Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Diety z różnych stron świata


«   | 1 | 2 |  

powrót

moja ulubiona dieta

kaska85




Dołączyła: 25.03.2011
Posty: 78

dieta śródziemnomorska to moja ulubiona dieta. jest miłą odskocznią od naszych rodzimych zawiesistych sosów, ziemniaków, skwarków, itd.
najbardziej lubię lekkie sałatki z owocami morza, dania, w których króluje tuńczyk, łosoś i słodziutkie pomidorki. do tego oliwa z oliwek. po prostu mniam. żyć nie umierać.
do jednych z moich ulubionych dań należy sałatka z krewetkami.

Składniki:

sałata lodowa
pęczek rzodkiewki
2 łodygi selera nacieniowego
żółta papryka
150g groszku cukrowego
awokado
mango
garść kiełków słonecznika
200g mrożonych krewetek
zielona papryka
limonka
2 łyżki prażonego sezamu
sól i cukier do gotowania groszku

Składniki na sos:
2 łyżki sosu sojowego
2 łyżki soku z limonki
3 łyżki oleju sezamowego
łyżka miodu

może nie do końca czysto śródziemnomorska, ale po prostu pyszna.

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


Dieta śródziemnomorska to właściwie styl odżywiania a nie typowa dieta odchudzająca. Jest ona i pyszna i prozdrowotna. Jest ona w zasadzie kompletna, zawiera dużo prozdrowotnych elementów. właściwie do pełni szczęścia włączyłabym do niej olej lniany tłoczony na zimno wysokolinolenowy, mnóstwo ziół i byłaby kompletna ! Ma tylko jedną wadę. składniki są droższe w przeliczeniu na typowo polską dietę, ale trzeba pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze. Polecam !

kaska85




Dołączyła: 25.03.2011
Posty: 78

no, bez wątpienia są droższe. u nas np. dobry tuńczyk trochę kosztuje. nie biorę pod uwagę tej rozdrobnionej papki oczywiście za 2 złote.
a w Hiszpanii można kupić takie pyszne jedzonko i to za bezcen.
trochę mi tego brakuje :(

Ambro




Dołączyła: 16.12.2012
Posty: 2

Ja długo ie mogłam się zdecydować - śródziemnomorska czy wegetarianizm? Nie wiedziałam, co będzie dla mnie lepsze, ale zwyciężyły zdrowotne korzyści wegetarianizmu , zdecydowanie. Od dwóch lat czuję się jak nowo narodzona:)

alexon




Dołączył: 23.07.2015
Posty: 5


Dieta śródziemnomorska jest zarówno bardzo dobra jak i bardzo droga. Stosowałam tą "dietę" przez długi czas i moja sylwetka nieco się poprawiła. Co więcej. miałem wrażenie, że mam więcej siły oraz energii do życia. Wszystkie potrawy diety śródziemnomorskiej są pyszne. Polecam.

Minnie




Dołączyła: 04.05.2015
Posty: 10

Przepisy: 76





alexon napisał/a:
Dieta śródziemnomorska jest zarówno bardzo dobra jak i bardzo droga.
Masz rację, że jest ona bardzo zdrowa ale niestety ze względów finansowych nie każdy może sobie pozwolić na całkowite przejście na tą dietę.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Wydaje mi się, że jeżeli będziemy mądrze gospodarować pieniędzmi to nie będzie aż tak drogo :)
hardcorowo

Garfield




Dołączył: 01.12.2014
Posty: 13

Przepisy: 109


Owoce morza są czasem dostępne w dużych supermarketach i można trochę zaoszczędzić.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Tylko, że takie owoce morza przeważnie niestety nie są już pierwszej świeżości. Przede wszystkim tracą na tym walory smakowe. 
hardcorowo

zinio74




Dołączył: 01.12.2016
Posty: 14


Ja sie przymierzam do diety pieciu przemian (chinska dieta znana od pokolen

Tymbardziej ze podobono wplywa na krazenie, a ja jestem straszzny zmarzlak ;(

Jeśli człowiek szczerze chce wieść prawe życie, najpierw musi wyrzec się jedzenia żywności pochodzenia zwierzęcego.

~~ Lew Tołstoj

«   | 1 | 2 |