Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Kosmetyczka



powrót

zabieg czekoladowy na ciało

kika75




Dołączyła: 14.05.2010
Posty: 67

będąc na depilacji laserowej w salonie futuro w warszawie czytałam że ten salon wykonuje zabieg czekoladowy na ciało ma on działanie relaksujące czy ktoś z was robił sobie taki zabieg???

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

ja tez o tym myślałam ale nie wiem gdzie to się robi można samemu coś takiego zrobić?
cofnąć się by wziąć rozbieg

Nikki




Dołączyła: 03.05.2014
Posty: 13

Przepisy: 250


Ja niestety nie miałam przyjemności spróbować takiego zabiegu, ale na pewno jest relaksujący bo brzmi smakowicie...-P

agafit23




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.12.2014
Posty: 17


Również nie słyszałam o takiej przyjemności, ale musi być fajne! Czy ta czekolada jest ciepła?

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233


Czekolada zwana "Napojem bogów" znana jest od wieków ze swojego wpływu na psychikę i zmysły. Poprawia samopoczucie i humor, działa wręcz antydepresyjnie pobudzając organizm do produkcji endorfin Organizm człowieka wydziela je gdy jesteśmy szczęśliwi lub zakochani Efekty stosowania czekolady zostały na nowo odkryte i zastosowane w kosmetyce.–to mieszanka kakao i masła kakaowego, tłuszczy, przypraw oraz mleka (z przewagą kakao). Ma bardzo pozytywny wpływ na organizm człowieka. Działa relaksująco, uspokajająco, jest źrdłem energii dla mózgu. Szczególnie wskazana przy wysiłku intelektualnym.
ZABIEGI CZEKOLADOWE NAWILŻAJĄ, UJĘDRNIAJĄ I WYGŁADZAJĄ SKÓRĘ. 
OPÓŹNIAJĄ STARZENIE, BO ZIARNA KAKAOWCA BOGATE SĄ W FLAWONOIDY, KTÓRE CHRONIĄ SKÓRĘ PRZED DZIAŁANIEM WOLNYCH RODNIKÓW NISZCZĄCYCH ORGANIZM. CZEKOLADA KOSMETYCZNA ZADZIAŁA RÓWNIEŻ ANTYCELLULITOWO I WYSZCZUPLAJĄCO, BO ZIARNA KAKAOWCA zawierają również witaminy: 
A, B, E, PP, a także teobrominę, węglowodany, białko, błonnik, flawonoidy, alkaloidy ( pobudzają pracę nerek) oraz mikroelementy np.: 
magnez działa antystresowo i tonizująco jest niezbędny do prawidłowego procesu regeneracji skóry. Uaktywnia wiele enzymów.1 tabliczka czekolady to 20% dziennego zapotrzebowania 
żelazo niezbędny składnik do produkcji czerwonych krwinek odpowiada za ładny koloryt skóry. Umożliwia przyswajanie witamin z grupy B.
cynk odpowiada za lepszy stan naszej skóry umożliwia tworzenie włókien elastyny i kolagenu, które są odpowiedzialne za gładką i jędrną skórę. Przyspiesza regenerację, wspomaga neutralizację wolnych rodników i uczestniczy w procesach syntezy i spalania tłuszczów.
Potas regulujący gospodarkę wodną ułatwia utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia skóry
wapń łagodzący podrażnienia działa antyalergicznie i kojąco na skórę. Uzupełnia zawartość minerałów w komórkach skóry 
kofeinę substancje działająca stymulująco, ujędrniająco i wyszczuplająco aktywizującą spalanie komórek tłuszczowych 
teobromine alkaloidu nasion kakaowca. Związek ten polepsza procesy myślowe poprzez poprawę ukrwienia mózgu.Działa silnie energetyzująco i stymulująco.. 
czynniki aktywne dzięki którym skóra wolniej się starzeje, dłużej zachowując młody wygląd,
Składniki wykazują całkowitą biozgodność z ludzką skórą – są przez nią dobrze tolerowane oraz szybko ulegają wchłonięciu, oddając całą swą moc w służbę naszej urodzie.
cofnąć się by wziąć rozbieg