Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Diety w chorobie


«   | 1 | 2 |  

powrót

zaparcia / biegunki

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Zakażenia wirusowe, problemy z trawieniem, niedobór składników odżywczych - to objawy, z którymi chyba każda/każdy z nas miał do czynienia. No nic przyjemnego. Czy oprócz higieny rąk, można stosować jakąś dodatkową profilaktykę? Myślę, że tak. Myślę, że odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w błonnik, wodę, witaminy, minerały i naturalne immunostymulatory potrafi zdziałać cuda.
Polecam artykuł na temat problemów trawiennych i zatruć pokarmowych
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

krystyna




Dołączyła: 18.03.2010
Posty: 5

Na zaparcie ja stosuję owoce: jabłka, śliwki, gruszki a także jagody. Zawsze staram się pomóc swemu żołądkowi w sposób jak najbardziej naturalny, niż stosować apteczne specyfiki. A propos jagód to warto zajrzeć na stronę www.jagodykanadyjskie.pl i przekonać się jak szerokie właściwości lecznicze mają.

TylkoZdrowie




Dołączyła: 05.07.2010
Posty: 36

Hmm, wtedy na pewno trzeba jesc lekkie pokarmy.:)
www.TylkoZdrowie.com - kosmetyki,suplementy.

kaska85




Dołączyła: 25.03.2011
Posty: 78

no dieta przy zaparciach i biegunkach jest bardzo ważna. zawsze się zastanawiałam, co mam dać mężowi do jedzenia, kiedy męczyła go biegunka po jakimś "śmieć-jedzeniu" na mieście :(

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


kaska85 napisał/a:

zawsze się zastanawiałam, co mam dać mężowi do jedzenia, kiedy męczyła go biegunka po jakimś "śmieć-jedzeniu" na mieście


doraźnym sposobem jest spozycie produktów bogatych w błonnik lub też czystego błonnika oczywiście z dużą ilością wody. Są rózne frakcje błonnika i bywa tak, że na jedną osobę lepiej oddziałowuje taki rodzaj błonnika, a na inną działa on bardzo słabo lub nie daje żadnych efektów. Temat zaparć nie jest jednak niestety taki prosty. Często jest uwarunkowany genetycznie. Trwają badania na ten temat. Obecnie śledzę literaturę, czy np. korekta flory bakteryjnej jelit człowieka może wpływać na procesy związane z zaparciami a nawet z odchudzaniem ;-)

kaska85




Dołączyła: 25.03.2011
Posty: 78

"czy np. korekta flory bakteryjnej jelit człowieka może wpływać na procesy związane z zaparciami a nawet z odchudzaniem "
ciekawa jestem, co piszą na ten temat? Możesz podać więcej szczegółów??

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


kaska85 napisał/a:

Możesz podać więcej szczegółów??


Jeśli "doświadczenia" chociaż w małym stopniu się powiodą na pewno poinformuję o tym na forum. Na razie nie ma co zapeszać i rozpisywać się, jeśli nie ma wyników

Blackrose




Dołączyła: 29.07.2012
Posty: 6

Również spróbuję bo nękają mnie te dolegliwości. Mam nadzieję, że taka dieta mi pomoże

Cambridge




Dołączyła: 22.07.2012
Posty: 5

Mi już pomogła, polecam!

kika1985




Skąd: Gdańsk
Dołączyła: 28.09.2013
Posty: 35


Moim zdaniem nie znaczenia jest to, czy jesteśmy zestresowani, czy nie, może dieta dla zestresowanych?

«   | 1 | 2 |