Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki


  | 1 | 2 |   »

powrót

Co pić w czasie upałów

chili




Dołączyła: 15.10.2012
Posty: 15

samemu zrobic mrożoną herbatę np zieloną z cytryną czy pomarańczą

Herbalyes_eu




Dołączyła: 29.10.2012
Posty: 33

Ja preferuję herbatę w dni upalne idealnie gasi pragnienie.
Zwykła czarna, albo czerwona.
Nie pijam gazowanych i raczej też nie polecam.
Po nich częściej się chce pić oraz nie jest to zdrowe.
Chociaż jest wyjątek co do wody gazowanej:Uważa się, że woda gazowana lepiej gasi pragnienie niż woda niegazowana. Ma to związek z dwutlenkiem węgla, którym nasyca się wodę. Powoduje on jej musowanie, co w czasie picia daje złudzenie chłodu i orzeźwienia.

sanica




Dołączyła: 06.10.2013
Posty: 17

Przepisy: 662


Ja na upalne dni polecam wodę z kilkoma kostkami lodu, plastrem cytryny i kilkoma listkami mięty.

bianka30




Skąd: Lublin
Dołączyła: 10.06.2014
Posty: 1

Uwielbiam wszelkiego rodzaju soki, w trakcie upałów najlepiej schłodzone z lodówki :). Staram się wybierać takie bez cukru i jak najbardziej naturalne, np. Soki Świata z linii Vital. Polecam zwłaszcza moje ostatnie odkrycie - sok z aloesu (http://oleofarm.pl/produkty/fabryka-zdrowia/esencje-natury/sok-z-aloesu-aloevital-2/). Dla mnie po prostu najbardziej liczy się zdrowie i poczucie zaspokojenia pragnienia. Te wszystkie napoje naładowane cukrem tylko wzmagają pragnienie...

Karolina377




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 04.09.2014
Posty: 6


Na upały tak jak na fitnes- woda z szczyptą soli, słodzona miodem z cytryn ;)

 

ale uwielbiam soki, szczegolnie naturalne, one faktycznie lepiej nawadniają niż woda.

 


Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


mi zawsze mówili że dużo zwykłej wody lub gazowanej
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl

compfin




Dołączył:
Posty:


Słyszałem, że powinno się pić herbatę gorącą, ale nie wyobrażam sobie tego, więc może mrożona :)

fitmarlena




Dołączyła: 16.01.2016
Posty: 10




queensaba napisał/a:
W krajach muzułmańskich najlepszym sposobem na upał jest picie ... gorącej herbaty.
Tak bo ona podwyższa temp. ciała i wtedy różnica temp. miedzy ciałem a otoczeniem jest niewielka i org mniej sie poci ;)

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



Zwykła herbata w chińskiej kuchni pięciu przemian ma działanie oziębiające na organizm.

  | 1 | 2 |   »