Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


  | 1 | 2 | 3 |  

powrót

Niedobór magnezu ?

ekofan




Skąd: Kraków
Dołączył: 05.11.2009
Posty: 28

Magnez wchłania się wyłącznie rano. Najlepiej przyjmować (suplementować) magnez w formie chelatu aminokwasowego, wtedy wchłanialność jest najlepsza.

Jellybelly




Dołączyła: 07.05.2009
Posty: 37

Co to chelat aminokwasowy? :-)

ekofan




Skąd: Kraków
Dołączył: 05.11.2009
Posty: 28

Jellybelly napisał/a:

Co to chelat aminokwasowy? :-)


Trochę definicji

Aminokwas - jest związkiem chemicznym, zawierający grupę aminową oraz grupę karboksylową. Aminokwasy są rozpuszczalne w wodzie. Szczególne znaczenie mają aminokwasy ze względu to, że białka i polipeptydy są zbudowane z aminokwasów.W skład białek i polipeptydów wszystkich organizmów żywych wchodzi 20 "podstawowych" aminokwasów.

Chelat (związek chelatowy) - związek kompleksowy w którym cząsteczka organiczna (w tym wypadku aminokwas), za pomocą najczęściej dwóch lub trzech grup organicznych łączy się z jonem centralnym, którym najczęściej jest dwu- lub trójwartościowy kation metalu (w tym wypadku magnez Mg+2).

Czyli podsumowując chelat magnezu, to kapsułka magnezu otoczona aminokwasem.

Jeżeli do organizmu dostają się preparaty mineralne w postaci innej niż chelatowana, muszą one być w procesach trawiennych zamienione tak czy inaczej na chelaty. Jest to jednak proces o niskiej efektywności, a więc przyswajalność takich składników jest niska.

natallie




Dołączyła: 22.09.2009
Posty: 9

Słuchajcie. Rewelka. To co napisał Ekofan o chelatach i tylko rannym wchłanianiu. Walczyłam prawie 4 miesiące i poprawa była ledwo zauważalna. Stosuję się do wskazówek Ekofana i jest bardzo wyraźna poprawa po 10 dniach !. Co zrobiłam. Rano na czczo jem dwie kosteczki bardzo gorzkiej czekolady (86% masy kakaowej), za 20 minut śniadanie i zaraz po śniadaniu 1 tabletka Chela Mag firmy Olimp. I to wszystko z suplementacji. W trakcie dnia jakiś banan, pestki i orzechy.

Lady_Marion




Skąd: Ozorków, łódzkie
Dołączyła: 06.06.2009
Posty: 8

Często zadaję sobie pytanie, dlaczego produceni nie informują na ulotce informacyjnej o zalecanej i najlepszej porze spożycia suplementów. Informacja jest generalnie mówiąc oględna, na zasadzie: 2 tabletki dwa razy dziennie. Co oni chcą osiągnąć ? Przecież przez takie traktowanie klientów i niedzielenie się informacjami tracą zaufanie i wiarygodność.

Barbarella




Skąd: Łomża
Dołączyła: 28.03.2009
Posty: 59

Przepisy: 2


natallie napisał/a:

Rano na czczo jem dwie kosteczki bardzo gorzkiej czekolady (86% masy kakaowej)


Rozglądałam się w marketach za taką czekoladą i znalazłam tylko jedną - Cote D'or 86% Noir Brut, ale jest bardzo droga - prawie 6 zł za tabliczkę.

zimna Zośka




Skąd: Kraków
Dołączyła: 22.08.2009
Posty: 46

Przepisy: 13


Barbarella napisał/a:

Rozglądałam się w marketach za taką czekoladą i znalazłam tylko jedną - Cote D'or 86% Noir Brut, ale jest bardzo droga - prawie 6 zł za tabliczkę.


Zdrowie jest najcenniejsze. Potraktuj taką czekoladę jako suplement diety :-D, skuteczny i naturalny.
Można pomóc - 1% podatku - Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

ewelinka81




Skąd: SIERADZ
Dołączyła: 21.05.2009
Posty: 11

Przepisy: 11


Lady_Marion napisał/a:

Często zadaję sobie pytanie, dlaczego produceni nie informują na ulotce informacyjnej o zalecanej i najlepszej porze spożycia suplementów. Informacja jest generalnie mówiąc oględna, na zasadzie: 2 tabletki dwa razy dziennie. Co oni chcą osiągnąć ? Przecież przez takie traktowanie klientów i niedzielenie się informacjami tracą zaufanie i wiarygodność.


To jest biznes. Lekarz powie, że trzeba przyjmować magnez i kupujesz w aptece, taki jaki wskaże ci farmaceuta, czyli byle jaki. Przyjmujesz zgodnie z instrukcją 2 tabletki dziennie 2 razy dziennie, zamiast dobry preparat 1 raz dziennie. Nie widzisz efektów wspomagania się suplementem przez 2 tygodnie więc, kupujesz następne opakowanie i znowu się suplementujesz. Wydajesz mnóstwo kasy, a korzysta na tym nie twój organizm, ale przede wszystkim producent suplementu, czasami korzysta nieuczciwy (mający korzyści z przepisywania lub polecania danego suplementu) lub niedouczony lekarz oraz czasami farmaceuci (na podobnych zasadach jak lekarz). To jest właśnie biznes farmaceutyczny.
Kliknij, pomóż głodnym dzieciom
:-> www.pajacyk.pl :->

Jo-Da




Dołączyła: 07.07.2010
Posty: 7

A ja mam inny sprawdzony sposób na niedobór magnezu. Codziennie rano zamiast kawy czy herbaty piję na czczo kubek ciepłej wody z czteroma czubatymi łyżeczkami naturalnego ciemnego kakao. Nie ma ono żadnych dodatków, nie ma cukru. Jest gorzkie w smaku, ale naprawdę pomaga. Ciepła lub nawet gorąca woda pomaga w rozpuszczalności proszku kakaowego i łagodzi trochę gorzki smak. Oprócz tego w trakcie dnia często piję wodę mineralną wysoko zmineralizowaną pod względem magnezu np Muszynianka lub Magnesia.
Kakao takie można kupić w kartoniku - gramatura zawyczaj 100 g lub 80 g (kakao zamknięte w folię aluminiową lub polietetylenową) w każdym markecie i prawie w każdym sklepie.
Poza tym wydaje mi się, że jest w tym sporo prawdy, że magnez wchłania się dobrze rano
To naprawdę pomaga ! Polecam

Jo-Da




Dołączyła: 07.07.2010
Posty: 7

Jeszcze jeden wartościowy produkt, który polecam - to surowe pomidory. Nie wiem dlaczego są one skuteczne, bo w tabelach żywieniowych pomidory mają mało magnezu, ale zauważałam, że jedzenie tych warzyw też sporo pomaga. Ponadto są upały i je się dużo pomidorów, to się mniej pocę, to chyba ze względu na dużą zawartość potasu w pomidorach.

  | 1 | 2 | 3 |