Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |  

powrót

Jakość wody pitnej

amii




Dołączyła: 09.07.2009
Posty: 10

Zgadza się myślę że w najbliższym czasie w każdym domu będzie takie urządzenie(biorąc pod uwagę ciągły proces uprzemysławiania środowiska).
Woda to 75% naszego organizmu więc musi być czysta!
Akcja społeczna ilemogewypic.pl oraz alkomaty

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Nie zapominajcie, że nie tylko czysta, ale i bogata z kationy i aniony. Zwykła woda z kranu, przegotowana i przefiltrowana, nawet jeżeli jest czysta, to nie może równać się wodzie mineralnej, która dzięki swojemu składowi doskonale nawadnia i uzupełnia pierwiastki
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

krystyna




Dołączyła: 18.03.2010
Posty: 5

Czytałam, że warto taką przegotowaną wodę zamrozić a następnie roztopić w temperaturze pokojowej.

Celine




Skąd: Elbląg
Dołączyła: 01.04.2009
Posty: 90

Przepisy: 26


krystyna - to jest właśnie [URL=http://www.forum.odzywianie.info.pl/viewtopic.php?t=180#379]woda strukturowana[/URL] według Tombaka - na pewno spożywanie jej nie zaszkodzi ;-)

TylkoZdrowie




Dołączyła: 05.07.2010
Posty: 36

Ja także jestem zdania,że takie filtry to bardzo dobry pomysł,sama mam w domu dzbanek z filtracją i smak takiej wody jest inny,lepszy niż nawet wody źródlanej.
www.TylkoZdrowie.com - kosmetyki,suplementy.

strefawalki17




Dołączyła: 30.08.2010
Posty: 2

Jeśli potrzebują Państwo jakiejkolwiek pomocy z zakresu domowych stacji uzdatniania wody, to służę swoją pomocą. Jestem człowiekiem, który spędził 3 miesiące na wizytach w różnych firmach i rozmowach z różnymi producentami takich urządzeń w Polsce. Rozpracowałem rynek w tym zakresie rozkładając go na czynniki pierwsze. Znalazłem wszystkie rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie takiego sprzętu. :ok: Dodam, że napisałem pracę na ten temat. Jedna z tych firm, po zapoznaniu się z treścią moich spostrzeżeń zaproponowała mi u siebie posadę, co świadczy o tym iż moja wiedza przekracza doświadczenia niejednego ich pracownika. Nie podjąłem jeszcze pracy, ponieważ mam obecnie intrantne i zadowalające zajęcie. Pozdrawiam wszystkich użytkowników...

Dr House




Skąd: Niepołomice
Dołączył: 29.03.2009
Posty: 55

Takie informacje byłyby niezwykle cenne dla przeciętnego zjadacza chleba, gdyż jest zbyt wiele sprzecznych informacji i tak naprawdę nie wiadomo jakimi kryteriami się kierować. Prosimy o info.

strefawalki17




Dołączyła: 30.08.2010
Posty: 2

Jeśli są Państwo zainteresowani pomocą w tym zakresie, to proszę o kontakt na adres strefawalki17@wp.pl, a wówczas służę pomocą. Nie umieszczę całej pracy na forum, ponieważ jest zbyt rozbudowana ze względu na ilość istotnych problemów związanych z domowymi systemami uzdatniania wody (ma 25 stron tekstu + istotne dane techniczne owych systemów). Pozdrawiam serdecznie.

TylkoZdrowie




Dołączyła: 05.07.2010
Posty: 36

A może napiszesz ogólne wyznaczniki odnośnie wody pitnej? Bo temat jest bardzo ciekawy i myślę że warto go rozwinąć:)
www.TylkoZdrowie.com - kosmetyki,suplementy.

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Jestem z miasta Łodzi a tutaj woda w kranach jest podobno jedną z lepszych.

Jedynym moim zmartwieniem jest kamień, który powstaje w czajniku, przez co muszę ją przepuszczać przez filterek.

Będąc u znajomych w Warszawie, którzy mieszkali w bloku, zauważyłem że mieszkańcy musieli wychodzić do pobliskiej studzienki, ponieważ woda w kranach nie nadawała się do picia ;) Codziennie wszyscy kursowali z baniaczkami - masakra
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |