Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki


  | 1 | 2 | 3 | 4 |  

powrót

Herbata zielona

mateista




Dołączyła: 29.03.2012
Posty: 1

Taka ciekawostka:

Otyłość i zmniejszanie masy a Yerba Mate

Otyłość to już w zasadzie choroba cywilizacyjna. Pracę nad tym zagadnieniem mają na celu znalezienie konstruktywnego sposobu na ograniczenie tej epidemii. Jak się okazuje Yerba Mate może być tutaj pomocne. Wyraźnie zauważalne są efekty w dziedzinie odchudzania i kontrolowania masy ciała przy udziale herbaty Mate, co potwierdzają obecne badania i ekspertyzy naukowe. U otyłych mężczyzn i kobiet, spożywających regularnie herbatę Mate nastąpiła poprawa wydolności układu oddechowego, co oznacza wzrost utleniania tłuszczów. Napar ziołowy z Mate, Guarany i Zioła Damiana wywołuje poczucie przepełnienia treści żołądka czyli sytości. Po 45 dniowym spożywaniu herbaty zauważono gwałtowne zmniejszenie masy ciała u pacjentów z nadwagą. Mate wykazało właściwości przyczyniające się do utraty wagi, często stosowane jest jako suplement diety. Dodawanie składników takich jak Mate, guarana i Zioło Damiana okazało się skuteczne w zmniejszaniu wagi w ciągu doby. W wyniku eksperymentu klinicznego na grupie kilku pacjentów okazało się że że u osób, które zażywały suplement na bazie Mate obniżyła się masa ciała, a także zwiększyła się liczba witamin w organizmie. Efekt ten potęgowała kofeina wpływająca na utratę ciała i poprawę metabolizmu. Ponadto jak się okazuję Yerba przede wszystkim przyspieszania metabolizm i spalanie tłuszczów. Posiada zdolność do hamowania miażdżycy u królików karmionych pokarmem wysoko cholesterolowym. Podając szczurom ekstrakty Mate w diecie wysoko-cholesterolowej, Mate powoduje obniżenie zarówno samego stężenia jak cholesterolu jak i trójglicerydów. Mate wykazało także pomocne zastosowanie w samym procesie przemiany materii,zwiększa szybkość przepływu żółci. Jedno z badań wykazało również, że Mate wspomaga odblokowanie zatorów tętniczych u szczurów. To oznacza, że herbata Mate może mieć wspierające działanie na układ krążenia podobnie jak czerwone wino. :ok:


Opracowane przez Sebastiana Goławskiego na podstawie
?Yerba Mate (Ilex praraguariensis): A Comprehensive review on Chemistry,
Health Implications, and Technological Considerations?
Autorstwa C.I. Heck, E.G Mejia

Kamila87




Dołączyła: 27.02.2012
Posty: 5

ja polecam hyćkę :)
Hyćka, czyli suszone kwiaty bzu.Kwiaty bzu czarnego zawierają rutynę, glikozydy, olejki lotne, śluzy i garbniki. Dzięki temu napar z nich ma właściwości obniżania temperatury, pomaga przy przeziębieniach, nieżytach dróg oddechowych-katar, działa moczopędnie, a skórę chroni przed poparzeniami słonecznymi, wygładza zmarszczki, wybiela piegi i poprawia jej stan.
Dostępny na wiemcojem.pl/produkt/kwiat-hyki-1178

zimna Zośka




Skąd: Kraków
Dołączyła: 22.08.2009
Posty: 46

Przepisy: 13


Kamila87 napisał/a:

ja polecam hyćkę
Hyćka, czyli suszone kwiaty bzu.Kwiaty bzu czarnego zawierają rutynę, glikozydy, olejki lotne, śluzy i garbniki. Dzięki temu napar z nich ma właściwości obniżania temperatury, pomaga przy przeziębieniach, nieżytach dróg oddechowych-katar, działa moczopędnie, a skórę chroni przed poparzeniami słonecznymi, wygładza zmarszczki, wybiela piegi i poprawia jej stan.
Dostępny na wiemcojem.pl/produkt/kwiat-hyki-1178


Aż żal takie bogactwo składników degradować poddając działaniu wyskokiej temperatury wody :-D Nie mniej jednak bez jest w "czołówce" domowych sposobów na przeziębienie.
Można pomóc - 1% podatku - Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Krasnowłosa




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 26.10.2011
Posty: 22

Zimna Zośka, to w jaki sposób najlepiej przyjmowac bez? Są jakieś soki z bzu? Bo mnie właśnie chyba coś łapie i już szukam domowych metod na przeziębienie:/

Febria




Dołączyła: 07.02.2012
Posty: 18

Sok z bzu jest wyjątkowo zdrowy, ma ogromne dawki witaminy C, stąd pozytywne działanie podczas przeziębienia.

benzulli




Skąd: Stalowa Wola
Dołączył: 06.06.2012
Posty: 7

kaska85, u mnie to samo było z herbatą, pierwsze 3 dni koszmar, następne jakoś już mi smakowała a dzisiaj to jest już rutyna. Polecam zawsze pić zieloną herbatę po umyciu zębów, chroni nasze zęby przed szkodliwymi drobnoustrojami i je oczyszcza. Wystarczy raz dziennie - wieczorem.
Ja znowu mam takie informację, iż zielona herbata nie jest całkiem zdrowa - w indiach czy chinach, gdziekolwiek się to dzieje, te krzaki herbaciane (camelia sinensis) specjalnie się bije kijami, tak poziomo je trzaska, po to, aby się rozkrzewiały. No ale to trzaskanie przypomina ugryzienia zwierząt, a jak to w naturze jest większość roślin ma swoje mechanizmy obronne, wobec tego ta nasza herbatka wydziela trujące substancje, które odtraszają zwierzęta i zwierze musi sobie znaleźć inny krzaczek, te jakieś substancje to działają w promieniu kilku metrów. Jeszcze jedno, jak te krzaki są tak biczowane to najwięcej substancji toksycznych właśnie się znajduje w młodych listkach bo to góra jest najczęściej "obgryzana" i własnie dlatego zwierzęta się trzymają z daleka a my wpylamy takie trucizny do naszego ustroju. Chociaż lepiej i tak niż taką czarną a myślę, że jedna szklanka herbaty na dzień i to wieczorem raczej nie zaszkodzi. Tak na co dzień ja piję herbatę owocową bądź kawę zbożową, częściej jednak tą pierwszą, znalazłem takową w 100% z owoców w tesco, taka tescowa zwyczajna, ale taka przepyszna no i 100% owoców ma. Pijam czasami także herbatki z zielarskiego - dereniówkę, jakieś tam różne kompozycje.
http://bezchemii.info - domowy chleb, życie bez chemii, zdrowy styl życia, ziołolecznictwo

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

słodzenie kawy to profanacja - ani grama!:) zresztą niesłodzona kawa jest przeciez taka pyszna!
Lubię wiedzieć, co jem:)

maestro




Dołączyła: 10.09.2012
Posty: 1

ja kupuje tutaj zieloną black-tea.pl/9-zielona-z-dodatkami . Moja ulubiona Sen Papaya. i zawsze cos dają w gratisie. a jak ktoś zielonej nie lubi to polecam ta stronę black-tea.pl/7-czarna-z-dodatkami

_kuba




Dołączyła: 26.09.2012
Posty: 3

ja słodzę zieloną herbatę stevią i jest okej. stevia jest naturalna i bezkaloryczna. Ekstrakt ze stevii 15-450 razy słodszy niż cukier. W sam raz dla diabetyków i nie tylko!!!

Herbalyes_eu




Dołączyła: 29.10.2012
Posty: 33

Na pewno nie zaszkodzi spróbować. Pamiętajmy jednak o dobrych i skutecznych suplementach diety. Dostępne są na naszej stronie,gdzie serdecznie zapraszam.

  | 1 | 2 | 3 | 4 |