Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Diety znanych dietetyków i klinik dietetycznych



powrót

6-dniowa dieta sokowa prof. Tombaka

mop




Dołączyła: 09.03.2011
Posty: 2

Chciałbym zrobić sobie dietę sokową Tombaka, żeby mieć więcej siły, gdyż koło 15-16 już jestem nie do życia, oraz ogólnie dla lepszego samopoczucia. Zastanawiam się, czy nie będzie problemem to, że mam prawie 18 lat, a słyszałem że głodówek nie powinno się robić poniżej 25 roku życia (nie wiem czy tą dietę można podciągnąć pod głodówkę), gdyż organizm się jeszcze rozwija. To prawda? I jeśli nie powinienem stosować takiej diety w moim wieku, to możecie zaproponować inną dietę oczyszczającą?

kaska85




Dołączyła: 25.03.2011
Posty: 78

może dieta ananasowa? trwa dwa dni i nieźle przeczyszcza? jest pyszna, niskokaloryczna i wcale się nie jest głodnym.
sama ją stosuję od czasu do czasu.
rano jem pół świeżego ananasa (nie może byc w puszcze!), na obiad gotuję 100g piersi z kurczaka. jem ją z dwoma plastrami ananasa i plastrem żółtego sera. na kolację znowu ananas.
i to samo przez dwa dni.
naprawdę polecam!

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


Dieta sokowa Tombaka według mnie jest skuteczna i przynosi wiele korzyści dla organizmu, nawet w tak młodym wieku. Moim zdaniem w takim wieku nie zaszkodzi i może byc nawet wskazana, aby oczyścic organizm z toksyn za młodu.

mop




Dołączyła: 09.03.2011
Posty: 2

Dieta ananasowa brzmi bardzo smacznie, chętnie ją kiedyś zastosuję, nawet nie będę do tego potrzebował zachęty zdrowotnej :)

Dietę Tombaka w końcu zastosowałem i muszę powiedzieć, że nie byłem w ogóle głodny przez czas jej trwania, a nie obżerałem się owocami i warzywami, te soki na prawdę zapychają. Tylko nie zgadzało mi się to, że musiałem pić co pół godziny 100ml mieszanki, a miałem jej przygotować 4l na dzień, czyli musiałbym ją pić przez 20h. Po diecie czułem lepszą formę, ale tylko związaną z wysiłkiem, nie zauważyłem lepszego samopoczucia, ani nic zauważalnego poza sportem, ale na pewno było to doświadczenie wartościowe psychicznie, no i zdrowotnie :D

kaska85




Dołączyła: 25.03.2011
Posty: 78

hmmm, no to mnie zaintrygowałeś. myślałam, że ta dieta to prawdziwa udręka, a tutaj proszę :)
może się skuszę i sama zastosuję?

Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


nigdy nie slyszalem o tym :) musze sprobowac
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl