Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Równowaga kwasowo zasadowa


  | 1 | 2 | 3 | 4 |   »

powrót

Dieta zasadowa

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



To są dwie różne sprawy. Produkty zasadotwórcze to produkty, które zawierają składniki, które w wyniku przemian biochemicznych tworzą wodorotlenki (zasady), natomiast produkty powodujące zobojętnienie kwasów żołądkowych to takie, których pH w chwili spożycia jest powyżej 7. Powszechnie znane produkty które pomagają żołądkowi w wydzieleniu kwasu żołądkowego są jednocześnie produktami, które są zasadotwórcze np. kiszone ogórki czy kiszona kapusta (ich sok), czy sok z kwaśnych owoców (cytryny), ocet jabłkowy itd.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Czyli na przykład jedzenie produktów o pH zasadowym powoduje, że soki żołądkowe stracą swoje właściwości?
hardcorowo

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



To tak nie do końca . Dużo produktów  (zwłaszcza owoce) są zasadowe a jednocześnie zawierają kwasy organiczne np. winowy, jabłkowy, które nie zakwaszają tylko alkalizują organizm, ale za to zakwaszają żołądek. Podsumowując w przypadku organizmu ważne są pierwiastki, z których powstają kwasy, w przypadku żołądka - kwasy, które mają niskie pH.

DanielDynia




Dołączył: 01.08.2017
Posty: 1


Warto zbadać sobie ph moczu. Mi wyszło 7 i lekarz stwierdził, że powinienem sobie zakwasić organizm. Teraz mogę zacząć palić i pić :). Zastanawiam się z czego zrezygnować, albo co wprowadzić. Woda odpada na pewno, bo ja po prostu muszę mieć ja przy sobie. i w dodatku mam  ulubioną. zresztą uważam się niejako za smakosza, bo wypróbowałem już chyba wszystkie. Pijcie Piwniczankę, bo reszta chociaż tańsza, nie jest warta swojej ceny. Tak przy okazji. Już chyba lepiej pić kranówkę. Chyba jednak wprowadzę trochę wina do diety. Na zdrowie! :) 

P.S. To jakie ph powinno być optymalne? 


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Czy to właśnie była reklama piwniczanki? :D
hardcorowo

Rafaella48




Dołączyła: 18.05.2022
Posty: 39

Pomogła: 1



Pierwszy raz słyszę o diecie zasadowej ;)

  | 1 | 2 | 3 | 4 |   »