Dzisiaj jest: Piątek, 19.04.2024 Imieniny: Adolfa i Tymona



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiu


  | 1 | 2 |   »

powrót

Organizm odrzuca smażone?

ZdrowaZuzanna




Skąd: prawie Bydgoszcz
Dołączyła: 06.03.2015
Posty: 14


Zgoda, jednak mozna po prostu wybrac mięso ekologiczne.
Sama byłam długo wegetarianką, a teraz jem mięso, ale rzadko. Jedzenie go codziennie to oczywiście prosta droga do chroby, ciężko się nie zgodzi.

Jednak
"Co jest przeciwieństwem smalcu. Tłuszcze ze smalcu są odkładane jako tkanka tłuszczowa i są one niezdrowe bo posiadają tłuszcze nasycone. "

to już po prostu brak wiedz w temacie, bo to węglowodany a nie tłuszcze odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej, a dokładniej zostają one przeważnie związane z wodą tworząc trudną do usunięcia substancję. I smażyć, a raczej dusić powinno się właśnie na tłuszczach nasyconych, których jest więcej niż smalec - jest to np wymienione masło klarowane, a dla wegan nawet tłuszcz kokosowy jeśli nie chce się jeść produktów pochodzenia zwierzęcego.
Jak udowadnia Jerzy Zięba w wykładach dla PAZ i nie tylko tłuszcze nienasycone do smażenia się nie nadają, oliwa jeszcze ok, ale i tak lepsze nasycone.


NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



@ZdrowaZuzanna całkowicie się z Tobą zgadzam . Tylko masło klarowane, smalec, tłuszcz kokosowy i oliwa z oliwek - ale w tym przypadku tylko do krótkotrwałego smażenia.Coraz bardziej jestem zafascynowana pod względem kulinarnym i zdrowotnym tłuszczem kokosowym.

Trzeba ludziom uświadamiać prawdę, a nie tkwić i powielać przestarzałą wiedzę.

 

 


ZdrowaZuzanna




Skąd: prawie Bydgoszcz
Dołączyła: 06.03.2015
Posty: 14


\tak na oliwie można jeśli jest to szybka obróbka termiczna. no ale ludzie smażą na olejach roślinnych myśląc że jest super a robią sobie krzywdę..

Też ostatnio zachwyciłam się kokosem! Najpierw mleczkiem, potem samym tłuszczem, a teraz wodą kokosową najbardziej. Ona jest podobna elektrolitycznie do ludzkiej krwi, także świetnie nawadnia i daje takie bardzo przyjemne uczucie gdy się ją pije.

A tłuszczem, tj olejem kokosowym robi się przecież nawet kuracje oczyszczające. Ludzi powoli się z nim oswajają i słusznie, bo jak mówi sam tytuł książki to " cud " Nie chcę nadużywać tego słowa, ale kokos jest na prawdę nieporównywalnym środkiem leczniczym, nie jedynie produktem spożywczym.

A co więcej jest smaczny!

Jego słodycz świetnie się  sprawdza się nawet gdy nie można jeść cukru, np podczas wychodzenia z Candidy itp - wtedy tylko nam pomoże! Na prawdę serdecznie polecam zainteresować się tym produktem, a także książką jeśli ktoś pragnie wiedzieć na 100% że warto zainteresować się kokosem :)


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Smażone czy tłuste? Bo jest w tym pewna różnica.

Jeżeli tłuste to organizm może nie tolerować zbyt wiele tłuszczu. Tak już jest i tego nie da się zmienić jakąś dietą. Po prostu są osoby, które źle reagują na niektóre z produktów spożywczych. Coś na kształt uczulenia.

hardcorowo

  | 1 | 2 |   »