Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Diety produktowe



powrót

Grupa krwi "A" a dieta proteinowa

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Czytałam wiele o diecie białkowej i uważam, że warto ją zastosować ze względu na to, iż oprócz odchudzania poprzez przyspieszony metabolizm, buduje również sylwetkę, regeneruje komórki w ciele (m.in. watrobę), szybko syci..
Ale czy mając grupę krwi A mogę spożywać białka zwierzęcie? Odżywki białkowe oparte są głównie o białka zwierzęce, białka jajek, choć część odżywek to białka w 100% sojowe. Z drugiej strony soja podobno może sprzyjać rozwojowi raka.
Czy mogę stosować dietę proteinową?
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

alpha




Dołączyła: 19.01.2010
Posty: 107

Dla grupy A zaleca się wegetarianizm,
soja może sprzyjać rozwojowi raka? nie słyszałam, chyba tylko modyfikowana genetycznie.
Nie należy też patrzeć tylko na grupę krwi, jeśli dobrze się czujesz jedząc mięso, nie widzę przeszkód, jednak jest to raczej styl żywienia, niż sposób na zrzucenie nadmiaru kilogramów.
:)

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Hania napisał/a:


Nie należy też patrzeć tylko na grupę krwi, jeśli dobrze się czujesz jedząc mięso, nie widzę przeszkód, jednak jest to raczej styl żywienia, niż sposób na zrzucenie nadmiaru kilogramów.
:)


No właśnie Hania, podobne słowa usłyszałam z ust Pani dietetyczki z vimedu. Oprócz grupy krwi liczy się ponoć jeszcze kilka innych czynników, które determinują skład diety.
Szkoda, że samemu nie można się zbadać... Widocznie nie jest to takie proste, dlatego trzeba zgłosić się do takiego centrum medycznego...
Mam duże nadzieje, bo muszę zrzucić co najmniej 10 kg.
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

alpha




Dołączyła: 19.01.2010
Posty: 107

wisienka napisał/a:

trzeba zgłosić się do takiego centrum medycznego...
- nie do TAKIEGO centrum, tylko do dietetyka, a ten Vimed cały mnei już denerwuje, nigdy w życiu nie słyszałam o nim od żadnego dietetyka z którym miałam zajęcia ani jednego słowa dobrego więc radzę jednak udać się do zwykłego dietetyka a nie do jakiejś firmy z kosmosu.

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Według mnie powinnaś przejść na inna dietę, nie jedz soi.
cofnąć się by wziąć rozbieg