Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiu



powrót

jaka ksiazke kucharska wybrac?

basiaaisab




Dołączyła: 25.11.2011
Posty: 1

witam mam dwoje dzieci i chcialabym nauczyc sie gotowac zdrowo i bez glutaminianu sodu zeb y moje dzieci nie cierpialy w przyszlosci na otylosc. chcialam was zapytac jaka ksiazke mam kupic by nauczyc sie zdrowo gotowac dla mojej rodziny?? ja jestem totalnum beztalenciem w gotowaniu i mam z tym duzy problem

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


Glutaminian sodu nie ma żadnego powinowactwa do otyłości, jedynie do alergii. Glutaminian jest wzmacniaczem smaku i zapachu i przez to potrawy są bardziej apetyczne. Przyczyną otyłości są węglowodany proste (np. polecane kartonikowe i butelkowane soczki, słodycze, produkty zawierające cukier i syrop glukozowo fruktozowy, produkty opeirające się na białej mące) oraz połączenia tłuszczy i węglowodanów (np. chipsy, pączki, frytki).

Jaka książka kucharska ? - najlepiej w wyszukiwarce Google wpisać - zdrowe przepisy kulinarne - jednocześnie weryfikując czy rzeczywiście są to zdrowe przepisy. Na tym forum jest również dział Zdrowe i smaczne przepisy kulinarne z którego zawsze coś można wybrać.

flanka




Skąd: Tarnowo Podgórne
Dołączyła: 19.09.2011
Posty: 32

Jesli naprawdę jesteś beztalenciem kulinarnem, to wg mnie lepsze od książek kucharskich będą dla ciebie blogi kulinarne - pisane prostym językiem, bardziej dla ludzi ;), no i w razie wątpliwości możesz zadać autorowi pytanie do przepisu :)

Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


Ewa Wachowicz ;)
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl