Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Diety dla grup krwi i metaboliczna


«   | 1 | 2 |  

powrót

zapalenie spojówek

poziomka




Skąd: bydgoszcz
Dołączyła: 28.03.2009
Posty: 10

Moja córka już 3 raz w tym roku ma zapalenie spojówek :-( Ma grupę krwi B, czy ktoś słyszał o wpływie diety przy tego rodzaju dolegliwościach?
poziomka

Kamelia




Dołączyła: 12.03.2009
Posty: 10

Jestem zafascynowana książką J.Adamo "Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi". Znalazłam w niej informacje o tym,że zaskakującą alternatywą dla terapii maści lub kropli z antybiotykiem przy zapaleniu spojowek jest świeżo ukrojony plasterek pomidora(Nie próbuj tego z sokiem pomidorowym). Sok ze świeżo skrojonego pomidora zawiera lektyny, które potrafią zaglutynować i unieszkodliwić bakterię gronkowca, ktora najczęśćiej wywołuje w/w zapalenie.Powodzenie :-D

poziomka




Skąd: bydgoszcz
Dołączyła: 28.03.2009
Posty: 10

Uwielbiam pomidory :-D Nawet w postaci maseczki na twarzy :lol: Ale nie pomyślałam że można sokiem "naprawić" oko. Kamelia napisz jak zastosować w praktyce sok na oko :-/
poziomka

Kamelia




Dołączyła: 12.03.2009
Posty: 10

Najlepiej wycisnąć sok ze świeżo skrojonego pomidora na gazik i przykladac na oko lub oczy. Kwasowość pomidora jest podobna do kwasowości wlasnej wydzieliny oka.

poziomka




Skąd: bydgoszcz
Dołączyła: 28.03.2009
Posty: 10

Dzięki :lol: dzięki :lol: dzięki :lol: Trochę się boję że będzie szczypalo, ale spróbuję :lol:
poziomka

amii




Dołączyła: 09.07.2009
Posty: 10

I jak wrażenia po soku z pomidora? Jestem ciekaw bo mam grupę B i generalnie jem dużo piersi kurczaka i wcale się źle nie czuję.
Akcja społeczna ilemogewypic.pl oraz alkomaty

mati




Dołączyła: 21.12.2009
Posty: 11

No właśnie, ja też chcę wiedzieć czy sok z pomidora pomógł i czy bolało bardzo?

weonnik




Dołączyła: 18.07.2012
Posty: 1

przepraszam za prozaiczne pytanie, ale czy ten gazik przykłada się do otwartego oka czy na zamknięte?

Keira




Dołączyła: 08.09.2014
Posty: 6


Dobry jest też aloes. ja mam w domu na oknie. Zawsze używam takiej miazgi ze środka i okładam oko oczywiście zamknięte. Pomaga też na różne wysypki alergiczne. Już wielu znajomym pomogłam tym aloesem.


Otylia




Dołączyła: 28.10.2014
Posty: 26


Dobrze wiedzieć. Moja koleżanka jest bardzo podatna na alergie. Non stop ma jakąś wysypkę. Powiem jej o tym aloesie, może akurat jej pomoże :)

«   | 1 | 2 |