Dzisiaj jest: Poniedziałek, 30.01.2023 Imieniny: Macieja i MartynyIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5864

Tatuaż nie musi być na zawsze - poznaj skuteczną metodę usuwania tatuażu


Rozmiar tekstu: AAA
PDFDrukuj


Tatuaż nie musi być na zawsze - poznaj skuteczną metodę usuwania tatuażu
   Kiedyś tatuaż uważany był za ozdobę skóry niemożliwą do usunięcia bez pozostawiania widocznej blizny na skórze. Dzięki rozwojowi nowoczesnej laseroterapii możliwe jest już skuteczne usuwanie tatuażu bez śladu. Co powinieneś wiedzieć o laserowym usuwaniu tatuażu, zanim zdecydujesz się na zabieg?

Czy istnieje skuteczna metoda usuwania tatuażu?

   Dawniej w celu usuwania tatuażu stosowano takie metody, jak dermabrazja czy peelingi chemiczne, a nawet zabiegi chirurgiczne. Obecnie najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą jest laserowe usuwanie tatuażu pod okiem doświadczonego specjalisty. Na zabieg najlepiej wybrać się do kliniki medycyny estetycznej, gdzie laseroterapię przeprowadza lekarz. W ten sposób dbamy o swoje bezpieczeństwo, prawidłowy przebieg procedury oraz jej skuteczność. Nieumiejętne przeprowadzenie usuwania tatuażu może pozostawić nieestetyczne blizny i resztki tuszu pod skórą.Jaki laser do usuwania tatuażu jest najlepszy?

   Pierwsze lasery do usuwania tatuażu często powodowały ból, stwarzały ryzyko powstawania blizn i w dodatku nie gwarantowały sukcesu. Jeszcze kilka lat temu likwidacja kolorowego tatuażu graniczyła z cudem. Dziś zaawansowane lasery pozwalają na usuwanie tatuaży w całości, również tych, do których wykonania użyto kilku różnych pigmentów.

   Najskuteczniejszym z dostępnych obecnie laserów do usuwania tatuażu jest laser pikosekundowy, dostępny m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Urządzenie to emituje impulsy liczone w pikosekundach, czyli bilionowych częściach sekundy. Dzięki temu jest w stanie bardzo precyzyjnie i doszczętnie usunąć cząsteczki tuszu, znajdujące się w skórze. Laser pikosekundowy wykazuje wysoką skuteczność w usuwaniu tatuażu kolorowego, który dla starszych laserów zawsze stanowił problem.Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

   Zabieg wykonywany jest przez lekarza i poprzedza go konsultacja w celu wykluczenia przeciwwskazań. Specjalista precyzyjnie przesuwa głowicą lasera po całym tatuażu tak, aby światło dotarło do wszystkich miejsc na skórze, w których znajduje się pigment. Zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od wielkości tatuażu.

   Światło lasera wchodzi w reakcję z pigmentem znajdującym się w skórze i rozbija go na bardzo małe cząsteczki, które następnie usuwane są przez organizm na drodze naturalnych procesów fizjologicznych. Seria zabiegów laserowego usuwania tatuażu pozwala na pozbycie się tuszu ze skóry bez śladu.Usuwanie tatuażu laserem - o czym należy pamiętać?

   Trzeba mieć świadomość, że usuwanie tatuażu nawet najnowocześniejszym urządzeniem to proces bardziej skomplikowany i bardziej długotrwały niż zrobienie tatuażu. Zabieg w większości przypadków trzeba powtarzać wielokrotnie z uwzględnieniem kilkutygodniowych przerw. W konsekwencji całkowite usunięcie pigmentu spod skóry może potrwać nawet rok lub dłużej. Jeśli zamierzasz pozbyć się tatuażu, musisz uzbroić się w cierpliwość.

   Istnieją tatuaże, których nie można usunąć laserowo nawet przy pomocy najbardziej zaawansowanych urządzeń pikosekundowych. Żaden laser nie jest w stanie usunąć tatuażu białego, ponieważ jest on dla niego po prostu niewidoczny. Problem może pojawić się również w przypadku tatuaży bardzo głębokich, zajmujących dużą powierzchnię skóry i wykonanych przez niedoświadczonych tatuatorów.

   Więcej na temat usuwania tatuażu dowiesz się od specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki - zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/
Zobacz więcej na temat:

tatuaż


Oceń artykuł:

Średnia ocena: 0.00 Ocen: 0


NOWOŚCI PRODUKTOWE

Czereśnie suszone Czereśnie suszone

Producent: Helio


W linii bakalii bez konserwantów firmy Helio pojawiła się kolejna nowość - suszone czereśnie. Produkt jest naturalnie suszony, a nie kandyzowany. Czereśnie to smak lata, który dzięki temu produktowi można t

WIĘCEJNOWOŚCI PRODUKTOWE

NOWOŚCI WYDAWNICZE

Jedzenie emocjonalne Jedzenie emocjonalne

Julie M. Simon

Wydawnictwo: Vital


Pudełko lodów po pełnym stresu i niepokoju dniu w pracy. Kilka paczek chipsów naraz, a potem ból brzucha, bo nie radzisz sobie z nawracającymi stanami lękowymi. Przejadasz się, bo desper

WIĘCEJNOWOŚCI WYDAWNICZE