Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Kalorie


  | 1 | 2 | 3 |  

powrót

obliczanie kaloryczności potraw

kika1985




Skąd: Gdańsk
Dołączyła: 28.09.2013
Posty: 35


Nigdy nie liczyłam kalorii, ale temat uważam za interesujący, nie mam nadwagi, wprost przeciwnie ważę odrobinę za mało, i zgadzam się ze stwierdzeniem, że kaloryczność posiłku nie jest najważniejsza (a to z czego się on składa)

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Informację o wartości energetycznej produktu spożywczego można znaleźć na jego opakowaniu, zazwyczaj w tabeli podającej wartość odżywczą. Natomiast kaloryczność posiłku czy całodziennej diety oblicza się sumując wartości energetyczne poszczególnych produktów spożywczych, z których składa się posiłek.

Określamy ilość spożytych produktów np. na śniadanie. Następnie na podstawie informacji podanej na opakowaniu produktu (wartości energetycznej wyrażonej na 100 g) obliczamy wartość energetyczną spożytej porcji, np. 100 g szynki z indyka ma 84 kcal a zatem 20 g szynki to 17 kcal.
cofnąć się by wziąć rozbieg

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

dokladnie wszystko nalezy do siebie dodac i poważyc mniej wiecej bedzie sie zgadzaC sa takie maszyny do mierzenia wartosci kalorycznej potraw ale sa bardz drogie
cofnąć się by wziąć rozbieg

klarun




Dołączył: 19.08.2014
Posty: 66


ja znajduję mniej więcej wartości kaloryczne w necie i przeliczam na swoje porcje. To nie jest takie trudne:)

BasiaW.




Dołączyła: 03.11.2014
Posty: 4


Najlepiej jest znaleźć produkt lub danie, najbardziej podobne do swojego którego kaloryczność jest podana, i tylko przeliczyć według wagi. jest wiele stron na których podane są kcal poszczególnych dań czy składników.
Nowoczesna kuchnia dla dzieci , sprawdź!

Kozak102




Dołączyła: 09.11.2014
Posty: 5

Stwierdziłem, że jestem już tak przesiąknięty (i skażony) informacjami co ile ma kalorii, i często przez pryzmat kalorii patrzę na jedzenie, że zwyczajnie nie chce już kolejnej wiedzy zdobywać. Bo od nadmiaru wiedzy idzie zwariować i popadnę jeszcze w jakąś paranoję :) Liczenie kalorii pomogło mi schudnąć. Klucz do odchudzania jest jeden. Regularność posiłków! To podstawa podstaw, 5 - 6 posiłków dziennie.


klarun




Dołączył: 19.08.2014
Posty: 66


oj, też bym chciała w końcu doprowadzić do tego, że spożywam regularnie posiłki. Może w końcu mi się uda:)

Alexis




Dołączyła: 15.10.2014
Posty: 45


Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami. Regularne posiłki i kontrola ilości spożywanych kalorii są kluczem do sukcesu.

wiola




Skąd: Wrocław
Dołączył: 18.11.2014
Posty: 13


ja korzystam z kalkulatorów kaloryczności i oczywiście wagi kuchennej.

asia91




Dołączyła: 05.01.2015
Posty: 4




BasiaW. napisał/a:

Najlepiej jest znaleźć produkt lub danie, najbardziej podobne do swojego którego kaloryczność jest podana, i tylko przeliczyć według wagi. jest wiele stron na których podane są kcal poszczególnych dań czy składników.
Ja tak robię od jakiegoś czasu i bardzo mi to pomaga w zrzucaniu wagi :) w tym momencie korzystam ze strony ilemakalorii.pl ponieważ mogę znaleźć produkt konkretnego producenta który mnie interesuje :)

  | 1 | 2 | 3 |