Dzisiaj jest: Wtorek, 16.04.2024 Imieniny: Julii i Benedykta



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


  | 1 | 2 | 3 | 4 |  

powrót

Błonnik

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Mimo wszystko jestem jednak zwolennikiem dostarczania błonnika z naturalnych źródeł - to najlepsze i najzdrowsze rozwiązanie, bez żadnej chemii.
hardcorowo

Daniela




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 18.08.2014
Posty: 42


Dużo błonnika mają figi suszone i śliwki a w dodatku są smaczne i oprócz błonnika zawierają sporo witamin. Picie siemienia lnu, również dostarczy Ci mnóstwa błonnika. Wybór jest duży a produkty łatwo dostępne, więc na pewno coś wybierzesz dla siebie :)

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



I plusem w przypadku tych produktów jest to, że można je łączyć z innymi tworząc ciekawe i smaczne przepisy. Wystarczy trochę wyobraźni i kreatywności ;)
hardcorowo

Orlinka083




Dołączył: 06.07.2017
Posty: 2


Dokładnie, tym bardziej jeśli mamy sezon na takie produkty, to lepiej je zjeść niż wcinać błonnik w proszku. Na pewno będzie to dużo bardziej smaczniejsze.

Elka63




Dołączył: 15.05.2017
Posty: 6


 Dla mnie uwielbiane jabłuszko działa cuda ;p koktajle czy nawet mus jabłkowy na tosty to jest dawka błonnika :) uwielbiam! zreszta podobnie jak moje dzieciaki. U nas jabłko to podstawa. A jeśli komuś zależy na pobudzeniu pracy metabolizmu polecam dicopeg 10g to moje ostatnie odkrycie. Przed latem chciałam zrobić sobie mały "detoks". Efekt super - polecam od czasu do czasu takie ocyszczenie. Idealne właśnie na lato

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Też uwielbiałem jeść jabłka, ale niestety od jakiegoś czasu mam chyba na nie uczulenie... Zostają inne produkty, od kilku dni jem owsiankę z kilkoma innymi składnikami i taki posiłek też zawiera w sobie masę błonnika.
hardcorowo

paleo




Dołączył: 17.06.2017
Posty: 11


@Bodykox też wielbię owsiankę :) właściwie to bez niej nie wychodze do pracy, bo daje mega powera na początek dnia, a wiadomo że przyda się zwłaszcza w jesienne senne poranki. A jak przygotowujesz swoją? Ja ostatnio trochę zbaraniałam, bo wyczytałam, że przygotowuje się ją wieczorem - próbowałam tak? jaka będzie konsystencja rano? nie powstanie breja?

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Robię ją z odżywką (gainer), mlekiem, masłem orzechowym, płatkami śniadaniowymi i bananem :)
hardcorowo

Imbryczek_net




Dołączyła: 15.09.2017
Posty: 48

Fajnym źródłem błonnika są skórki od jabłka, jak i równiez Yerba Mata, polecam zaopatrzyć sie w tę herbatę naprawdę przydaje się. 
Imbryczek.net.pl

polinea




Dołączył: 16.06.2019
Posty: 1

Naturalnym źródłem błonnika są także różnego rodzaju ziarna. Ja często kupuję bakalie, mieszankę z orzechów takich jak orzechy włoskie, laskowe, nerkowca. Uwielbiam także rodzynki oraz żurawinę suszoną. Żurawina ma zresztą wiele innych właściwości leczniczych - mnie osobiście wspomaga także pracę nerek i pęcherza moczowego. Błonnik zawierają także ziarna słonecznika. Jeśli nie lubicie jeść takich ziaren lub orzechów "na sucho" warto zrobić z nimi ciasteczka, dodać je do ciast lub innych deserów. 

  | 1 | 2 | 3 | 4 |