Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiu


«   | 1 | 2 |  

powrót

Woda

amii




Dołączyła: 09.07.2009
Posty: 10

Ile wody spożywamy z pokarmem, czy ktoś wie jak to wygląda?
Akcja społeczna ilemogewypic.pl oraz alkomaty

justysia




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 13.03.2009
Posty: 9

Jedzenie dostarcza nam około 1/3 dziennego spożycia.

Ciekawsze jest jednak ile i jak tracimy wodę

Dorosły zdrowy człowiek traci w normalnych warunkach około 2,8 l wody na dobę.
Utrata wody odbywa się
- przez skórę 600 ml
- z moczem 1500 ml
- ze stolcem 150 ml
- w procesie oddychania 550 ml

Zaleca się dorosłym spożywanie około 1,5-2 litrów płynów każdego dnia, a łącznie z wodą zawartą w żywności około 3 litra dziennie.
You stysi A

Stereo




Dołączyła: 16.01.2010
Posty: 23

Strasznie dużo się tej wody traci. Wypijacie faktycznie dziennie tyle ile jest zalecane? Latem wydaje mi się że wypijam, ale zimą zupełnie nie chce mi się pić, przyswajam tylko gorące płyny...

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


Stereo napisał/a:

ale zimą zupełnie nie chce mi się pić, przyswajam tylko gorące płyny...


W gorących płynach ponad 90% całości stanowi woda.

alpha




Dołączyła: 19.01.2010
Posty: 107

Spożycie wody wg WHO powinno wynosić 1ml/1kcal dziennego spożycia kalorii lub też inny przelicznik - 30ml na każdy kg masy ciała. :)
Zależy jakie gorące płyny - herbata, kawa i kakao powodują, że wydalamy więcej wody niż wypiliśmy wraz z nimi.

Stereo




Dołączyła: 16.01.2010
Posty: 23

Wiem, że głównym ich składnikiem jest woda, w końcu sama je przyrządzam;) Ale jest różnica między piciem 12 herbat a wodą mineralną. Herbata nie jest najzdrowszym napojem, ale sęk w tym, że w zimie naprawdę nie mam ochoty na wodę.

alpha




Dołączyła: 19.01.2010
Posty: 107

Jeśli nie masz ochoty na wodę, to pij cokolwiek poza kawą i herbatą - wydalisz więcej wody niż spożyłaś.

tola




Dołączyła: 24.03.2010
Posty: 6

no właśnie jak to z tym jest bo przecież teraz ta cała akcja jest z wodą, mówią nawet do 3 l dziennie, różnie to wygląda te wszystkie teorie

queensaba




Skąd: Włocławek
Dołączyła: 18.09.2009
Posty: 26

Przepisy: 33


tola napisał/a:

no właśnie jak to z tym jest bo przecież teraz ta cała akcja jest z wodą, mówią nawet do 3 l dziennie, różnie to wygląda te wszystkie teorie


Do 3 litrów, żebyś więcej kupowała wody mineralnej :-P . Myślę, że 1,5-2 litrów jest wystarczającą ilością. Wiadomo, że całej ilości nie zaleca się wypić za jednym zamachem, tylko systematycznie podczas całego dnia.


TylkoZdrowie




Dołączyła: 05.07.2010
Posty: 36

Czytałam gdzie opinię że podczas posiłku nie powinno się pić wody,tylko poczekac aż w żołądku wszystko się "ułoży" tak aby nie wymieszać składników. Co o tym sądzicie?
www.TylkoZdrowie.com - kosmetyki,suplementy.

«   | 1 | 2 |