Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiu


  | 1 | 2 |   »

powrót

Woda

Krysia5




Dołączyła: 21.10.2010
Posty: 5

Nie jestem w stanie odpowiedzieć ci na pytanie, ale wiem ze codziennie powinno sie wypic minimum 1,5l wody. Szczerze nie wiem jak można tego dokonać ale jak chyba nie wypijam aż tyle, no może latem :) Poza tym tez słyszałam, że podczas posiłku nie powinno sie pić tylko najpierw zjeść a potem na koniec coś wypić.

pao




Dołączyła: 02.09.2010
Posty: 81

ogólnie co do posiłków:

pić przed posiłkiem ale tak na pół godziny. Wypełnia to żołądek i powoduje ze mniej zjadamy a to zdrowe dla nas.

kolejna rzecz - mało kto dokładnie przeżuwa. jeśli robimy to porządnie to nie ma potrzeby pić w trakcie posiłku. zatem warto się nie śpieszyć i spokojnie przeżuć wszystko co mamy do zjedzenia.

no i jeszcze - jeśli wszystko przeżuliśmy to nie ma ciśnienia na to by pić po posiłku, a nawet jeśli to mamy już taką papkę, że nie ma co się układać. Jeśli jednak jedliśmy jak zwykle (czyli nie rozgryzając należycie) to pożywienie w brzuchu zaczyna pęcznieć a to mało zdrowe i mało przyjemne.

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


cytat:

ogólnie co do posiłków:

pić przed posiłkiem ale tak na pół godziny. Wypełnia to żołądek i powoduje ze mniej zjadamy a to zdrowe dla nas.

kolejna rzecz - mało kto dokładnie przeżuwa. jeśli robimy to porządnie to nie ma potrzeby pić w trakcie posiłku. zatem warto się nie śpieszyć i spokojnie przeżuć wszystko co mamy do zjedzenia.


Dodam do tego, że poprzez takie "postępowanie" zje się co najmniej 1/5 mniej z talerza.

BrzuchStop




Dołączyła: 28.05.2010
Posty: 71

Z mojej wiedzy wynika że można pic wode podczas posiłku,tym bardziej jeżeli odczuwamy pragnienie. Nic się nie wymiesza w żołądku:)
www.BrzuchStop.pl - Odchudzanie,Diety

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


BrzuchStop napisał/a:

Z mojej wiedzy wynika że można pic wode podczas posiłku,tym bardziej jeżeli odczuwamy pragnienie. Nic się nie wymiesza w żołądku:)


Niepotrzebnie rozrzedza się soki trawienne, przez to pokarm jest dłużej trawiony. Jesli dodamy złe pogryzienie pokarmu czas jest jeszcze dłuższy. Jeśli pijemy to tez zjemy więcej. Jesli odczuwamy pragnienie to można się napić 15 minut przed posiłkiem. Zagadnienia: nie picia i dokładnego gryzienia (czyli dietetyczne sztuczki) są niestety często pomijane przez dietetyków, którzy wolą dawać niskokaloryczne diety, w trakcie ich stosowania człowiek zazwyczaj odczuwa głód, a po jej zakończeniu często efekt jo-jo się ujawnia.

pao




Dołączyła: 02.09.2010
Posty: 81

teoretycznie połykać pokarm powinniśmy jak już będzie w naszych ustach papką. przyznam, że nie znam osoby która by tak czyniła zawsze. sama czasem jem w pośpiechu ;)

rosa




Skąd: Kraków
Dołączyła: 13.01.2010
Posty: 10

A ja jestem przyzwyczajona do tego, aby do każdego posiłku mieć coś do picia,

zzz




Dołączyła: 30.01.2012
Posty: 1

amii napisał/a:

Ile wody spożywamy z pokarmem, czy ktoś wie jak to wygląda?


Witam. Ja pije zawsze kiedy tego domaga się ode mnie organizm ok 2l dziennie.
Zzzz
zdrowie-z.blogspot.com

  | 1 | 2 |   »