Założenia - dieta księżycowa:
Ludzie od dawna uważają, że zmiany faz księżyca mają duży wpływ na naszą kondycję, tak fizyczną jak i psychiczną. Może więc warto wziąć je pod uwagę podczas odchudzania. 28-dniowy cykl księżyca jest jednym z naturalnych rytmów biologicznych. Fakt ten wykorzystuje medycyna niekonwencjonalna, według której najzdrowsze jest życie w zgodzie z tymi rytmami. Wpływ księżyca na nasz organizm nie został naukowo udowodniony, jednak często odczuwamy go w codziennym życiu, gdy np. nie możemy zasnąć podczas pełni. Dieta księżycowa ma ułatwić organizmowi przyswajanie składników zgodnie z naturalnym rytmem. Dieta ta jest odpowiednia szczególnie dla tych, którzy nie mogą schudnąć pomimo stosowania zwykłych diet niskokalorycznych. Dopuszcza ona
|
|
Dieta księżycowa składa się z trzech kolejnych faz:
Faza I - przygotowanie:
Należy rozpocząć ją 4 dni przed pełnią. Każdy dzień diety zaczynamy od owoców. Można zjeść dowolną ich ilość, co najmniej do południa nie należy jeść nic innego. Potem jemy normalne posiłki. Oto owocowy jadłospis:
I dnia - świeży ananas
II dnia - arbuz
III dnia - truskawki i śliwki suszone
IV dnia - winogrona
Jeżeli któreś z tych owoców są niedostępne, można skrócić I fazę o dzień, w którym są proponowane.
Faza II - odchudzanie:
Trzeba ją rozpocząć w dniu pełni. Trwa 2 tygodnie. Ponieważ w tym czasie organizm pozostaje pod wpływem malejącego księżyca, łatwiej pozbywa się zbędnych kilogramów. W ciągu tych 2 tygodni należy jeść 3 posiłki dziennie, nie przekraczać 1000 kcal, unikać słodyczy, tłustych serów i wędlin. Pomiędzy posiłkami można zjeść ewentualnie do 200 g warzyw i owoców. Należy wypijać 2 l niegazowanej wody mineralnej dziennie.
Faza III - regeneracja:
Trwa kolejne 2 tygodnie, od nowiu do pełni. Teraz księżyca przybywa, więc i apetyt wzrasta. Dlatego można jeść nieco więcej kalorii dziennie do 1200.