Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Zdrowe i smaczne przepisy kulinarne


  | 1 | 2 | 3 |  

powrót

Sałatka grecka z fetą i warzywami

Nina




Skąd: Rzeszów
Dołączyła: 19.05.2009
Posty: 23

Przepisy: 54


Meridan napisał/a:

A w tym ostatnim przepiscie można by zastąpić ogórka kaparami? Pasowałoby?


Pasowałoby. Takie egzotyczne dodatki tylko jeszcze powiększyłyby bukiet smakowy.

Meridan




Dołączył: 08.12.2011
Posty: 21

Dzięki za odp. :)

tygryska




Skąd: Brzeg
Dołączyła: 20.04.2011
Posty: 24

Ja lubię takie sałatki greckie robić z kurczakiem i zawijać w tortillę, koniecznie z sosem czosnkowym - przepyszne :)

zimna Zośka




Skąd: Kraków
Dołączyła: 22.08.2009
Posty: 46

Przepisy: 13


tygryska napisał/a:

Ja lubię takie sałatki greckie robić z kurczakiem i zawijać w tortillę, koniecznie z sosem czosnkowym - przepyszne


Aby potrawa była w pełni grecka - zamiast meksykańskiej tortilli zastosuj grecką pitę
Można pomóc - 1% podatku - Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Krasnowłosa




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 26.10.2011
Posty: 22

Mmm, takie coś w tortilli czy picie dobre by było do pracy :)

livingnatural




Dołączyła: 25.07.2012
Posty: 17

Rewelacyjny przepis, bardzo mi smakowało. Dodałam również kilka winogron i było wyśmienite. :super:
LivingNatural

www.LivingNatural.pl to portal dla wszystkich, którzy szukają inspiracji i pomysłów jak zbliżyć się do natury i żyć w zgodzie z naturą

Radek




Skąd: Łódź
Dołączył: 10.08.2012
Posty: 1

Wasze przepisy to istna rewelacja, ja bardzo lubię sałatki, moim zdaniem sałatki są najzdrowsze bo zawierają bardzo dużo warzyw. No i robiąc sałatkę mamy dużą dowolność możemy tam wrzucić co nam się podoba. Dzięki wielkie za przepisy :)
Poradnik zdrowe odżywianie - jedz zdrowo, szkoda życia na fastfoody!

chili




Dołączyła: 15.10.2012
Posty: 15

rzeczywiscie do sałatki greckiej dodajecie cebulę?Nie spotkałam się z tym w prawdziwie greckich sałatkach:)

Herbalyes_eu




Dołączyła: 29.10.2012
Posty: 33

Jest kilka wersji sałatki greckiej.
Tak właściwie to w Grecji zupełnie inaczej się ją robi niż w Polsce.
Co kraj to obyczaj.
Ja zawsze daję cebulę:
W wersji z Grecji: grubo pokrojone pomidory i ogórki, czerwona cebula w plastrach, zielona, słodka papryka w plastrach, oliwa z oliwek, ser feta (w lokalach - w plastrze, feta po grecku – plaster), oliwki brązowe, czasem także zielone, niekiedy dodaje się kapary, anchois, oraz - jako przyprawę - oregano.

Smacznego:)

Szynol




Dołączył: 15.02.2013
Posty: 10


Ale porcja z pierwszego przepisu wyjdzie gigantyczna :) Ja lubię sałatkę grecką z sosem czosnkowym, idealnie pasuje do fety, mozna też dodac grzanki - ja kruszę sucharki.

  | 1 | 2 | 3 |