Dzisiaj jest: Piątek, 16.04.2021 Imieniny: Julii i BenedyktaIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5861

Forum dyskusyjne

Forum - Diety dla grup krwi i metaboliczna


«   | 1 | 2 |  

powrót

indywidualna dieta metaboliczna

Stereo
Dołączyła: 16.01.2010
Posty: 23

Rozmawiałam jakiś czas temu z lekarzem z warszawskiej kliniki Vimed, na temat skuteczności diet. Dlaczego mimo testowania różnych diet, połączonych z aktywnością fizyczną, wiele osób nie może schudnąć, lub po skończeniu diety ich masa ciała powraca do poprzedniego stanu? Dzieje się tak, bo diety są wymyślane uniwersalnie. A nasze organizmy są unikatowe, jak linie papilarne. Dlatego wymagają indywidualnej diety, której składniki będą dobrze przyswajane, tolerowane przez organizm i nie będą wywoływać alergicznych reakcji pokarmowych. Dieta powinna być po prostu dopasowana do fenotypu. Jest to bardzo sensowne rozwiązanie, w które głęboko wierzę po tej rozmowie. Bardziej przemawia do mnie skuteczność "dla mnie" niż np. "diety kapuścianej".

Kruszynka
Skąd: Zamość
Dołączyła: 22.01.2010
Posty: 55

Przepisy: 21


Można, by powiedzieć, że dieta metaboliczna jest bardziej stylem odżywiania niż typową dietą redukcyjną. Polega ona do doprowadzeniu organizmu do idealnej równowagi kwasowo zasadowej, czyli do idealnego poziomu pH. Dieta metaboliczna jest też jakby udoskonaloną wersją diety dla poszczególnych grup krwi. Dieta dla poszczególnych grup krwi ma niedoskonałości, polegające na tym, że nie zawsze jest ona skuteczna, czyli nie działa pozytywnie dla osobnika danej grupy krwi. Dieta metaboliczna jest ustalana na podstawie wywiadu oraz specjalistycznych badań. Więc przy zaleceniach dla tej diety nie można nigdzie znaleźć jadłospisów, ponieważ dla każdego osobnika jest on inny. A więc podstawy diety metabolicznej przemawiają na "tak". Jest jednak pewien minus - wysoki koszt wywiadu + badań.
The Truth Is Out There

wisienka
Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Kruszynka, zgadzam się, dieta metaboliczna to wyjątkowe rozwiązanie, ponieważ dostosowana jest do indywidualnych zdolności i potrzeb metabolicznych.
Badania rzeczywiście do najtańszych nie należą - do najdroższych na szczęście też nie :)
Tak czy inaczej zdrowie i życie warte są każdej złotówki. Myślę, że warto zrobić ten krok, zbadać się i przejść na dietę, ponieważ, o ile mi wiadomo, nie ma innego centrum medycznego (oprócz vimedu), które może pochwalić się takimi technologiami, znaną kadrą dietetyków i pozytywnymi rezultatami praktycznie u wszystkich pacjentów.
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

alpha
Dołączyła: 19.01.2010
Posty: 107

To, co dobre, wcale nie musi być szeroko znane... ;)

anakrak1
Dołączyła: 15.02.2010
Posty: 1

a ile takie badania mniej więcej kosztują? I jakie dokładnie są konieczne? I myślicie, że jest to lepsze niż jakaś dobra dieta odchudzająca ?? ktoś próbował tego stylu odżywiania? I jak długo trzeba czekać na efekty??

pusia
Dołączyła: 13.02.2010
Posty: 5

czy można je wykonać gdzie indziej ,ja do warszawy mam spory kawał bo mieszkam na śląsku.może jest tu gdzieś w pobliżu taka klinika

gruszka
Dołączyła: 08.04.2010
Posty: 3

Oj ciężko jest mi powiedzieć, czy można to wykonać w innej klinice niż Vimed. Ale co do kosztów i tego czy warto jest się poddać takiej diecie to myślę, że mimo tego, że jest to dość droga sprawa to i tak warto, bo nie tylko taka indywidualna dieta będzie skuteczna, w końcu opracowana jest na podstawie fenotypu każdego człowieka, ale też będzie bezpieczna dla naszego organizmu. Bo czasem się zdarzy, że jak gubimy zbędne kilogramy możemy gdzieś po drodze nadszarpnąć nasze zdrowie. Ja zawsze byłam zdania, że jeśli ktoś chce się odchudzać powinien dietę z kimś skonsultować, żeby dieta była i bezpieczna i skuteczna.

Beatrycze
Dołączyła: 12.11.2014
Posty: 5

U mnie wykryto nietolerancję na gluten i ogólnie pszenice. po 3 miesiącach 5kg mniej bez żadnego odchudzania, żadnych wzdęć, zaparć i innych atrakcji.


Jolanta102
Dołączyła: 21.11.2014
Posty: 7


Dieta zgodna z kodem metabolicznym polega na dobraniu jadłospisu na podstawie wcześniej przeprowadzonych badań krwi. Mają one na celu odkrycie wszelkich nietolerancji pokarmowych, na które cierpi osoba chcąca podjąć się diety i według wyników - na ustaleniu przez dietetyka odpowiedniego jadłospisu. Docelowo dieta ma poprawić naszą odporność, samopoczucie, a utrata wagi jest jedynie skutkiem ubocznym .Fajna jest ta dieta, ale łatwa nie jest trzeba radykalnie zmienić nawyki żywieniowe.


Teddy
Dołączył: 03.09.2014
Posty: 13

Przepisy: 136


Myślę, że to rzeczywiście możne zadziałać...i zawsze jest to jakaś nadzieja dla osób, które próbowały już 'wszystkiego' a waga nadal stoi w miejscu lub nawet rośnie...

«   | 1 | 2 |