Dzisiaj jest: Wtorek, 06.12.2022 Imieniny: Mikołaja i EmilianaIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5864

Forum dyskusyjne

Forum - Diety z różnych stron światapowrót

Opinie - dieta plaż południowych

kitkat
Dołączył: 13.03.2009
Posty: 7

Pół roku temu zacząłem stosować tą dietę, ale opieram się głównie nie na indeksie glikemicznym ale na ładunku glikemicznym. Efekty są naprawdę wspaniałe. Nie mam i nigdy nie miałem co prawda nadwagi, ale dla mnie jest to bardziej styl odzywiania, a nie typowa dieta odchudzająca. Mogę z całą stanowczością stwierdzić, że jest to wspaniała dieta, która powoduje lepsze samopoczucie, brak chorób (katar, grypa - po prostu większa odporność) lepszą kondycję fizyczną i świadomość zdrowego odżywiania. Coraz bardziej jestem przekonany, że to jednak węglowodany proste są przyczyną wielu chorób i schorzeń.

Vitalia PL
ewelinka81
Skąd: SIERADZ
Dołączyła: 21.05.2009
Posty: 11

Przepisy: 11


kitkat napisał/a:

Coraz bardziej jestem przekonany, że to jednak węglowodany proste są przyczyną wielu chorób i schorzeń.A ja jestem tego prawie pewna, że nadmiar węglowodanów jest przyczyną chorób. Większość osób odżywiających się lub będących na dietach niskowęglowodanowych cieszy się doskonałą kondycją fizyczną i zdrowiem. Też uważam, że lepiej posługiwać się ładunkiem glikemicznym niż indeksem. Indeks jest przereklamowany.
Kliknij, pomóż głodnym dzieciom
:-> www.pajacyk.pl :->

kitkat
Dołączył: 13.03.2009
Posty: 7

Wymyślił ją amerykański kardiolog Arthur Agatston. Szukał takiego sposobu odżywiania, który hamowałby rozwój chorób serca i przy okazji skomponował jedną z najzdrowszych błyskawicznych diet odchudzających!

Nie ma w niej mowy o żadnej głodówce, odmierzaniu porcji czy żmudnym liczeniu kalorii. Bez większego wysiłku chudnie się a ponadto chroni się przed miażdżycą naczyń czy zawałem serca.

Sisi21
Dołączył: 08.09.2014
Posty: 1


Czytałem kiedyś o niej. W czasie studiów miałam sporą fazę na próbowanie różnych rodzajów diet, żadna mi nie pomogła koniec końców, ale za to poznałam dużo ciekawych smaków a dieta plaż południowych była najprzyjemniejsza :)


Alexis
Dołączyła: 15.10.2014
Posty: 45

 

A dużo liczenia i ważenia posiłków wiąże się z tą dietą ?? I na czym ona dokładnie polega??

 


Amelia
Dołączył: 24.04.2015
Posty: 6

Dieta jest stosunkowo sposobem  odżywiania na całe życie. Nie można jej stosować jako szybki sposób na  kilkutygodniową głodówką, która pozwala szybko zrzucić kilka kilogramów, Taki sposób nie jest dobrym wyjściem dla zdrowego organizmu. Głównym założeniem nie jest ograniczenie spożywania posiłków, lecz pozbycia się z diety złych, wysoko przetworzonych węglowodanów np. makaronów, oraz tłuszczów nasyconych, na rzecz pokarmów zawierających białka,węglowodany złożone i tłuszcze nienasycone ( oliwa z oliwek, olej rzepakowy).Taka dieta zapewnia bezpieczeństwo dla twojego organizmu i wpływa korzystnie na twój organizm.  Dieta plaż południowych charakteryzuje się tym , że nie trzeba przeliczać kalorii, odmierzać porcji tylko je się zalecane świeżę, naturalne  produkty dla naszego zdrowia..

alexon
Dołączył: 23.07.2015
Posty: 5

 

 Moim zdaniem nadmiar węglowodanów w organizmie jest główną przyczyną chorób. Nie da się ukryć, że wiele osób, którzy korzystają z diet niskowęglowodanowych cieszą się lepszą kondycją fizyczną oraz zdedyowanie lszym zdrowiem.