Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Uzależnienia


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |  

powrót

Palenie

stefano




Dołączył: 27.04.2015
Posty: 12


Najskuteczniejsze to chyba nie myśleć o tym, że trzeba palić i mieć chwilę na to by iść. Najlepiej jest rozpocząć aktywny tryb, częściej biegać, chodzić na basen, by nie myśleć o tym, że trzeba palić. Należy się tak zmęczyć aby tylko położyć się do łóżka i zasnąć.
Profesjonalne usługi księgowe tylko w biurze rachunkowym w Bielsku-Białej - http://www.efka-bielsko.pl/

mmalwa123




Dołączył: 05.01.2018
Posty: 3


Silna wola jest bardzo ważna, ale warto też np., czytać jakieś artykuły motywujące itp

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Mi pomógł absolutny detoks. Wyznaczyłam sobie dzień w który po prostu przestalam palic, nie było łatwo i długo sie zbierałam, motywowałam i przekonywałam lecz w końcu mi sie udało. Dużo żułam gumy i piłam kawy Życzę powodzenia wszystkim którzy są w trakcie rzucania.


malwinamac




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 6

Ja do niedawna paliłam fajki typu viceroy,malboro itd. Koszmar... Paliłam nawet 3 paczki w ciągu tygodnia... Zaczęłam ograniczać, po prostu mam silną wolę i motywację. Jednak najważniejsze to stopniowo, nie mówię, że mam zamiar całkiem rzucić, po prostu chcę ograniczyć i zdrowo się odżywiać. Zaczęłam nieco się interesować tematem i kupiłam lepsze papierosy, tz. z prawdziwym tytoniem, które nie mają tyle substancji smolistych, co niektóre papierosy. Kupuję VaBanque, kosztują ok 20zł, ale lepsze i mają fajny smak. I tak z trzech paczek, zeszłam do  jednej tygodniowo. Zapisałam się do dietetyczki i ćwiczę. Bałam się, że po prostu, że utyję jak radykalnie odstawię papierosy. Póki co waga nie ruszyła :)

Dajcie znać o swoich historiach, warto się wspierać :) 


Barbarella




Skąd: Łomża
Dołączyła: 28.03.2009
Posty: 59

Przepisy: 2





malwinamac napisał/a:
Zaczęłam ograniczać, po prostu mam silną wolę i motywację.

To nie jest silna wola jeśli

malwinamac napisał/a:
Zaczęłam nieco się interesować tematem i kupiłam lepsze papierosy, tz. z prawdziwym tytoniem, które nie mają tyle substancji smolistych, co niektóre papierosy.
Albo się pali albo nie pali. Utrzymywanie wagi to też nie jest wytłumaczenie. Jeśli ma się naprawdę silną wolę i rozsądek w temacie odżywiania to można to ogarnąć i jeszcze zdrowo schudnąć!, stale praktycznie jedząc, dając palcom cały czas do roboty, aby nerwowo nie szukały papierosów, dodatkowo oczyszczając organizm z toksyn, patrz dieta dr. Dąbrowskiej.

kamilasmolna




Dołączyła: 09.04.2018
Posty: 14


Też paliłam VaBanque, rzeczywiście mają lepszy skład niż inne marki papierosów. Ja nie palę już kilka lat, rzuciłam dla chłopaka ;) Zawsze jakiś powód do rzucenia się znajdzie! Myślcie pozytywnie ;)

zofiakaluzny




Dołączyła: 09.04.2018
Posty: 7


A gdzie można kupić te VaBanque? 

kamilasmolna




Dołączyła: 09.04.2018
Posty: 14


mm ja kupuję je na Grochowskiej 173 dokładnie, ale jest też kilka innych miejsc na Bronowskiej 16 na pewno jeszcze, bo czasem tam kupuję.

kapuśniaczek




Skąd: Przemyśl
Dołączyła: 27.04.2018
Posty: 11


Musisz mieć naprawdę dużą siłę woli, żeby pokonać głód nikotynowy i rzucić palenie. Powinno pomóc znalezienie sobie jakiegoś zajęcia, wtedy Twoja głowa będzie zajęta czym innym i będzie łatwiej zapominać o chęci zapalenia. Możliwe, że dobrym rozwiązaniem będą także jakieś plastry albo tabletki.

Imbryczek_net




Dołączyła: 15.09.2017
Posty: 48

Uzależnienie od nikotyny to potęzniejsze uzaleznienie niz alkoholowe, warto jak najszybciej zacząć rzucać niestety do tego potrzeba niesamowicie silnej woli i czasu. 
Imbryczek.net.pl

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |