Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Diety dedykowane



powrót

Dieta w atopowym zapaleniu skóry

Baili




Skąd: Korczyń
Dołączyła: 09.08.2022
Posty: 9

Cześć! Chciałbym się od Was dowiedzieć czy stosujecie jakąś dietę, która łagodzi objawy AZS? Nie ukrywam, że jestem studentką dietetyki, którą zafascynował fakt, że wiele chorób można leczyć lub im zapobiegać właśnie odpowiednią dietą, a w internecie przeczytałam, że unikanie pewnych produktów lub wzbogacenie posiłków o niektóre składniki odżywcze może łagodzić stany zapalne skóry.Jestem ciekawa jak to wygląda w praktyce. Czy ktoś się stosuje do tego? Czy lekarze zwracają na to uwagę? Wiele artykułów pozostawia w mojej głowie same znaki zapytania, a temat na tyle mnie zainteresował, że chciałabym napisać o nim swoją pracę licencjacką. I tu pojawia się moje pytanie czy stosowanie jakiejś konkretnej diety jest popularne w łagodzeniu objawów atopowego zapalenia skóry i czy znalazłyby się osoby, które zechciałyby odpowiedzieć w przyszłości na pare pytań w ankiecie do wcześniej wspomnianej pracy? Byłabym wdzięczna za odpowiedzi i z góry dziękuje!.

bastra




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 26.04.2022
Posty: 23

Ja choruję na łojotokowe zapalenie skóry. Zauważyłam, że cukier, nabiał i gluten wzmagają stany zapalne u mnie. Kilka miesięcy temu zaczęłam jeść wysokotłuszczowo i niskowęglowodanowo i jest duża poprawa. Żadne kosmetyki i leki nie wywołały u mnie takiego progresu jak właśnie taki sposób odżywiania. Co prawda nie jest jeszcze idealnie, ale w porównaniu z tym co było - niebo a ziemia.


Znajdziesz tam kosmetyki specjalistyczne do pielęgnacji skóry z atopowym zapaleniem skóry. Pielęgnacja tutaj ma ogromne znaczenie.