Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Cholesterol


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |  

powrót

Olej lniany a cholesterol

Niwki




Dołączył: 04.01.2016
Posty: 1


Polecam olej sezamowy, także jest to naturalny, zdrowy olej roślinny.

soska345




Dołączyła: 12.07.2016
Posty: 1


Olej lniany i awokado są bardzo pomocne na problem z cholesterolem.

kottokot




Dołączyła: 23.02.2016
Posty: 9


Olej lniany nierafinowany stosuję na co dzień (wlewam łyżkę do ugotowanej zupy, dodaje do twarożku, sałatek etc.). Obniża cholesterol również olej z wiesiołka tłoczony na zimno. Poza tym zdrowa dieta i aktywność fizyczna na receptę i to dosłownie!

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Stosuję olej lniany do sałatek, twarogó, past jajecznych i z tuńczyka. Ma dość specyficzny smak, który się fajnie komponuje z wieloma rodzajami produktów. Jednak wiele osób nie wie, że nie wolno na nim smażyć!!! Spożywa się go tylko na zimno.
hardcorowo

sonia-kowalczyk




Dołączyła: 20.07.2016
Posty: 8


ja widziałam nawet ostatnio w biedronce.

kottokot




Dołączyła: 23.02.2016
Posty: 9


napisał/a:

 

 Mam ten biedronkowy olej lniany w domu i go używam :P Może nie jest to produkt najwyższych lotów, ale z drugiej strony, zdarzyło mi się kupić i używać gorszych ;) Cena bardzo rozsądna. Kupiłam ostatnio w aptece olej z wiesiołka w kapsułkach żelatynowych i łykam je codziennie. Miałam problem z kupieniem oleju z wiesiołka w butelce:/


kinga.majew




Dołączył: 08.12.2016
Posty: 2

Ja używam oleju lnianego tłoczonego na zimno na zamówienie w sklepie olejarnia-gaja.pl . Czeka się na niego około 2 dni i jest nierafinowany. Słyszałam, że obniża poziom cholesterolu ale ja nie mam z tym problemu. Za to moją dolegliwością są wrzody żołądka i to dlatego go stosuję ;p 

camellia




Dołączyła: 15.02.2018
Posty: 12


Ja słyszałam że czerwony ryż pomaga zbić cholesterol. Ale nie próbowałabym bez zgody lekarza.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



A co sądzicie o jajkach i cholesterolu w nich zawartym? Jest sporo sprzecznych informacji.
hardcorowo

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



Na miękko, ekologiczne, bez chlebka i nie ma co się obawiać cholesterolu w jajkach

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |