Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |  

powrót

Magnez a kawa

B.Sadowska80




Dołączyła: 01.09.2017
Posty: 29


Ja biorę tabletki z magnezem głównie z powodu problemów z regularnym snem, zwłaszcza, że czasem uniemożliwia to normalne funkcjonowanie. 
Zapraszam na moją stronę: http://cake-time.pl/

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Polecam połączenie magnezu, cynku i witaminy b6 - o wiele lepiej się po tym śpi.
hardcorowo

Aromatika




Dołączyła: 23.10.2017
Posty: 13


Generalnie warto szukać witamin i suplementować organizm na bieżąco czerpiąc ze zdrowych, naturalnych produktów zamiast witamin, wtedy mamy pewność co przyswajamy. Sama kawa też nie jest za pod warunkiem, że nie przesadzimy z jej ilością.

Joasia




Dołączyła: 05.11.2017
Posty: 5


Wybacz, Aromatika, ale Twój wpis nie ma zbyt dużego sensu. Przede wszystkim popełniasz błąd logiczny polegającym na myśleniu, że naturalne=zdrowe. Poza tym, co w tych "naturalnych, zdrowych" produktach jest, jeśli nie witaminy i skąd mam taką pewność co przyswajam?

Prawda jest taka, że nie ma sensu marnować kasy i faszerować się suplementami, lepiej postawić na zdrową dietę, ale też nie ma co ich demonizować. Jeśli jesteśmy szczególnie narażeni na niedobór jakiegoś składnika to dobre, dobrze przyswajalne suplementy mogą być dobrym wyjściem. Kiedy jemy warzywa czy owoce nie wiemy dokładnie jaką ilość danego składnika przyswajamy -taka np marchew marchwi nie równa ;) Zawartość składnika może się różnić w zależności od odmiany marchwi, sposobu jej uprawy, gleby, sposobu przetworzenia itp. I oczywiście w codziennej diecie te wahania zawartości składników nas nie zabiją, ale jeśli grożą nam niedobory np magnezu warto wesprzeć się tabletką dla pewności zwłaszcza, że przekroczenie zalecanej dawki magnezu nie ma zadnych negatywnych konsekwencji (w skrajnych przypadkach jedynie biegunka ;) ). Nie musicie też łykać tabletki codziennie i religijnie o danej porze, możecie np co drugi dzień albo w momentach, gdy Wasze spożycie kawy jest zwiększone.


Imbryczek_net




Dołączyła: 15.09.2017
Posty: 48


Pewność masz stąd iż wiesz gdzie oraz co kupujesz, wracasz uwagę na skład i tutaj wszystko się zgadza, jest logiczne. Osobiście jestem przeciwniczką tabletek i faszerowania się nimi o wszystko załatwi dobra, zbilansowana dieta. W kwestii wyboru samej kawy chętnie pomożemy, zajmujemy się tym na co dzień :)
Imbryczek.net.pl

MadziaCi




Dołączył: 21.11.2017
Posty: 6

Podobno wypłukiwanie magnezu przez kawę to mit

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Też o tym słyszałem, ja piję kawę codziennie (1 filiżankę) i nie mam problemu z niedoborem magnezu.
hardcorowo

Daniela




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 18.08.2014
Posty: 42

Lubię kawę i nie mam problemu z niedoborem magnezu... Ale może nie piję jej aż tak dużo (jedna, góra dwie dziennie) albo to dlatego, że piję wodę wysokozmineralizowaną, która zawiera magnez.

królowa_owocowa




Dołączyła: 23.11.2017
Posty: 3

Ja slyszałam, że najgorsze to pić na zmianę raz kawę, raz herbatę - czy ktoś to może potwierdzić? Albo jeszcze lepiej obalić, bo niestety tak właśnie lubię :D

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Nigdy o tym nie słyszałem, choć podobno herbata może pobudzać bardziej niż kawa, więc coś w tym może być.
hardcorowo

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |