Dzisiaj jest: Wtorek, 28.01.2020 Imieniny: Walerego i RadomiraIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5850

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiupowrót

Jak dbać o skórzana kurtkę

brette
Ostrzeżenia: 3
Skąd: Tu i tam
Dołączyła: 15.02.2017
Posty: 78

Kupilam sobie skórzana kurtkę.Doradzicie jak sie pierze taką kurtkę? 

talka
Ostrzeżenia: 3
Dołączył: 07.03.2018
Posty: 20


Kurtki takiej sie nie pierze ale przerowadza się czyszczenie. Jesli kurtka jest w dobrym stanie to warto jest ją oddac co jakiś czas do czyszczenia do profesjonalnej pralni. Oczywisćie bez renowacji ponieważ koszt renowacji niski nie jest. Jesli odpowiednio bedziesz o nią dbała to nie będzie wymagała renowacji przez bardzo długi czas....
Jeśli chodzi o czyszczenie to
1.Skóra źle znosi kontakt z alkoholem ? może spowodować wyblaknięcie koloru, dlatego nie próbujcie czyścić skórzanych elementów za pomocą produktów zawierających procenty.
2.Skóry nie powinno się też czyścić samą wodą ani prać w pralce. Zawsze zwróć uwagę na to, co napisane jest na metce od producenta. Skórzane ubrania najlepiej po każdym sezonie oddać do specjalistycznego czyszczenia skór lub postawić na sprawdzone, domowe sposoby.
3.Warto zainwestować w środek do pielęgnacji odzieży skórzanej, który zaimpregnuje materiał i sprawi, że będzie on bardziej odporny na zanieczyszczenia, zabrudzenia i uszkodzenia.
4. Po każdym czyszczeniu odzież skórzaną trzeba bardzo dokładnie wysuszyć, aby nie wchłaniała wody i nie tworzyły się zacieki. Pamiętajcie tylko, żeby pod żadnym pozorem nie używać do tego kaloryferów!


cuddka
Dołączył: 20.04.2018
Posty: 3

Ja bym nie prała.

fitmama
Skąd: Koszalin
Dołączyła: 18.02.2018
Posty: 23

przede wszystkim skórzanej krótki na pewno nie można prać w pralce. Ja przeważnie przecieram kurtkę wilgotną szmatką w miejscu zabrudzenia i co jakiś czas oddaję do pralni do czyszczenia. 
Brydzia :)

twome
Dołączył: 29.06.2018
Posty: 3


Absolutnie nie prać! Można oddać na czyszczenie do pralni co jakiś czas. Ważne też żeby pamiętać, że skórzana kurtka podobnie jak skórzane buty wymaga odpowiedniego nawilżenia i natłuszczenia. Ja swoją ramoneskę raz do roku nacieram jakimś najtańszym kremem do ciała (typu Nivea itp.) ponieważ specjalne preparaty przeznaczone do kurtek i galanterii skórzanej są zazwyczaj drogie a i tak efekt jest ten sam :P

rabbi
Dołączyła: 20.11.2018
Posty: 3

A po co ją prać?