętnie wykorzystywane w pielęgnacji skóry. Główną tego przyczyną jest fakt, iż w większości oleje roślinne wchłaniają się szybciej niż woski czy naturalne masła, ponad to tłoczone na zimno zawierają składniki aktywne takie jak witaminy, pierwiastki i mikroelementy. Oleje roślinne należą do lipidów, wykorzystywanych w pielęgnacji głównie jako emolienty czyli substancje natłuszczające i zatrzymujące wodę w naskórku.  To właśnie emolienty są rzeczywistymi substancjami nawilżającymi, bez nich woda wyparowywuje ze skóry, stąd tak chętne używanie ich przez ludzi mieszkających w nieprzyjaźnie ciepłym dla człowieka klimacie. Kilka olejów roślinnych wykazuje ponadto podobieństwo strukturalne do ludzkiego tłuszczu - sebum, przez co nie dość, że są świetnie tolerowane przez skórę, to jeszcze wykazują działanie usuwające zanieczyszczenia.

cofnąć się by wziąć rozbieg

rossweet




Dołączył: 04.03.2015
Posty: 4

Do naturalnych odżywek na włosy należy również maseczka z siemienia lnianego. Świetnie sprawdza się przy sezonowych przesuszeniach.


Blueberry




Dołączyła: 03.06.2014
Posty: 13

Przepisy: 217





Fernia napisał/a:
najlepszy jest oczywiście olejek arganowy, ja robię regularnie focus zagęszczanie włosów dlatego moje własne włosy są trochę zniszczone, a ten olejek robi z nimi cuda!
Ja też stosuję ten olejek i jestem bardzo zadowolona.

Daisy07




Dołączyła: 12.08.2014
Posty: 13

Przepisy: 170


Ja używam jedwab w płynie na końcówki...

Frania00




Dołączył: 02.06.2015
Posty: 4


czy pisząc olejek macie na myśli produkty z drogerii, które zawierają tylko kilka procent danego oleju? olejowanie włosów powinno się wykonywać 100% olejami. Co sądzicie o półproduktach dostępnych w sklepach?
Sprzęt wędkarski Jaxon na http://www.e-rybka.pl

«   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |