Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Kosmetyczka



powrót

kranówka - pić czy nie

zuzka_4




Dołączyła: 20.01.2017
Posty: 3

Ostatnio dużo się mówi o tym, że woda kranowa jest zdatna do picia. Jednak ja zawsze unikałam i kupowałam butelkowaną. Ostatnio koleżanka powiedziała mi, że on pije kranową. Czy to bezpieczne? jakoś nie mogę się przekonać, jak pomyślę o tym kilkunastoletnich rurach..... pijecie czy nie?
Piękno każdego dnia - http://la-nika.pl/

czala




Dołączyła: 25.01.2017
Posty: 5


Ja też pije kranową i według mnie jest zdrowa. Czytałam o tym i nie ma przeciwwskazań. 
Porady dla kobiet od kobiet. Sprawdź http://www.kobiecymokiem.pl/

malłajna




Dołączyła: 30.01.2017
Posty: 17


Np. jeśli chodzi o Warszawę - u mnie na Mokotowie jest ok. Ale koleżanka, która mieszka na Ursynowie mówiła, że u nich nie nadaje się do picia...

cremebrulee




Skąd: Wrocław
Dołączył: 16.02.2017
Posty: 1


Ja może nie piłabym prosto z kranu, bo jakoś mnie to odrzuca... Ale stosuję filtr do wody :) i faktycznie piję w ten sposób. Może to tylko efekt placebo ale przynajmniej oszczędzam na wodzie butelkowanej.

monka12




Dołączył: 05.11.2017
Posty: 2

Ja mogę na szczęście pić bez filtru, ale i tak nie piję jej dużo.  W większej ilości piję jednak wodę mineralną. 

lupusekewe




Dołączyła: 18.09.2017
Posty: 9


mnie też jakoś nie podchodzi picie wody z kranu. mam filtr w lodówce i piję filtrowaną :)

jmali29




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 16.02.2017
Posty: 91


Odwieczne pytanie. Taka woda może i nie jest zła, ale musicie mieć świadomośc,ze złe metale mogą przenikać do niej z rur. W wielu miejscowościach rury są stare, tak wiec uwalniają sie z nich różnego rodzaju związki.

Poza tym zakamieniona woda niszczy nasze domowe urządzenia ( na przykład pralkę...).  Rozwiazaniem jest zamontowanie sobie zmiękczacza wody w domu. Jest to o wiele tańsze i wygodniejsze niż noszenie codziennie butelek wody mineralnej do domu ( jasne,że taki zmiękczacz to spory jednorazowy wydatek, ale moim zdaniem warto).


Mineral-Guard




Dołączył: 11.02.2018
Posty: 12


Wszystko tak na dobrą sprawę zależy od jakości tej wody, czasami ta z kranu kompletnie nie nadaje się do picia, więc zdecydowanie odradzam bez wcześniejszego sprawdzenia jej jakości.