Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiu



powrót

USG brzucha czy muszę mieć skierowanie?

brette




Ostrzeżenia: 3
Skąd: Tu i tam
Dołączyła: 15.02.2017
Posty: 78

Wiem, że na rtg trzeba mieć skierowanie ale jak jest z usg brzucha? Również muszę mieć? Bo chciałabym zrobić prywatnie

jmali29




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 16.02.2017
Posty: 91

Nie. NIe musisz mieć skierowania aby wykonać badanie usg prywatnie. Polecam zorientowac się gdzie w Twojej okolicy jest jakieś centrum medyczne, które wykonuje takie badania. Nie jest to długie badanie tak wiec często można zapisac się z dnia na dzień. Warto jest wybrać nowoczesny ośrodek, w którym będą mieli dobre sprzęty. 

Na przyklad Balumed.

Na fundusz niestety przyjmują jedynie ze skierowaniem.  

 


Kalincia




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 8


Potwierdzam, ja ostatnio miałam skierowanie od lekarza rodzinnego i czekałam kilka dni na usg brzucha na NFZ ;) prywatnie zapewne zrobią Ci "od ręki" i nie musisz mieć skierowania.

cuddka




Dołączył: 20.04.2018
Posty: 3


Prywatnie jak chcesz zrobić to nie musisz mieć żadnych skierowań-przynajmniej ja pierwsze słyszę. Znajdujesz przychodnię, która świadczy takie usługi i idziesz bez skierowania.

kapuśniaczek




Skąd: Przemyśl
Dołączyła: 27.04.2018
Posty: 11


Prywatnie wszystko da się załatwić bez skierowania, albo prawie wszystko. Ze skierowaniem to na NFZ, ale pewnie sobie trochę poczekasz na to USG.

pady




Dołączył: 16.05.2022
Posty: 15


Nigdy nie czekaj w takich sytuacjach na badanie. Jeśli są dolegliwości, są wątpliwości to idziesz prywatnie na konsultacje i wtedy Ci ustalą, jakie badania trzeba zrobić. Najczęściej nie obejdzie się bez USG, ale to nie oznacza, że masz tygodniami czekać na załatwienie tego. W Multimedzie w Wawie miałam wizytę po kilku dniach, na genialnym sprzęcie, wszystko na czas, z pomocą fajnych ludzi. I moim zdaniem tak właśnie to powinno wyglądać.