Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


  | 1 | 2 |   »

powrót

Duży poziom wapnia a jednak osteoporoza

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Jeżeli osoba do 30 roku (z tego co pamiętam) nie zbuduje sobie odpowiedniej masy kostnej, to później może mieć z tym problemy. Kobiety są bardzie na to narażone.

W późniejszym wieku nie ma już znaczenia, czy ma w organizmie 100%, 200% czy 300% wapnia i tak masa kostna już nie jest budowana - tylko się zmniejsza...

Jeżeli ktoś nie zadbał o kości w odpowiednim wieku, to później może mieć problemy.
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


Piggy napisał/a:

Moja znajoma zrobiła sobie niedawno analizę pierwiastkową włosa. Wyszło trochę nonsensownie, bo poziom wapnia + 121% normy, poziom magnezu - 5% normy, poziom fosforu + 118% normy, a jednak cierpi na osteoporozę. Dodam, że badanie odbywa się z włosa, a taka metoda uznawana jest na najdokładniejszą metodę oznaczania.


Wracam do tematu. Wydaje się to niemożliwe, że może być wysoki poziom wapnia i osteoporoza. Przyczyną może być zakwaszenie organizmu albo dieta wysokowęglowodanowa. pH spada i organizm w celu obrony pobiera wapń z kości, co skutkuje właśnie dużym poziomem wapnia w badaniu, a kości zostają ogołacane z wapnia. Oprócz zakwaszenia dużą rolę odgrywa bor, poprzez wpływ na poziom estrogenu może pogłębiać ucieczkę wapnia.

Robson




Skąd: Darłowo
Dołączył: 13.04.2009
Posty: 21

Przepisy: 1


Jest jeszcze jedna istotny podział o którym mało się mówi i pisze - jest to jakość a właściwie rodzaj wapnia, która decyduje o tym, że wapń albo jest mineralizowany do kości albo pozostaje w tkankach i jest wtedy szkodliwy. Ten dobry wapń to wapń organiczny (pochodzące z nieprzetworzonych surowych produktów, niegotowanych), ten zły to wapń nieorganiczny (pochodzący z przetworzonych produktów). Więc skrupulatnie pijąc np. kupne mleczko, jedząc śmietanę można dorobić solidnej osteoporozy i dużej zawartości wapnia w tkankach co powoduje choroby wieku starczego jak np. reumatyzm, miażdżyca, ponieważ właśnie taki rodzaj wapnia powoduje zwapnienia tkanek. Więc można mieć nawet +500% wapnia w analizie włosa a cierpieć na wspomniane dolegliwości. Suplementy tak mi się wydaje że dostarczają tylko niestety zły wapń nieorganiczny. Więc trzeba szukać wapnia w nieprzetworzonych produktach takich mleko prosto od krowy (niegotowane !), orzechy nie prażone, pestki i migdały nieprażone, zielone warzywa.

Barbarella




Skąd: Łomża
Dołączyła: 28.03.2009
Posty: 59

Przepisy: 2


Robson napisał/a:

Jest jeszcze jedna istotny podział o którym mało się mówi i pisze - jest to jakość a właściwie rodzaj wapnia, która decyduje o tym, że wapń albo jest mineralizowany do kości albo pozostaje w tkankach i jest wtedy szkodliwy. Ten dobry wapń to wapń organiczny (pochodzące z nieprzetworzonych surowych produktów, niegotowanych), ten zły to wapń nieorganiczny (pochodzący z przetworzonych produktów). Więc skrupulatnie pijąc np. kupne mleczko, jedząc śmietanę można dorobić solidnej osteoporozy i dużej zawartości wapnia w tkankach co powoduje choroby wieku starczego jak np. reumatyzm, miażdżyca, ponieważ właśnie taki rodzaj wapnia powoduje zwapnienia tkanek. Więc można mieć nawet +500% wapnia w analizie włosa a cierpieć na wspomniane dolegliwości. Suplementy tak mi się wydaje że dostarczają tylko niestety zły wapń nieorganiczny. Więc trzeba szukać wapnia w nieprzetworzonych produktach takich mleko prosto od krowy (niegotowane !), orzechy nie prażone, pestki i migdały nieprażone, zielone warzywa.


To są sensacyjne informacje. Skąd zdobyłeś te informacje ?

Robson




Skąd: Darłowo
Dołączył: 13.04.2009
Posty: 21

Przepisy: 1


Barbarella napisał/a:

To są sensacyjne informacje. Skąd zdobyłeś te informacje ?


Podpatrywanie natury ;-)

julissima




Dołączyła: 02.03.2012
Posty: 5

MichałW napisał/a:

Jeżeli osoba do 30 roku (z tego co pamiętam) nie zbuduje sobie odpowiedniej masy kostnej, to później może mieć z tym problemy. Kobiety są bardzie na to narażone.

(...)
Jeżeli ktoś nie zadbał o kości w odpowiednim wieku, to później może mieć problemy.


Kurczę. Ja mam 29 lat prawie i w sumie nie wiem, czy budowałam tę masę. Co trzeba było robić? Można coś jeszcze teraz podziałać, jakby co? Czy już za późno?

ewelinka81




Skąd: SIERADZ
Dołączyła: 21.05.2009
Posty: 11

Przepisy: 11


Teraz trzeba dbać o tą masę co się juz ukształtowała i ją odżywiać
Kliknij, pomóż głodnym dzieciom
:-> www.pajacyk.pl :->

ForumowaRybka




Dołączyła: 24.07.2012
Posty: 4

Według mnie mogą być tutaj dwie przyczyny:

-niska przyswajalność wapnia - fakt, że wapń jest we włosach, nie znaczy, że jest też w kościach;
-brak cynku.

Znalazłam ostatnio fajne suplementy diety - Vitatabs. Jest wśród nich Ovocalcium plus - w którym jest wapń ze skorupek jaj kurzych, co zapewnia optymalną wchłanialność oraz Biocynkosel A - złożony z cynku, selenu i witaminy A. Sama jeszcze ich nie stosowałam, ale bardzo liczę na to, że potwierdzą się opinie, które znalazłam w Internecie.

  | 1 | 2 |   »