Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Kosmetyczka


  | 1 | 2 | 3 |  

powrót

oczyszczanie twarzy

vanilinka




Dołączyła: 07.10.2013
Posty: 17

Przepisy: 627


Ja polecam używanie mydła siarkowego zamiast żelu do mycia twarzy. Fajnie oczyszcza, ma działanie antybakteryjne, przeciwłojotokowe i przeciwtrądzikowe. Cena również nie jest jakaś wygórowana.

Cookie




Dołączyła: 02.12.2013
Posty: 16

Przepisy: 501


Zgadzam się z Jolkaaa - też używam Garnier 3 w 1 i u mnie sprawdza się świetnie, szczególnie w formie maseczki.

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Ale wiecie, domowymi sposobami można na co dzień dbać o skórę, ale tak czy siak raz na jakiś czas powinna się nami zająć pani w salonie kosmetycznym, która oczyści skórę dogłębnie, a nie tylko powierzchownie.
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

olejami. Jak stosować?

Oczyszczanie metoda OCM najlepiej jest przeprowadzać wieczorem. Przygotuj mieszankę olejów i ręcznik do twarzy, będziesz także potrzebowała ciepłej wody.

Nalej nieco przygotowanego oleju na dłoń, rozetrzyj na dłoniach, a następnie nałóż na twarz i wmasuj w skórę, szczególnie w miejsca problematyczne. Mieszanka olejów usunie, zanieczyszczenia

Ręcznik do twarzy zamocz w gorącej wodzie i nałóż na twarz. Pory powinny się rozszerzyć pod wpływem temperatury, a ręcznik powinien wchłonąć resztki oleju wraz z zanieczyszczeniami. Kiedy ręcznik ostygnie, wypłucz go i powtórz czynność ok. 3 razy. Nie trzyj. Na koniec opłucz twarz zimną wodą, aby zamknąć pory.

Taką metodą możesz oczyszczać skórę co kilka dni. 



cofnąć się by wziąć rozbieg

Blue




Dołączył: 12.06.2014
Posty: 13

Ja posiadam skórę mieszaną i dlatego muszę regularnie chodzić do mojej kosmetyczki na oczyszczanie twarzy, ponieważ mam straszne problemy z zaskórnikami podskórnymi. Zabieg jest niestety bolesny, ale myślę, że warto się na niego udać dla ładnej i gładkiej cery :).

klarun




Dołączył: 19.08.2014
Posty: 66


A jakieś dobre rady facetów macie czy tylko kosmetyczka?

miczek123




Dołączyła: 03.03.2016
Posty: 3

Przepisy: 49


Wieczorem myję twarz lekkim żelem z kwasem migdałowym Norel, później używam toniku z bielendy. Raz lub 2 razy w tygodniu robię peeling gruboziarnisty całej twarzy i nakładam maseczkę detokrykującą/ nawilżającą- w zależności od tego, czego akurat moja skóra potrzebuje. )

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Ja polecam mydło siarkowe, idealne na sebum i inne niedoskonałości cery :)
hardcorowo

Olga




Dołączyła: 23.08.2016
Posty: 4

Przy mieszanej cerze ze skłonnością do występowania trądziku niezastąpione są toniki do twarzy. Świetnie oczyszczają i nawilżają, nie powodując natłuszczenia. Mam bardzo wrażliwą cerę. Ostatnio stosowałam kosmetyki z serii  iwostin.pl/purritin/. Koloryt skóry zaczął się wyrównywać już po miesiącu. Kilku innych kosmetyków z tej serii też stosowałam. Są dobre, nie uczulają.

malłajna




Dołączyła: 30.01.2017
Posty: 17


Również słyszałam o pozytywach związanych ze stosowaniem mydła siarkowego :)

  | 1 | 2 | 3 |