Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |  

powrót

Jakość wody pitnej

klarun




Dołączył: 19.08.2014
Posty: 66


W Katowicach raczej taka nie jest

Romek




Dołączył: 20.08.2014
Posty: 2


Ja korzystam z wody źródlanej. W mojej miejscowości jest przebadane żródło z którego wszyscy czerpią wodę. Oczywiście Ci co chcą. Bardzo dobra i pomaga przy schorzeniach nerek mam to sprawdzone na sobie.

 



edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Liberalizacja wymogów sanitarnych w stosunku do wody pitnej dotyczy natomiast dużej grupy zanieczyszczeń toksycznych, takich jak rtęć, selen, amoniak, cyjanki, węglowodory aromatyczne B(a)p i węglowodory chlorowane [tablica 2]. Tendencja do tolerowania podwyższonych zawartości rtęci jest niezrozumiała. Rtęć obok kadmu i ołowiu należy bowiem do grupy pierwiastków o wysokiej toksyczności. W organizmie człowieka rtęć powoduje enzymatyczne zaburzenia w komórkach oraz zmiany w fosforowych wiązaniach DNA, co wiąże się konsekwencjami mutagennymi, ponadto działa porażająco na układ nerwowy i niszczy komórki mózgowe. Mimo iż Światowa Organizacja Zdrowia określa dopuszczalne dla człowieka dawki rtęci, to jednak brakuje informacji na temat długoczasowego oddziaływania niskich stężeń rtęci oraz różnorodnych jego związków. Dodatkowe obawy wywołuje oddziaływanie synergiczne rtęci w obecności innych pierwiastków, prowadzące do zwiększonej koncentracji tych pierwiastków w komórkach [5]. Określenie granicy tolerancji pojedynczego związku chemicznego na organizm nie wyjaśnia skutków oddziaływania kompleksowego grupy zanieczyszczeń chemicznych. W stosunku do ołowiu proponuje się zaostrzenie normy do 0,03 mg/dm3 Pb, natomiast w odniesieniu do kadmu - pozostawienie na dotychczasowym poziomie 0,005 mg/dm3 Cd
cofnąć się by wziąć rozbieg

GalMonica




Dołączyła: 31.10.2014
Posty: 13


Dlatego właśnie ja stosuję filtr do wody, taki w dzbanku - dzięki czemu mam pewność że zwłaszcza po przegotowaniu woda będzie zdrowa... a dodatkowo nie zakamienia mi czajnika czy ekspresu do kawy :D
Air Optix - moje ulubione soczewki!

helenkaa




Ostrzeżenia: 3
Dołączyła: 24.10.2014
Posty: 13


Dokładnie ja też stosowałam filtr, ale w końcu zmieniłam na taką butelkowaną. Nie wiem czy faktycznie takie składniki są dobre do zbilansowania diety?

Barbraa59




Dołączyła: 03.12.2014
Posty: 61

Byl taki czas, około 2 lat temu, że zewsząd można było usłyszeć propagandowe nawoływanie do picia wody z kranu. Z jednej strony czemu by nie zacząć pić, a z drugiej ....no nie wiem. Pijecie wodę prosto z kranu?

Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


ja pije zawsze wode ze sklepu i jest ok :) z kranu bym odradzal
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl

Zofia




Skąd: Wrocław
Dołączyła: 10.09.2015
Posty: 20


Niestety jakość wody pitnej, pozostawia wiele do życzenia. U mnie np woj podkarpackie, woda jest średniej jakości. Małym dzieciom albo dajemy wodę z butelek, albo gotujemy ją ponad  10 minut. Dodatkowo jakieś trzy miesiące temu w wodzie wykryto bakterię Koli. Jak sami widzicie, woda nie jest u nas najwyższej jakości. 
Uroda kobiety jest formą władzy.. http://prestigeclinic.pl/

kalinnkkaa




Dołączył: 03.11.2015
Posty: 11

Ja do picia taką czystą to wykorzystuje jedynie taką zjonizowaną, jeśli chodzi o herbaty i dodatek do gotowania to zależnie, nie raz taką tylko przefiltrowaną a nie raz też zjonizowaną. Bo okazuje się, że nie tylko taka butelkowa jest lepsza ale są i jeszcze lepsze od niej soczystyekoblog.pl/jonizatory-wody-ptv-kl-i-aquator-silver/

Gordian




Skąd: Wrocław
Dołączył: 29.11.2015
Posty: 4

Jasne uważam, że jakoś wody pitnej daje wiele do życzenia i niestety nie mamy na to zbyt dużego wpływu. Woda jest tak droga , a i tak nie zdatna do normalnego picia. Generalnie lepiej kupić wodę w sklepie i przegotować wtedy jest zdrowsza.

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |