Dzisiaj jest: Piątek, 19.04.2024 Imieniny: Adolfa i Tymona



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |  

powrót
Wszystkie posty użytkownika Bodykox
Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Od kawy bezkofeinowej, zielonej czy inki też można się uzależnić. Nie fizycznie, ale psychicznie - zresztą dotyczy to wszystkiego.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Oczywiście, że dobra dieta to liczenie kalorii, bo przecież na tym polega odchudzanie - ucinanie energii. Na zdrowej diecie nie ma prawa być głodnym, bo ilości są znacznie większe niż większość osób je na co dzień. Więcej jedzenia, ale za to mniejsza kaloryka i tak powinno się to robić. 5-6 posiłków dziennie, co 2 godziny i nawet nie trzeba podjadać.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Woda z cytryną najlepsza, ale tego nie kupisz "na mieście" :)
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Z pewnością każdy powinien wybrać coś w czym byłoby mu wygodnie. Nie da się ukryć, że właśnie to jest jedną z najważniejszych kwestii podczas treningów. Choć dobrze, by skóra rzeczywiście mogła oddychać.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Hmm koktajl z dodatkiem masła orzechowego? Ciekawe. Wiadome mi było, że wiele osób je chętnie kanapki z dżemem i masłem orzechowym (również bardzo lubię to masło), ale pierwsze słyszę o takiej mieszance. Chyba czas wypróbować. ;)
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Witaj, z pewnością znajdziesz tutaj nawet całkiem profesjonalną pomoc. Mamy tylko nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej. ;)
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Co to jest ten Warzyw Kubek?
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Te zmiany są w większości robione na siłę. Uważam, że masz rację, też obawiam się że w pogoni za formalnościami coraz mniej pracowników będzie się delegowało w teren. Nie rozumiem, czemu przeszkadza Sanepid? Ech...
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Dużą ilość błonnika zawierają też warzywa strączkowe: bób, fasola i groch :) A dl;a tych, którzy za nimi nie przepadają: orzechy, buraki, szpinak i kapusta kiszona :)
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



A jak w ogóle z cenami takiego cateringu? Jakoś wątpię by było to opłacalne.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Mi się mimo wszystko wydaje, że blender jest nieco lepszym rozwiązaniem. Daje zdecydowanie więcej możliwości, a niemal żadna cząstka danego owocu się nie zmarnuje.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Polecam zielony jęczmień. W pastylkach albo w proszku. Dużo owoców i warzyw. Dużo błonnika mają czarne porzeczki, maliny, jabłka :)
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Oba cukrowce, ale jeżeli miałabym wybierać mniejsze zło, to chyba wybrałabym wodę smakową. Do niektórych wód smakowych dodane są owocowe soki (tak przynajmniej jest napisane na etykiecie) :P
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Pewnie, że jest dobry i zły. Ogólnie cholesterol pełni ważne funkcje w organizmie więc jego stężenie musi być na odpowiednim poziomie. Ten dobry cholesterol powinien być jak najwyższy (rzadko kiedy zdarza się, że jest powyżej 60). Jeżeli jest powyżej 75 przy jednoczesnym niskim złym to mówimy wtedy o potencjale do długowieczności :)
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



To wydaje się mieć sens. Dobrze mieć tak poważne choroby pod stałą kontrolą.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Wydawałoby się, że każda dieta ma jakiś sens, należy tylko mieć na uwadze, że powinna być ona dostosowana do naszego organizmu. Nie powinno być tak, by to właśnie nasz organizm musiał się dostosowywać do tego co jemy.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Szkoda, że często znikomy mamy na to wpływ. Dobrze jest czasami zapłacić trochę więcej i mieć możliwość zjedzenia warzyw czy owoców, które uprawiane były według dość ekologicznych metod. :)
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



W sumie to racja, najlepiej jest jak najdokładniej kontrolować co i w jakich ilościach je się każdego dnia.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Myślę, że z cukru lepiej jest całkowicie zrezygnować. :)
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Nie lepiej prowadzić odpowiednią dla swojego organizmu, normalną dietę? Myślę, że można się obejść bez takich produktów.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Myślę, że rzeczywiście lepiej jest stawiać na jak najbardziej naturalne produkty, ale kto co woli. ;)
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Ja również bardzo polecam herbatę zieloną.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Myślę, że anoreksja to choroba głównie na tle psychicznym.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



W przypadku kawy rozpuszczalnej też można liczyć na dobre produkty, choć rzeczywiście nie ma to jak zwykła, mielona (najlepiej w domowych warunkach), świeża kawa. :)
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Myślę, że jeśli trafi się na dobrej jakości magnez w tabletkach, to śmiało można liczyć na dobre rezultaty. A szklanka kakao każdego dnia też z pewnością nie zaszkodzi. ;)
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Co to za dieta jak dodaje się do soku wszystko co ma się pod ręką :)? Nie wszystkie owoce są w stanie tak sprawnie pomóc w odchudzaniu.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Bardzo wartościowy jest ziemniak, o czym wiele osób niestety zapomina. Na szczęście w diecie Polaków obecny w różnych postaciach.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Cieszę się, że przynajmniej Wy się zgadzacie, bo na innym forum zostałem zrugany za to, że śmiem burzyć jakiś światopogląd. Ludzie ograniczali tłuszcze, ale rozpisywali sobie diety na makaronach myśląc, że schudną :)
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Braki żelaza to chyba najczęstsze zaniedbanie jeżeli chodzi o nasze społeczeństwo. Bardzo często zdarza się wśród wegetarian, rzadko wśród miłośników wołowiny  podrobów.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Szkoda, że nie bardzo przepadam za mango, bo taki koktajl tez musi być całkiem smaczny.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Z owocami też podobno nie należy przesadzać, bo w wielu przypadkach zawierają całkiem sporo cukru.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Stosuję olej lniany do sałatek, twarogó, past jajecznych i z tuńczyka. Ma dość specyficzny smak, który się fajnie komponuje z wieloma rodzajami produktów. Jednak wiele osób nie wie, że nie wolno na nim smażyć!!! Spożywa się go tylko na zimno.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Dieta to nie wszystko, możesz jeść samą trawę ale jeżeli nie włączysz do tego aktywności fizycznej to nabawisz się jedynie anemii. Dieta plus ruch. No chyba, że jesteś celebrytą i możesz sobie pozwolić na odsysanie tłuszczu...
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



A czy w dietach dopasowanych do grup krwi ma znaczenie współczynnik RH -/+. Bo czytałam kiedyś, że inaczej powinny się odżywiać osoby z współczynnikiem minusowym a inaczej z dodatnim. Nie mogę tylko nigdzie znaleźć tego artykułu... Słyszałyście o czymś takim?
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Mam znajomą, która generalnie zdrowo się odżywia, to nzaczy nie je potraw smażonych, tłustych, unika czerwonego mięsa ale ma jeden podstawowy nałóg - nie jest w stanie odmówić sobie słodyczy. Była ostatnio bardzo zdziwiona jak jej cholesterol wykroczył zdecydowanie ponad normę. A słodycze są stałym elementem jej menu. Lekarz powiedział jej, że lepiej będzie jak usmaży sobie czasem schabowego i odstawi cukier niż jak będzie nadużywała słodyczy będąc na lekostrawnej diecie.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Ja bym raczej w to nie wierzył. Wydaje mi się, że to nie ma znaczenia akurat.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Dokładnie, cukier zabija smak kawy czy herbaty :)
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Gratulacje metamorfozy :)
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Z tego co wypowiedzieli się dietetycy, u których byłem to można jeść każde pieczywo, ale bez dodatku drożdży. Nie ważne czy białe, czy inne.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Prawda jest taka, że można bardzo łatwo schudnąć. Nie mogę pojąć dlaczego ludzie mają z tym problemy. Najbardziej denerwuje mnie, gdy osoby zadają pytania a żadnego sportu czy diety nie stosują.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Według mnie to nie ma prawa działać. Stosowanie jakiejś herbatki nic nie zmieni, uwierz mi.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Białko jest potrzebne do rozwoju masy mięśniowej. Zażywanie białka bez ćwiczeń mija się z celem, bo w ten sposób będziemy mieli mniejsze zapotrzebowanie niż dostarczymy go z zewnątrz. Pełnowartościowe białko pochodzi jedynie z mięsa i produktów odzwierzęcych. Wegetarianie lub weganie muszą balansować braki różnorodnością.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Piane można przefiltrować bez problemu. Bardziej wartościowe są soki z sokowirówki, bo zawierają nie tylko soki, ale też miąższ.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


No właśnie, jeżeli ktoś nie ma stwierdzonego niedoboru to po co to leczyć? Podstawowy błąd niedouczonego społeczeństwa, które faszeruje się tym czego ma pod dostatkiem. Później wielkie zdziwienie skąd nowotwory i inne przypadłości.Skutki przedawkowania to zaparcia, zatrzymanie moczu, zawroty głowy, bóle brzucha i skurcze, biegunka, nudności, zaczerwienienie skóry, osłabienie organizmu, ból w klatce piersiowej, niedociśnienie, kłopoty z oddychaniem, arytmia serca, zatrzymanie krążenia, śpiączka, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Kończę rozmawiać z Tobą NutriAdvicerka, bo nie rozumiesz podstawowych zasad fizycznych - kaloria jest jednostką fizyczną spoza układu SI. Jest ona stała, określona i zawsze identyczna. Próbujesz zaś udowodnić, że kalorie nie wpływają na odchudzanie/przybieranie na wadze. Może i racja, ale kaloria zawsze jest równa kalorii. Podstawowy błąd semantyczny!
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



A na co jesteś chora?
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Suplementy diety akurat mogą działać, ale wiedząc jak się używa. Jak sama nazwa mówi jest to suplement, czyli dodatek do diety. Podstawa to odpowiednia dieta!
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Robicie jakieś testy na niedobory magnezu czy po prostu tak strzelacie, że macie niedobory?
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Teraz można kupić fajne buty na jesień, ostatni z kolekcji z zeszłego roku. Warto popatrzeć po outletach.
» przejdź do wątku
hardcorowo

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Zrobiłem kiedyś test i piwo wcale nie okazało się takie złe jak ludzie uważają. Co prawda jest kaloryczne, ale nie do tego stopnia, aby znacząco zaburzyć funkcjonowanie organizmu.
» przejdź do wątku
hardcorowo

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |