Dzisiaj jest: Piątek, 19.04.2024 Imieniny: Adolfa i Tymona



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

  | 1 | 2 | 3 |   »

powrót
Wszystkie posty użytkownika spacefly
spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

Ale masło zawiera tłuszcze nasycone, które pogarszają nastrój i ogólnie funkcjonowanie mózgu. Poza tym jest z mleka, które jak wiadomo nie jest zbyt zdrowe.
» przejdź do wątku

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

Jaki jest wpływ Delmy na zdrowie? Skład: woda, oleje i tłuszcze roślinne, sól (0.8%), emulgatory (polirycynoleinian poliglicerolu, mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych), aromat, przeciwutleniacz (CaNa2EIJDTA), witaminy A i D3. Zawartość tłuszczu 20%
» przejdź do wątku

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

A co sądzicie o Ince Magne (z dodatkiem magnezu)? Ja jej nie kupiłem, jak zobaczyłem w składzie cukier i sól.
Czy Inkę powinno się pić z mlekiem? Bo mleko nie jest zbyt zdrowe, ale czy nie ma jakiś efektów połączenie Inki z mlekiem? Może mleko wspomaga zdrowe właściwości Inki?
» przejdź do wątku

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

No gdzieś czytałem, że we Włoszech wylewają, ale nie pamiętam gdzie to czytałem.
» przejdź do wątku

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

O jejq a ja łykałem przez miesiąc tran tuż po śniadaniu, ile tranu zmarnowałem (który przecież kosztuje). :(
Co sądzicie o tym tranie?:
http://www.lysi.com.pl/oferta.html#a
» przejdź do wątku

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

Czy kawa zbożowa Inka jest rzeczywiście tak zdrowa czy to może chwyt marketingowy? Czy dostarcza jakiś witamin? Których najwięcej?
» przejdź do wątku

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

Akurat kaloriami się nie przejmuję, bo podobno jestem i tak za chudy jak na swój wzrost i wiek (pomimo tego, że jadłem dużo słodyczy, kiełbas, frytek).
» przejdź do wątku

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

Hania: ale zgodzisz się, że rosół 3-4 razy w tygodniu (tak jak jeszcze niedawno jadłem) jest szkodliwy? Dlaczego w innych krajach rosół wylewają, skoro taki zdrowy? Co do tłuszczów nasyconych to nie mówię, by ich całkowicie unikać, ale warto ograniczyć ich ilość, bo one źle wpływają na zdrowie tzn. można dostać cukrzycy, miażdżycy, pogarsza się nastrój (na mózg również wpływają). Nawet rybi tran bardziej pomoże, gdy się ograniczy ilość tłuszczów nasyconych.
» przejdź do wątku

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

1 porcja (15g) dostarcza 62 kcal (3% dziennego spożycia) i 1.5 g tłuszczu (2% dziennego spożycia). Jakie wnioski z tego moglibyście wyciągnąć? Co do cukru to ja nie spożywam zbyt często słodyczy, nie słodzę napojów (nie słodzę herbaty, kakao, kawy zbożowej Inka), czasami zjem sobie jakieś ciasto drożdżowe, czasami 2 kostki gorzkiej czekolady.
» przejdź do wątku

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

Ale jest to wywar z mięsa, czyli spore ilości tłuszczu nasyconego, który nie jest zbyt zdrowy. Zauważyłem, że się lepiej czuję od kiedy rosół jem tylko raz w tygodniu. Wcześniej jadłem 3-4 razy w tygodniu. Co do soli, to ja próbuję mamę przekonać, by w ogóle nie soliła (mi smakuje niesłony rosół). Czym można sól zastąpić w rosole?
» przejdź do wątku

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

Jak to jest z rosołem? Jest zdrowy czy raczej szkodliwy?
» przejdź do wątku

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

Czy picie kawy cappucino (z Biedronki) raz dziennie ma jakiś duży wpływ
na organizm? Jakie to są szkody?

Składniki: cukier, syrop glukozowy, częściowo utwardzony tłuszcz
roślinny, ekstrakt kawy zbożowej (ekstrakt prażonego jęczmienia i żyta),
rozpuszczalny ekstrakt kawy (8,3%), serwatka w proszku, mleko odtłuszczone w proszku,
kakao o obniżonej zawartości tłuszczu (1,1%), skrobia ziemniaczana, zagęstnik:
E466, aromat, białka mleka. Produkt może zawierać śladowe ilości soi.

Jak często można to pić, aby szkody były trudne do uchwycenia? Raz w
tygodniu czy może raz dziennie?
» przejdź do wątku

  | 1 | 2 | 3 |   »