Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiu


«   | 1 | 2 |  

powrót

apteka on-line?

Stereo




Dołączyła: 16.01.2010
Posty: 23

Czy zamawialiście kiedyś leki w takiej? Jak to się sprawdza w praktyce? Ja się ostatnio spotkałam z apteką e-lek i jestem zaskoczona dużym wyborem i cenami znacznie niższymi niż w aptekach stacjonarnych. Myślę że to może być bardzo dobre rozwiązanie dla starszych osób, pytanie tylko czy potrafią korzystać z internetu?

Dr House




Skąd: Niepołomice
Dołączył: 29.03.2009
Posty: 55

Korzystając z usług aptek internetowych, trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań

Pierwsze pytanie - czy apteka internetowa jest tańsza od tradycyjnej? Nominalnie tak - leki, kosmetyki, sprzęt są tańsze bo taka jest natura internetu - łatwo porównać i wybrać najtańsze. Ale jeśli nie wybierzesz wszystkich potrzebnych produktów zdrowotnych w jednej aptece internetowej to Uwaga - koszt wysyłek może podnieść znacznie cenę! Dlatego staraj się poszukiwać aptek internetowych o szerokim asortymencie aby kupić wszystko co potrzebne w możliwie jednej aptece.

Drugie pytanie - czy apteka internetowa jest wiarygodna? Przepisy regulujące prowadzenie aptek internetowych precyzyjnie określają zasady i wymagania. Apteka internetowa musi działać w oparciu o aptekę tradycyjną z koncesją (zezwoleniem) Inspektora farmaceutycznego (Ministerstwo Zdrowia). Zezwolenie na prowadzenie apteki musi być opublikowane na stronie w postaci linku do pobrania koncesji w formacie PDF. Na stronie apteki internetowej muszą być informacje o adresie i numerze telefonu apteki rzeczywistej - realizującej zamówienie. Oczywiście apteka internetowa musi posiadać przejrzysty regulamin zakupów i reklamacji. Dodatkowo apteka internetowa w odróżnieniu od zwykłego sklepu internetowego jest zobowiązana prowadzić rozbudowaną księgowość oraz system ewidencji zawierający datę ważności, nr produktu, dane odbiorcy i osoby przygotowującej zamówienie. Zamówienia wysyłane z aptek internetowych muszą posiadać potwierdzenie odbioru. Czy to wszystko nie powinno powstrzymać rozwoju aptek internetowych?

Trzecie pytanie - czy zakupy w aptekach internetowych są bezpieczne? Tak, zakupy w aptekach internetowych są bezpieczne jeśli sprawdzimy wszystkie wymienione powyżej wymagania czyli - adres, kontakt, koncesję apteki rzeczywistej oraz regulamin. Warto przyjrzeć się też ofercie - apteki o małej liczbie produktów i kategorii mogą być podejrzane, zazwyczaj apteka rzeczywista posiada przynajmniej 2-3000 produktów, a dobra apteka internetowa znacznie więcej.

Czwarte pytanie - a co z kontaktem z fachowcem, czyli z profesjonalną obsługą farmaceuty? Wydaje się, że w aptece tradycyjnej jest lepszy - bo mamy go przed sobą. To złudne wrażenie bo albo farmaceuta w aptece nie ma czasu albo duża kolejka nie skłania nas do zadawania pytań o swoich problemach zdrowotnych (wstyd) albo nie wiemy jak zadać pytanie dotyczące stosowania produktu leczniczego czy kosmetyku. W internecie mamy czas i intymność musimy umieć tylko z tego korzystać - w każdej wiarygodne aptece mamy do dyspozycji help desk z farmaceutą - wystarczy napisać albo zadzwonić, dodatków część aptek internetowych prowadzi już blogi i fora pacjentów gdzie możemy znaleźć odpowiedzi lub zadać pytania na nurtujące nas problemy.

Piąte pytanie - czy warto kupować w aptece internetowej? Na to pytanie warto odpowiedzieć w oparciu o potrzeby - warto kupować w aptece internetowej jeśli możemy zaczekać z zakupem przynajmniej 24 godziny, jeśli nie zraża nas odbiór przesyłki kurierskiej lub odbiór na poczcie. W aptece internetowej kupimy taniej, mamy większy wybór i więcej informacji oraz serwis do domu.

juras




Skąd: Wałcz
Dołączył: 17.11.2009
Posty: 19

Przepisy: 7


Cena to nie wszystko. Nie mamy pojęcia w jakich warunkach są przechowywane leki i jakim warunkom są poddawane podczas przesyłki. Nie wierzę zapewnieniom.

Stereo




Dołączyła: 16.01.2010
Posty: 23

Bardzo dziękuję, za obszerne wyjaśnienie;)

TylkoZdrowie




Dołączyła: 05.07.2010
Posty: 36

Moim zdaniem niema sie czego bać. Jeżeli taka apteka jest dobra i sprawdzona to można jak najbardziej kupować,to jak zamawianie w sklepach internetowych.
www.TylkoZdrowie.com - kosmetyki,suplementy.

Naturalna




Dołączyła: 28.09.2010
Posty: 3

Ja jestem za zakupami w internetowej aptece. Tak naprawdę koszt wysyłki jest naprawdę niewielki, a jak już robi się większe zakupy, to czasem nawet jest za darmo.
Trzeba tylko znaleźć tak a z polecenia i naprawdę tanią. Ja korzystam z tej już od dawna: http://moclekow.pl/
I jestem bardzo zadowolona. Kupuję tam również kosmetyki w tak samo atrakcyjnych cenach.

Krysia5




Dołączyła: 21.10.2010
Posty: 5

A słyszałyście o e-lek.pl ? Maja tam leki w o wiele niższych cenach niż w aptekach. Ciesze się, że istnieją takie wirtualne apteki, ponieważ mam już dosyć stania w kolejkach wśród kaszlących i smarkających ludzi, kiedy ja np. chce sobie tylko kupić witaminy !!!

BrzuchStop




Dołączyła: 28.05.2010
Posty: 71

Nigdy nie słyszałem o tej internetowej aptece,ale wydaje mi się że jeżeli opinie na jej temat są pozytywne,to czemu by nie. Tym bardziej że kupujesz tylko witaminy. Dużym plusem jest to,że zaoszczędzimy na staniu w kolejkach.
www.BrzuchStop.pl - Odchudzanie,Diety

kasia23




Dołączyła: 17.11.2010
Posty: 7

Problem z tym aptekami internetowymi jest taki, że jest ich na rynku zwyczajnie zbyt dużo i weź tu się człowieku dowiedz która jest sprawdzona i można w niej bezpiecznie kupować, a z lekami ( nawet z suplementami ) trzeba przecież strasznie uważać:/ Dlatego ja mimo wszystko preferuję stacjonarne apteki, tym bardziej że wcale nie jest w nich tak drogo jak się powszechnie uważa ( najlepszy przykład to Apteka za Grosze w manufakturze w Łodzi ). A to że można zawsze zapytać farmaceutkę o to i o tamto jest jak dla mnie bardzo dużą zaletą :)

holl




Dołączyła: 22.11.2010
Posty: 2

Muszę przyznać koleżankom rację w tej aptece e-lek.pl mają niezłe ceny. Do tego różne produkty z gratisami. ostatnio właśnie znajomi mnie przekonywali że takie apteki są bardzo dobre i tak przeszukując internet w poszukiwaniu apteki widzę że dużo pozytywnego o tej aptece pisze. Aż sie skusze na niewielkie zakupy na początek :d

«   | 1 | 2 |