Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki


  | 1 | 2 | 3 | 4 |  

powrót

Herbata zielona

Wikto




Dołączyła: 10.11.2011
Posty: 1

Do zielonej herbaty można się przyzwyczaić. U mnie to nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Pierwsze podejście do zielonej herbaty zakończyło się lekkim odrzutem. Ale po czasie wiem dlaczego.

Po pierwsze zacząłem od gorzkiej odmiany zielonej herbaty. Jak dobrze poszukać po sklepach z herbatami, to znajdą się odmiany o łagodnym smaku.

Po drugie, herbata była źle zaparzona. Zbyt długie parzenie, czyli powyżej 3 minut (pierwsze parzenie), powoduje, że herbata traci swoje właściwości i przy okazji staje się gorzka.

Po trzecie, warto spróbować odmian smakowych. I tu mamy do wyboru herbaty z aromatem, tego nie polecam, bo cholera wie co to za aromat, albo herbaty z dodatkami owoców i kwiatów, ale tych nie dostaniemy w markecie, tylko trzeba pofatygować się do sklepu z herbatami, lub zamówić przez internet. Zielona herbata w torebkach niekoniecznie jest tańsza od liściastej, a na pewno jest gorszej jakości. Liściastą możemy parzyć 3 razy z tego samego suszu.

Na początku kupowałem w herbaciarniach, w galerii, ale teraz jak mam swoje ulubione smaki, kupuję przez internet. Ta sama jakość, bo wszyscy biorą herbatę od tych samych dostawców, których jest w Polsce kilku.

Gradka




Dołączyła: 24.01.2012
Posty: 5

Ja uwielbiam zielona herbatę, jak ktoś nie lubi to przecież są smakowe zielone czyli z dodatkiem maliny czy cytryny np. ;)

Ponoć działa na szybsza przemianę materii i powiem że mi na prawde pomaga ;)

dolinaherbaty




Dołączyła: 15.02.2012
Posty: 1

Polecam

Febria




Dołączyła: 07.02.2012
Posty: 18

A słodzicie zieloną herbatę? :>

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


Febria napisał/a:

A słodzicie zieloną herbatę? :>


Cukier nie jest zdrowy, a herbata jest :-P
Poza tym cukier maskuje prawdziwy smak herbaty.

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Mnie słodzenia herbaty oduczył mój mężczyzna :) Kiedyś nie wyobrażałam sobie herbaty bez dwóch łyżeczek cukru ;)

Celine




Skąd: Elbląg
Dołączyła: 01.04.2009
Posty: 90

Przepisy: 26


Febria napisał/a:

A słodzicie zieloną herbatę? :>


Prawdziwi smakosze herbaty i kawy nie słodzą tych napojów icecream

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


Mogę dodać ze swojej strony, że właśnie ze względu na to, że lubię prawdziwy smak herbaty to jej nie słodzę.

pszczola11




Dołączył: 08.03.2012
Posty: 4

jak się można tego oduczyć ? :) ja słodzę ostro i w sumie tylko dlatego piję herbatę? :)

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


pszczola11 napisał/a:

jak się można tego oduczyć ? :) ja słodzę ostro i w sumie tylko dlatego piję herbatę? :)


Lepiej więc nie pić w ogóle herbaty i to w dodatku na siłę z cukrem, tylko np. wodę z plasterkiem cytryny

  | 1 | 2 | 3 | 4 |