Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Diety produktowe


«   | 1 | 2 | 3 |  

powrót

Diety sokowe i soki w dietach

Karinrin




Skąd: Legionowo
Dołączyła: 07.01.2016
Posty: 8

Witajcie zakładam ten temat bo chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o dietach sokowych. Ostatnio znajoma poleciła mi żebym się tym zainteresowała i mówiła o jakiejś diecie "juice fast" czy "juice feast" coś takiego i podobno to dieta podobna do odchudzania wodą tylko zamiast wody jest w tym sok... Wiecie coś może na ten temat?

Trudencja




Dołączyła: 12.01.2016
Posty: 9

Obie diety polegają na przejściu na krótki okres czasu na odżywianie się za pomocą soków. Nie polecam bo to po prostu grzebanie w gospodarce wodnej organizmu. Lepiej by było jakbyś wprowadziła takie soki do swojej diety jako dodatek albo co jakiś czas używała ich w celach detoksu...

Karinrin




Skąd: Legionowo
Dołączyła: 07.01.2016
Posty: 8


A jak najlepiej to zrobić? Można pić takie soki wieloowocowe i wielowarzywne ze sklepu czy powinnam robić własnoręcznie?

Trudencja




Dołączyła: 12.01.2016
Posty: 9


Najlepiej jak będziesz robiła je sama. Nie ma sensu kupować sklepowych bo własnoręcznie wyciskane są o wiele zdrowsze i smaczniejsze do tego możesz sobie robić takie mieszanki składników jakie ci odpowiadają a nie to co masz na sklepowych półkach.

Nina




Skąd: Rzeszów
Dołączyła: 19.05.2009
Posty: 23

Przepisy: 54



Jeśli "kupne" to tylko jednodniowe, innych nie ma najmniejszego sensu - to nie jest wówczas zdrowe odżywianie.  Jednodniowe - tez mam wątpliwości, bo nie wiadomo jak do końca są robione, jaką metodą pozyskiwaną. Zdecydowanie polecam robienie samemu, ale nie w sokowirówkach tylko w wyciskarkach - bo to jest istotna żywieniowa różnica.

Karinrin




Skąd: Legionowo
Dołączyła: 07.01.2016
Posty: 8


A czym to się różni?? To nie jest to samo? Przecież i z tego i z tego wrzucasz owoc wychodzi sok??

Trudencja




Dołączyła: 12.01.2016
Posty: 9


No nie do końca. Podstawa rzeczywiście podobna ale sam proces wyciskania inny. Lepsze i zdrowsze soki masz z wyciskarki bo nie osiąga takich temperatur podczas pracy jak sokowirówka a soku jest więcej bo sokowirówka mieli te owoce na papkę z której spływa sok a tytaj sok jest wyciskany do cna.

Trudencja




Dołączyła: 12.01.2016
Posty: 9

Ja mam na przykłąd coś takiego. Hurom HH2G bodajże. Mąż mi kiedyś kupił i na początku go zbeształam za to że tyle pieniędzy na to wywalił ale służy nam już dobrze od dłuższego czasu i ostatecznie jestem zadowolona z prezentu :) 

Trudencja




Dołączyła: 12.01.2016
Posty: 9


Zapomniałam dodać że to są różne modele ale szukaj tych z 2 generacji.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Wydaje mi się, że wyciskarka wyciska ile się da, ale sokowirówka rozdrabnia wszystko na papkę więc jest tego więcej.
hardcorowo

«   | 1 | 2 | 3 |