Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Kosmetyczka


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |  

powrót

olejek do włosów

anika375




Dołączył: 19.08.2015
Posty: 2


Pielęgnacja włosów to mój ulubiony temat i nie ukrywam, że interesuję się wszystkimi produktami i zabiegami na włosy. Aczkolwiek nie mam takiego świra, żeby wszystko nakładać na moje włosy :) ale do rzeczy. Do pielęgnacji włosów polecam różnego rodzaju płukanki po myciu włosów - cytryna, ocet, piwo lub pokrzywa. Włosy są mocniejsze, lśnią oraz łatwiej się je rozczesuje. Co do maseczek mogę polecić jajeczną (tylko włosy przez tydzień śmierdzą zgniły jajkiem), z lnu oraz oliwy z oliwek. Na dodatek pamiętajcie by nie rozczesywać włosów mokrych zaraz po myciu!!!

Minnie




Dołączyła: 04.05.2015
Posty: 10

Przepisy: 76


Ja do moich włosów od bardzo dawna używam odżywki z naturii i świetnie się sprawdza.

Howard




Dołączył: 02.10.2015
Posty: 2


Też mogę polecić odżywkę z tej firmy - sprawdza się ona znakomicie. 

Karolinkaaa




Dołączył: 02.01.2016
Posty: 7

Mi najbardziej pomaga olejek arganowy. Używam go już bardzo długo i jeszcze mnie nie zawiódł. Poza tym uwielbiam go, ponieważ mogę go stosować nie tylko na włosy ale także sprawdza się w pielęgnacji skóry i nieźle sobie z tym radzi. Jak dla mnie jest uniwersalny i to mi się w nim podoba :)

Maggie




Dołączyła: 01.08.2015
Posty: 7

Przepisy: 53





Karolinkaaa napisał/a:
Mi najbardziej pomaga olejek arganowy.
A stosujesz go na całe włosy czy tylko na końcówki?

kottokot




Dołączyła: 23.02.2016
Posty: 9


Olej kokosowy nierafinowany jest jednym z lepszych. Olej lniany świetnie pomoże "od środka". Tak samo olej z wiesiołka. Jedwab w płynie też jest dobry :)

lookol




Dołączył: 17.08.2016
Posty: 1


Ja już od dwóch lat olejuje włosy, jednak teraz miałam jakąś dwumiesięczną przerwę i widzę negatywne efekty. Naprawdę warto olejować włosy. Dzięki olejowaniu jakieś pół roku temu moje włosy wyglądały jak marzenie, wszyscy się nimi zachwycali. Teraz powoli do tego wracam :) Mam nadzieje, że uda mi się osiągnąć podobne efekty. Do tej pory olejowałam olejem lnianym, ale teraz przerzuciłam się na oleje indyjskie. Zobaczymy jak zadziałają ;)

milasit




Dołączył: 19.08.2016
Posty: 1


Z tego co się orientuje to olej kokosowy świetnie działa. Sama nie stosowałam, ale słyszałam wiele dobrego. Podobnie o olejku arganowym. ;)

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Ja nie jestem przekonany do tego, że olejowanie włosów może coś pomóc. Dobra dieta, pełna wartości odżywczych i minerałów + ochrona włosów przed warunkami atmosferycznymi i efekty są lepsze niż jakiekolwiek specyfiki nakładane na włosy.
hardcorowo

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



Olejowanie jest sprawdzoną świetną dodatkową metodą, ale wówczas jeśli organizm jest dobrze odżywiony i nie zatoksyczniony, inaczej zabieg należy cyklicznie powtarzać, aby "tuszować" braki pokarmowe.

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |