Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | . . . . | 179 |  

powrót
Wszystkie posty użytkownika interek75
interek75




Dołączył: 20.10.2022
Posty: 1

Uwielbiam gorącą herbatę z goździkami :) Dla mnie to najlepszy sposób.
» przejdź do wątku

Rafaella48




Dołączyła: 18.05.2022
Posty: 39

Pomogła: 1



Mega dobra rzecz i ogromna oszczedność czasu na gotowaniu
» przejdź do wątku

Rafaella48




Dołączyła: 18.05.2022
Posty: 39

Pomogła: 1




Arthass napisał/a:

Dieta nie wpływa na równowagę kwasowo-zasadową organizmu, chyba że macie niewydolność nerek lub inne poważne choroby, o których byście wiedzieli, bo bezpośrednio zagrażają życiu.
Co to w ogóle jest równowaga kwasowo-zasadowa? Czego dotyczy? Którego elementu organizmu?
Po to istnieją w organizmie bufory jak wodorowęglanowy. Po to istnieje wymiana gazów (-oddychanie-), które reguluje pH poprzez nasycenie krwi dwutlenkiem węgla/tlenem, po to oddajemy mocz itd. I tak na marginesie - sugerowanie się moczem jako wskaźnikiem "zakwaszenia" nie ma sensu. To wydalina, która nie ma żadnego związku z prawami równowagi kwasowo-zasadowej ani prawem Hendersona-Hasselbacha. Mocz w pęcherzu moczowym nie jest zaliczany do przestrzeni wodnych organizmu. Zmiana pH wydalin i wydzielin odbywa się pod wpływem aktywnego wydzielania jonów wodorowych i amonowych, które jest niezależne od pH płynu pozakomórkowego i śródkomórkowego.
Oczywiście, ze wpływa.
» przejdź do wątku

zerle




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 23.08.2022
Posty: 8

Szczególnie w te chłodne jesienne wieczory? Powiem Wam,ze ta temperatura normalnie mnie dobija. W pracy mam dość dhłodną temperaturę i mam wrażenie, ze mój organizm przez to tak reaguje wieczorami, że cały czas jest mi zimno.

Mam nawet problem z zasnięciem i zasypiam pod kilkoma kocami  

» przejdź do wątku

Rafaella48




Dołączyła: 18.05.2022
Posty: 39

Pomogła: 1



Ja również bym na coś takiego pojechała ;)
» przejdź do wątku

Pucca




Ostrzeżenia: 1
Dołączyła: 21.02.2022
Posty: 23


Świetni specjaliści przyjmują w klinice na pl. św. Ducha, nieopodal Teatru Słowackiego.

» przejdź do wątku

Pucca




Ostrzeżenia: 1
Dołączyła: 21.02.2022
Posty: 23


Znacie może kogoś sprawdzonego, kto zajmuje się takimi implantami we Wrocławiu?

» przejdź do wątku

Pucca




Ostrzeżenia: 1
Dołączyła: 21.02.2022
Posty: 23

A słyszeliście może o czymś takim jak czarny cukier?

» przejdź do wątku

Pucca




Ostrzeżenia: 1
Dołączyła: 21.02.2022
Posty: 23

Dziękuję za wszelkie inspiracje i proszę o więcej )


» przejdź do wątku

Pucca




Ostrzeżenia: 1
Dołączyła: 21.02.2022
Posty: 23

Czy sprawa jest jeszcze aktualna?


» przejdź do wątku

Pucca




Ostrzeżenia: 1
Dołączyła: 21.02.2022
Posty: 23

Wstyd się przyznać, ale ja właśnie tego nienawidzę ( Dlatego tak często proszę szefa o pracę zdalną.


» przejdź do wątku

zerle




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 23.08.2022
Posty: 8



Pietruszka, mięta, cytryna i jabłko z Sany smakują najlepiej. Normalnie w każdej wyciskarce czuć fafrocle (małe ostre kawałki) z pietruszki a w Kuvings absolutnie niewyczuwalne- idealnie aksamitne. Co do blendowania tego zestawu np. w termomix nie do wypicia.... imbir z cytryną też fajnie się robi ale ja lubię jednak dodać coś słodkiego do tego np. Jabłko.

Oczywiście dobrze jest mieć owoce z własnego ogrodu ) 

Polecam szczególnie sadzonki jagody kamczackiej

» przejdź do wątku

Rafaella48




Dołączyła: 18.05.2022
Posty: 39

Pomogła: 1



Do wybielania najlepszą opcją jest metoda Beyond.
» przejdź do wątku

jagodzianka




Dołączyła: 29.05.2021
Posty: 3

Teraz właśnie jest idealna pora na zabiegi laserem, do lata w sam raz zdążymy i będziemy cieszyć się gładką skórą :)
» przejdź do wątku

Andrzej78




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 27.09.2022
Posty: 4


Miód jest najlepszy! Warto pamiętać również o tym , że jak chcemy go dodac do herbaty to nigdy nie można dodać miodu do wrzącej/bardzo gorącej herbaty.
» przejdź do wątku

Andrzej78




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 27.09.2022
Posty: 4


Tłuszcze trans, jaki i każde inne tłuszcze powodują powstanie cholesterolu. Warto jemu przeciwdziałać.
» przejdź do wątku

Andrzej78




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 27.09.2022
Posty: 4


Dieta kapuściana bardzo dobrze oczyszcza organizm.
» przejdź do wątku

Benio2020




Ostrzeżenia: 1
Skąd: Warszawa
Dołączył: 27.09.2022
Posty: 6

najlepszy jest erytrol
» przejdź do wątku

Benio2020




Ostrzeżenia: 1
Skąd: Warszawa
Dołączył: 27.09.2022
Posty: 6

Podepnę się pod temat, ja zastanawiam sie też nad implantami. Boję się jednak bólu ;( 
» przejdź do wątku

Benio2020




Ostrzeżenia: 1
Skąd: Warszawa
Dołączył: 27.09.2022
Posty: 6


Niestety z krakowa nie polecę bo bywam tam okazjonalnie :) Mogę jednak polecić w Warszawie:

Zastanawiam się nad skorzystaniem z ich usług implantologicznych. 

Jestem ich stałym pacjentem i w porównaniu do innych miejsc, naprawdę polecam. 

 

 

» przejdź do wątku

Benio2020




Ostrzeżenia: 1
Skąd: Warszawa
Dołączył: 27.09.2022
Posty: 6

Cześć, czy ktoś z Was wraz z rozpoczeciem diety, zajął się również poprawą swojego uzębienia?  Chciałbym zainwestować w implanty oprócz tego planuję umówić się do stylisty jak już zmieni mi się sylwetka.. Martwię się jednak wizytą u dentysty, czy wszczepienie implantu boli? 
» przejdź do wątku

Benio2020




Ostrzeżenia: 1
Skąd: Warszawa
Dołączył: 27.09.2022
Posty: 6


Cześć :)
» przejdź do wątku

zerle




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 23.08.2022
Posty: 8

Z własnego doświadczenia pierwsze lepsze luźne spodnie dresowe i podkoszulka do żony bicia a jak chcesz termo podkoszulkę to polecam niemiecką budeswehry albo termo z armi holenderskiej bardzo dobrze skrojone i bardzo dobrze trzymają wszystko w ryzach. Jak cały zestaw termo to masz na alli tego pełno za grosze i są ok bo sam mam dwa komplety. Jak masz sianko i chcesz firmowe to furia albo poundout.

Wygodne są tez buty na siłownie od Adidas. Aktualnie dobre promocje mają tutaj.
» przejdź do wątku

Arek4 z Kalet




Dołączył: 27.09.2022
Posty: 1

Sok z marchwi i sok z selera są zarówno wysokie w przeciwutleniacze i zawierają witaminy A i C. Soki te są również dobrym źródłem błonnika pokarmowego, który może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób serca, udaru i innych chorób przewlekłych.
» przejdź do wątku

NutriAdvicerka




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24





masseur napisał/a:

1. Czy łosoś hodowlany z supermarketu może być zdrowy? W jakich supermarketach znajdę takiego łososia?

2. Czy jak już takiego znajdę to mogę bezpiecznie spożywać go 2x w tygodniu? 

3. W założeniu łosoś dziki z alaski jest zdrowszy od hodowlanego w Norwegii. Ale przecież łosoś z Alaski zanim dotrze do nas to minie więcej czasu niż jakby przypłynął z Norwegii. Czy nie będzie mniej świeży?

1. Łosoś hodowlany - trzeba mieć szczęście aby trafić na zdrowego*, ale nigdy nie wiadomo co w danej rybie siedzi, nie ma tu reguły.

* Zdrowy to dla mnie pozbawiony zanieczyszczeń fizykochemicznych - metali ciężkich, dioksyn / PCB, hormonów, antybiotyków itd. Ponadto ryba powinna się poruszać po akwenach a nie przebywać w izolowanym miejscu

2. Nie podejmuję się opinii

3. Obłożenie go lodem spowoduje znaczące przedłużenie trwałości i w taki sposób ryby i owoce morza z dalekich miejsc są przewożone. Alternatywnie - mrożony dziki łosoś również nie jest zły. 

Oczywiście aby wydobyć zdrowie z ryby nie można jej absolutnie smażyć ->

» przejdź do wątku

zerle




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 23.08.2022
Posty: 8

Witam. Mięso z rosołu do czego wykorzystać. Mięso mieszane ,kurczak , wołowina i indyk. Pierogi to jedno, myślałam o galarecie, ale macie jeszcze jakieś pomysły.
» przejdź do wątku

Gustaw231




Dołączył: 23.09.2022
Posty: 1


Witam, gratuluję utraty wagi! Ja bardzo lubię dietę warzywno-owocową. Pomogła ona wielu osobom schudnąć. Dieta ta jest bardzo niskokaloryczna i niskotłuszczowa.

 

» przejdź do wątku
Istnieje wiele różnych rodzajów tabletek odchudzających, w tym blokery apetytu, które działają poprzez blokowanie sygnałów, które mózg ... https://twojcel.to/appetite-blocker-90-kapsulek.html

Rafaella48




Dołączyła: 18.05.2022
Posty: 39

Pomogła: 1



Z chęcią wypróbuję przepis ;)
» przejdź do wątku

Rafaella48




Dołączyła: 18.05.2022
Posty: 39

Pomogła: 1



Olej lniany jest mega zdrowy ;)
» przejdź do wątku

Rafaella48




Dołączyła: 18.05.2022
Posty: 39

Pomogła: 1



I co byliście zadowoleni z jej przepisów ?Znam osobiścieosobę, któa z nią schudła.
» przejdź do wątku

masseur




Dołączył: 28.02.2018
Posty: 34

1. Czy łosoś hodowlany z supermarketu może być zdrowy? W jakich supermarketach znajdę takiego łososia?

2. Czy jak już takiego znajdę to mogę bezpiecznie spożywać go 2x w tygodniu? 

3. W założeniu łosoś dziki z alaski jest zdrowszy od hodowlanego w Norwegii. Ale przecież łosoś z Alaski zanim dotrze do nas to minie więcej czasu niż jakby przypłynął z Norwegii. Czy nie będzie mniej świeży?

» przejdź do wątku

masseur




Dołączył: 28.02.2018
Posty: 34

Wiadomo, że biała mąka jest cichym zabójcą i generalnie nie uwzględniam białego chleba w swojej diecie (uwzględniam za to pełnoziarnisty), ale chciałbym dorzucić do diety pszenne wrapy (jasne, niepełnoziarniste). Spożywałbym je regularnie co tydzień, ale w ilości 4 wrapy tygodniowo. Czy taka ilość będzie bezpieczna dla zdrowia i kondycji, czy powinienem zmniejszyć do 2 np.?

» przejdź do wątku

Rafaella48




Dołączyła: 18.05.2022
Posty: 39

Pomogła: 1



Ja tylko słyszałam na temat surowych warzyw ;) By jeść głównie takie ;)
» przejdź do wątku

zerle




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 23.08.2022
Posty: 8

Po prostu tam idź i samo pójdzie. Najlepszy sposób + No jakby nikogo nie interesujesz na tej siłowni i inni są zajęci swoim treningiem wiec dlaczego w ogole ktoś by miał patrzeć co Ty robisz :)
Z wyposazenia polecam
ręcznik - najlepiej sprawdziły mi się od dr bacty, szybko schną oraz mają powłokę antybakteryjną
wygodne obuwie
jak również butelkę na wodę tak aby nie kupować za każdym razem butelkowej
» przejdź do wątku

masseur




Dołączył: 28.02.2018
Posty: 34

Cześć. Jestem w trakcie układania diety na masę mięśniową, która wymaga spożywania sporej ilości białka.

Mam wątpliwości na temat jednego składnika, który gości w mojej diecie - mleka. Spożywam 3-4 porcje mleka (1 porcja = ok 400 ml) w tygodniu dodając je do owsianki/jaglanki. Mówię tu o czystym mleku, nie o jego przetworach, które też spożywam (jogurty, białko serwatkowe, twaróg, ser w małych ilościach).

 

Czytałem trochę o właściwościach zdrowotnych mleka, które często jest demonizowane i główne argumenty za tym, żeby go unikać to zawartość laktozy oraz białek mleka (chyba głównie chodziło o kazeinę). Pytanie czy jak nie odczuwam żadnych dolegliwości bólowych po wypiciu mleka, to i tak powinienem zamienić je na napoje roślinne? Jeśli tak to na jakie?

 

I tu druga kwestia.

Najbliżej do mleka krowiego jest napojowi sojowemu, który też ma sporo białka. Tylko, że soja z tego co czytałem również nie jest idealna. Też uczula, jest ciężkostrawna, często jest GMO i zawiera fitoestrogeny, a poza tym nie zawiera wapnia (chyba, że wzbogacana). Pytanie czy rzeczywiście jest dobrym zamiennikiem dla mleka krowiego?
Z kolei mleko owsiane, kokosowe, czy migdałowe zawierają dużo mniej białka.

» przejdź do wątku

Baili




Skąd: Korczyń
Dołączyła: 09.08.2022
Posty: 9

Na 18 urodziny dostałam perfumy, takie pierwsze dorosłe, nie tanie. Mam młodszą siostrę która zawsze mi je podbierala przez co były awantury . Na moją 30 kupiła mi te same, dla mnie to mega sentyment ;)

Uwielbiam również ładną ceramikę, w ostatnim czasie dostałam od siostry na urodziny 2 dzbanuszki z Bolesławca na prezent (kolekcjonuję takie rzeczy)
» przejdź do wątku

Baili




Skąd: Korczyń
Dołączyła: 09.08.2022
Posty: 9

Sama również staram się ograniczać ilość kosmetyków jakie zabieram w swoim bagażu na wycieczkę. Aż tyle nie jest mi potrzebne ;) Jak dla mnie jednak totalnym must have są:krem z filtrem do twarzy oraz do ciałakrem do twarzy bb również z filtremolejek do ciała - świetnie sprawdza się ten od Nuxejak również coś do demakijażu aby z twarzy zmyc cały brud jaki naniósł się w trakcie dnia
» przejdź do wątku

Rafaella48




Dołączyła: 18.05.2022
Posty: 39

Pomogła: 1



Ja tak korzystam z diety z rozpiski i uważam, to za bardzo dobrą rzecz ;)
» przejdź do wątku

bastra




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 26.04.2022
Posty: 23

Najlepszy personalizowany/ taki który wyjatkowo zapadl Wam w pamięci prezent to..?
Szukam inspiracji na 30ste urodziiny, bedzie to dodatek to głównego prezentu wiec chcialabym, zeby bylo to bardziej cos, co zapadnie w pamięci
» przejdź do wątku

lewandowska.zola




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 31.08.2022
Posty: 2

Dzień dobry,

jestem doktorantką Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Przygotowuję pracę doktorską z zakresu psychologii na temat napadowego objadania się u osób dorosłych. W swojej pracy badam psychologiczne mechanizmy wpływające na kompulsywne objadanie się, w celu ulepszania metod pomocy pacjentom dotkniętym tym problemem. Będę bardzo wdzięczna wszystkim osobom, które czują, że temat nich dotyczy i zechcą wypełnić moją ankietę. 

Badanie jest w pełni anonimowe, a zebrane dane wykorzystam wyłącznie w celu naukowym, jakim jest moja rozprawa doktorska. Badanie ma formę internetowej ankiety, która dostępna jest pod podanym linkiem:

 

form.dragnsurvey.com/survey/r/f316c250

 

Dziękuję z góry za udział w badaniu tego poważnego problemu.

Pozdrawiam serdecznie!

» przejdź do wątku

Rafaella48




Dołączyła: 18.05.2022
Posty: 39

Pomogła: 1



ładne te niektóre Wasze zdjęcia ;)
» przejdź do wątku

pady




Dołączył: 16.05.2022
Posty: 15


Hmm... jeśli nie masz opcji załatwienia tego lokalnie, to polecam wybrać się do Multimedu. Tam to ogarniecie szybko, nawet przy okazji załatwiania innego tematu. Głównie chodzi o to, że oni podchodzą do tego perfekcyjnie. Przygotują do badania, przypomną, co trzeba zrobić. Na miejscu możesz mieć od razu konsultacje, dostajesz zalecenia i sprawa będzie ciągnięta dalej. Nic nie będzie się dziać bez podstaw. 
» przejdź do wątku

Rafaella48




Dołączyła: 18.05.2022
Posty: 39

Pomogła: 1



Pływanie jest dobre ;)
» przejdź do wątku

zerle




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 23.08.2022
Posty: 8

Ja jestem fanką crocsów. Moje mam już 7 lat i używane są codziennie od kiedy je kupiłam a wyglądają jak nowe  Chodziłam w nich chyba już wszędzie i były używane do wszystkiego  Dodam ze wcale ich nie oszczędzam i nie oszczędzałam nigdy :)
Dobrze jest polować na promocje w sklepach w sieci, aczkolwiek kupuj jedynie w sklepach autoryzaowanych - tylko oryginalne są wygodne.
Aktualnie dobre promocje na buty Crocs są w butomaniaku.
» przejdź do wątku

zerle




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 23.08.2022
Posty: 8


Oj nie pamiętam ale coś około 5-6 miesięcy, aktuanlie nie biorę bo nie mam takiej potrzeby. Mam jeszcze jedno pytanie do autorki. Mianowicie czy robiłaś sobie jakies badania na libido? Bo w wielu przypadkach kiepskie libido jest spowodowane niedoborem witamin albo prolemami hormonalnymi. No i zastanów się czy przypdkiem rutyna nie wkroczyła do związku ( aczkolwiek moim zdnaim nie powinna bo rok ze sobą to dość krótko i ciężko jest się sobą znudzić po takim czasie).
» przejdź do wątku

Baili




Skąd: Korczyń
Dołączyła: 09.08.2022
Posty: 9

Obejrzyj filmiki na YouTube albo poczytaj na portalu : natatry.pl. Jest tam duzo informacji, zdjęć, szlaki są dokładnie opisane i trudności wyjaśnione, pozwoli ci to poukładać wszystko w twojej głowie i psychicznie się nastawić. Ja mam 59 lat, jadę za tydzień i Giewont jest moim wyzwaniem które sama sobie zaplanowałam. Ogólnie dobrze jst wcześniej kupić sobie wygodne buty trekkkingowe
» przejdź do wątku

Baili




Skąd: Korczyń
Dołączyła: 09.08.2022
Posty: 9


A ile brałaś tak z ciekawości? Bo sama aktualnie jak pisałam biorę 3 miesiąc i nasz seks naprawdę dobrze się układa i trochę boję się je przerwać abym znowu nie miała problemów z libido ( naprawdę nam się wtdy nie ukłdało bo czasami nie mogłam się przełamac do seksu).
» przejdź do wątku

zerle




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 23.08.2022
Posty: 8


Po libido therapy nie powinno spaść CI libido. Ponoć podnoszą je na stałe a przynajmniej na kilka miesięcy po za kończeniu terapii. Brałam i mogę to potwierdzić :)
» przejdź do wątku

bastra




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 26.04.2022
Posty: 23

Ja ubieram koszulkę i krótkie spodenki ( nie wygodnie ćwiczy mi się w długich) nie chodzę w samym staniku ale widuje takie osoby na siłowni. Mnie osobiście to nie przeszkadza .

Nie zapomnijcie o dobrym ręczniku. Jak dla mnie jest to podstawa higieny na siłowni

Świetne są te od dr Bacty. Bardzo szybko schną oraz mają powłokę antybkateryjną.
» przejdź do wątku

bastra




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 26.04.2022
Posty: 23

Mam 49 lat i kkondycję taką sobie, lekka nadwagę. Zastanawiam się czy nie wejść na Giewont. Czy ktoś moze próbował? 
» przejdź do wątku

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | . . . . | 179 |