Dzisiaj jest: Środa, 17.04.2024 Imieniny: Roberta i Patrycego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiu



powrót

pomocy

andżej




Dołączyła: 01.01.2010
Posty: 2

Wiec problem wygląda tak, nie wiem jak wytłumaczyć 16 letniej dziewczynie ze robi bardzo źle. Jej dzień często zaczyna się od papierosa i kawy, nie je śniadań i kolacji tylko obiad który jest jej jedynym posiłkiem w ciągu dnia. Mówi ze robi już tak 2 lata i jest zdrowa wiec przesadzam i nie mam racji. Proszę was napiszcie jakie skutki w odległej i bliskiej przyszłości może mieć taki tryb życia i co o tym sądzicie może wasze wypowiedzi ją przekonają.

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


andżej napisał/a:

Wiec problem wygląda tak, nie wiem jak wytłumaczyć 16 letniej dziewczynie ze robi bardzo źle.


Ciężka sprawa. Wiek "burzy i naporu". Uważam, że jeśli się sama nie "sparzy", to nic z tego nie będzie. Prawdopodobnie musi wydorośleć, sama zrozumieć swoje błędy i wtedy może zmieni coś w swoim życiu. Bardzo możliwe, że jest pod wpływem tzw. "złego towarzystwa" i taki luźny styl życia jej imponuje. Skutki jakie może przynieść taki styl życia mogą w przyszłości (ale nie muszą) być opłakane. Organizm jej jest ciągle w fazie dojrzewania i kształtowania się pewnych cech. Jeśli nie będzie w tym wieku pożądnych "podwalin" czy też "rusztowania" w postaci zdrowego stylu życia w przyszłości te "rusztowania" mogą się "walić" czyli osoba może być w późniejszym wieku narażona na choroby i dolegliwości. Może warto byłoby jej pokazać jakąś chorą osobę, żeby zobaczyła jak cierpi, może to wywołałoby w niej jakiś wstrząs.

rosa




Skąd: Kraków
Dołączyła: 13.01.2010
Posty: 10

Nie wiem czy to ją wystraszy? Może warto od innej strony, powiedzieć, że się martwisz o nią