Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Zdrowe i smaczne przepisy kulinarne


  | 1 | 2 | 3 |  

powrót

Dietetyczny fast food

owocowyraj




Dołączyła: 20.01.2014
Posty: 4


Świetne przepisy, muszę wypróbować, bo aż zgłodniałam :)
Specjalistyczne kursy kosmetyczne i kursy wizażu - http://www.beautylux.com.pl/

Alexis




Dołączyła: 15.10.2014
Posty: 45

Świetnie, że znalazłam ten przepis. Jestem teraz na diecie, a ostatnio mam ogromną ochotę na jakiegoś fast fooda. Zrobię chyba sobie dzisiaj tę pizzę :)

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

 

-tortilla- przepis znajduje się tutaj, polecam dodać curry i zioła prowansalskie

-nadzienie- sałata, pokrojony ogórek zielony, pomidor, czerwona cebula, troszke sera feta light, mięso z piersi kurczaka w przyprawie gyros. (robiąc tortillę byłam na 2 fazie Dukana mogłam więc jeść warzywa, na 1 protal polecam oprócz mięsa  ogórek kiszony i cebulę)

-sos- czosnkowy z jogurtu naturalnego z posiekanym czosnkiem , majerankiem i solą

Przygotowania chyba objaśniać nie trzeba, pakujemy co chcemy do środka, zawijamy i gotowe, można umocnić folią aluminiową;) Oczywiście korzystając z mojego przepisu na "tortillę" możecie sobie zjeść 2 takie, w końcu 2 jajka -samo zdrowie:D

cofnąć się by wziąć rozbieg

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Dania typu fastfood na ogół kojarzą się nam jako bardzo niezdrowe, nie jednak ze względu na ich zawartość (a przynajmniej nie tylko) lecz na sposób przygotowania – głównie na głębokim tłuszczu. Skoro już posiedliśmy tę tajemną wiedzę, warto ją wykorzystać i włączyć fastfoody to swojej niskokalorycznej diety. Jak?

Pizza będzie dietetyczna, jeśli dokonasz kilku zmian przy jej przygotowywaniu.

Zacznij od spodu: zamiast grubego z pszennej mąki użyj ciasta pełnoziarnistego. Zawsze możesz wykorzystać też placek, którego używa się do tortilli. Kolejny krok to sos. Niech będzie pomidorowy, ale domowy.

Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie zawiera on kilogramów soli i cukru, a to już sporo. Na wierzch dietetycznej pizzy idealnie nadadzą się grillowane warzywa. Jeśli jednak koniecznie musi być ona z mięsem, dobrze sprawdzi się chuda mielona wołowina lub np. grillowany indyk.

Podobnie sprawa może wyglądać z numerem jeden fastfoodów – hamburgerem. On także może być dietetyczny, jeśli tylko umiejętnie zostanie przygotowany.

Podstawa to bułka. Zrezygnuj z pszennej i zastąp ją razową, z ziarnami. To teoretycznie tak niewiele, a różnica jest ogromna ( jednak na pewno nie w smaku). Kolejna ważna rzecz to główny gwóźdź hamburgera, czyli kotlet. Jego ostateczny kształt i smak leży w twoich rękach – dosłownie.

Weź chudą mieloną wieprzowinę, dodaj do niej drobno posiekaną cebulę, dopraw szczyptą soli i pieprzem. Całość dobrze wymieszaj i uformuj z tego okrągły, ale cienki kotlet. Smaż go na grillującej patelni bądź w piekarniku z tą opcją.

Reszta w twoim hamburgerze może pozostać właściwie bez zmian – warto jeszcze tylko zastąpić musztardę własnoręcznie przygotowanym sosem czosnkowym (bez dodatku majonezu), ucierając ząbek czosnku z jogurtem naturalnym.

Efekt smakowy gwarantowany – w dietetycznej wersji, która z pewnością przypadnie do gustu dbającym o linie łasuchom.

cofnąć się by wziąć rozbieg

GalMonica




Dołączyła: 31.10.2014
Posty: 13


Chyba każdy ma czasem ochotę na fast-food'a dlatego myślę że to bardzo fajna alternatywa dla niezbyt zdrowych, gotowych fastów:)
Air Optix - moje ulubione soczewki!

agafit23




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.12.2014
Posty: 17


A czy w popularnych sieciówkach są jakieś produkty, które polecalibyście jako dietetyczne bądź mało kaloryczne?

Manastazja




Dołączył: 19.11.2014
Posty: 10


W związku z tym, że niestety bardzo mi smakują fast foody, a wolę ich unikać z wiadomych względów - chętnie skorzystam z tych inspiracji na domowe i zdrowe dania tego typu.

Butterfly




Dołączyła: 07.01.2015
Posty: 13

Przepisy: 107


Świetne przepisy. Chętnie skorzystam, szczególnie z tego na pizzęD

klarun




Dołączył: 19.08.2014
Posty: 66


no, takich przepisów nam potrzeba:)

Barbraa59




Dołączyła: 03.12.2014
Posty: 61


Ja często robię zdrowe fast foody np pizza z wielka ilością warzyw, hot dogi z prawdziwym mięsem czy hamburgery. Wiem, że niektorzy zamiast bułek do hamburgerów używają np dyni :D takich małych :D

  | 1 | 2 | 3 |