Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |  

powrót

Jakość wody pitnej

Meridan




Dołączył: 08.12.2011
Posty: 21

Hm, woda w Łodzi dobra? Zdziwiła mnie ta informacja, ale widocznie macie świetną i dobrze działającą oczyszczalnię...

coffeenka




Dołączyła: 29.10.2012
Posty: 2

Woda w Łodzi jest jak dla mnie fatalna. Przed śmiercią z odwodnienia w czasie studiów uratowała mnie reklama filtrów do wody Brita, które sobie jak najszybciej zakupiłam i używałam przez całe 5 lat.

Monia1




Dołączyła: 11.12.2012
Posty: 11

w ostatnich czasach jakośc naszej wody znacznie sie poprawiła,budowane są coraz bardziej nowoczesne oczyszczalnie,coraz wiekszy nacisk kładzie sie na to by woda byla czysta i bezpieczna.Bywa nawet ,że woda z kranu jest lepsza,zdrowsa niż mineralna kupowana w sklepie.

nicka_123




Skąd: Łódź
Dołączyła: 12.03.2014
Posty: 1


Mieszkam w Łodzi już od paru lat i również zauważyłam poprawę, jednak nadal uważam, że tą wodę ciężko uznać za zdatną do picia. Robiłam badania TDS i wyszło mocno na minusie. Długo poszukiwałam rozwiązania. Przetestowałam słynne filtry dzbankowe, ale kompletnie się nie sprawdziły. Jak na moje zapotrzebowanie rozwiązanie bez sensu do tego dość kosztowne w perspektywie dłuższego użytkowania. Znalazłam ofertę filtra montowanego pod zlew i od kiedy z niego korzystam zauważyłam ogromną różnicę. Woda jest naprawdę czysta, smaczna i nie pozostawia żadnego osadu. Jeżeli ktoś chce się truć może pić wodę z kranu, ale warto pomyśleć o tym, czy to na pewno dobre rozwiązanie.

Więcej można poczytać o tym na tej stronce: http://bregus.pl/
Ada

Tanita




Dołączyła: 23.01.2014
Posty: 8


W kamienicy w której mieszkam, założyli jakieś dodatkowe filtry w kranie w piwnicy i ta woda jest naprawdę super, nawet do picia na "surowo" .

Dorcia




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 05.05.2009
Posty: 14

Przepisy: 40



Uważam, że filtry wody które zatrzymują składniki mineralne tj np: żelazo, mangan, magnez i wapń mijają się z celem, dają tylko efekt optyczny - mniejszy jest osad, element woda zubożana jest jest mikro i makro elementy. Dobre filtry (ale nie wiem czy takie istnieją) to takie co pozbawiają wody zanieczyszczeń typu: chlor czy pestycydy.

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Woda z wodociągu pod względem bakteriologicznym musi spełniać wymagania stawiane wodzie do picia, nie wymaga zatem uzdatniania. Zakłady wodociągowe mają obowiązek stale kontrolować jakość dostarczanej wody. Woda z wodociągu może natomiast mieć nieprzyjemny zapach i smak. Jeśli jest czerpana z ujęć powierzchniowych – na przykład z rzeki, dezynfekuje się ją chlorem, który nadaje wodzie nieprzyjemny smak. Aby dobrać filtry, trzeba najpierw poznać skład wody. Informację tę można uzyskać telefonicznie w lokalnym zakładzie wodociągów, na stronach internetowych lub oddać wodę do zbadania – np. w lokalnej stacji Sanepidu. 

Wodę w domu można filtrować – urządzeniami montowanymi na początku domowej instalacji wodociągowej, albo filtrami montowanymi w określonych miejscach instalacji lub filtrami dzbankowymi. Jeśli nie odpowiada nam smak i zapach wody, należy zastosować filtr węglowy, w formie kolumny wypełnionej węglem granulowanym, montowanej na początku instalacji domowej, lub w formie wymienialnego wkładu – w zestawie filtracyjnym montowanym bezpośrednio przed punktami poboru wody do picia. Jeśli wkład nie ma dodatków bakteriobójczych, mogą się na nim rozwijać mikroorganizmy. Aby temu zapobiec, wskazane jest montowanie lampy UV za filtrem węglowym. 

Jeśli woda wodociągowa jest za twarda można zastosować filtry zmiękczające – zmniejszają twardość wody, usuwają nadmiar jonów wapnia i magnezu, zapobiegając w ten sposób odkładaniu się kamienia kotłowego w instalacjach i urządzeniach podgrzewających wodę. Jeśli woda ma brunatny kolor, powinniśmy najpierw zbadać stan własnej instalacji, gdyż takie zanieczyszczenia świadczą o jej korodowaniu.
cofnąć się by wziąć rozbieg

klarun




Dołączył: 19.08.2014
Posty: 66


napisał/a:

 Moim zdaniem wcale nie jest aż tak źle i na  pewno nie chciałbym używać tych filtrów.


klarun




Dołączył: 19.08.2014
Posty: 66


Wody rzeczywiście należy pić jak najwięcej. Ja zawsze piłem kawę i herbatę. Myślałem, że samej wody już nie muszę. Zacząłem pić ostatnio samą wodę i czuję się dużo lepiej:)

MissOlgu




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 17.09.2014
Posty: 11


Teraz w calej Polsce teoretycznie woda powinna byc zdatna do picia. To ze tworzy sie osad jak np. gotujecie wodę to kwestia osadzania własnie równych pierwiastków, a filtry zasadniczo tylko pozbawiaja wode tych składników. Niemniej ja ciagle pije wode z butelki ;)

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |